А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нацеф (Nacef)

міжнародна назва: цефазолін;

основні фізико-хімічні властивості:порошокбілого чи білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад:кожен флакон містить 1,0 г цефазолінуу вигляді натрієвої солі.

Форма випуску.Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Цефазолін. Код АТС J01DA04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Цефазолін - цефалоспориновий антибіотик І покоління.Діє бактерицидно.Має широкий спектр антимікробної дії. Активний якщодо грампозитивних (Staphylococcus spp., які продукують і не продукуютьпеніциліназу; Streptococcus spp., C.diphtheriae, B.anthracis), так іграмнегативних мікроорганізмів (N.мeningitidis, N. gonorrhoeae, Shigella,Salmonella, E.сoli, Klebsiella).Активний також щодо Spirochaetaceae іLeptospiraceae.Препарат не ефективний стосовно стафілококів,стійких до метициліну, P.aeruginosa, індолпозитивних штамів Proteus,M.tuberculosis, анаеробних мікроорганізмів.Фармакокінетика.При внутрішньом'язовому і внутрішньовенномувведеннях препарат швидко всмоктується і розподіляється в тканинах і рідинахорганізму, максимальної концентрації у крові досягає через 1 год і зберігаєтьсяв терапевтичній концентрації 8-12 год, легко проникає через плацентарнийбар'єр, у синовіальний, плевральний і перитонеальний ексудати. Виділяється, восновному, нирками, створюючи в сечі високі концентрації.

Показання для застосування.Цефазоліну натрієву сіль застосовують приінфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до препаратузбудниками (сепсис, перитоніт, ендокардит, інфекції дихальних шляхів,сечостатевого тракту, у тому числі, сифіліс і гонорея, інфекційні поразкикісток і суглобів), а також для профілактики післяопераційних ускладнень.

Спосіб застосування та дози.Встановлюється індивідуально з урахуванням тяжкостіперебігу і локалізації інфекції, чутливості збудника.Препарат можна вводити внутрішньом’язово,внутрішньовенно (струминно або крапельно).Середньодобова дозадля дорослихстановить 1 г; кратність уведення - 2 рази на добу. Максимальна добова доза - 6г; кратність уведення може бути збільшена до 3-4 разів на добу.Для профілактики післяопераційнихінфекційних ускладнень призначають 1 г цефазоліну за 30 хв до операції; 0,5 - 1 гпід час операції і по 0,5 - 1 г кожні 6 - 8 год протягом доби після операції.Середньодобова дозадля дітейстановить 20-50 мг/кг маси тіла.При тяжкому перебігу інфекції доза може бутизбільшена до 100 мг/кг на добу.Середня тривалість лікування становить 7-10 днів.У пацієнтів з порушеннями функціїнирокрежим дозування цефазоліну встановлюють з урахуванням значень кліренсукреатиніну. При КК понад 55 мл/хв (чи сироватковому креатиніні менше 1,5 мг%)режим дозування, як правило, не вимагає корекції. При КК 35-54 мл/хв (абосироватковому креатиніні менше 1,6-3,0 мг%) разова доза може залишитисянезміненою, однак інтервал між уведеннями повинен бути не меньше 8 год.При КК 11-34 мл/хв (або сироватковому креатиніні3,1-4,5 мг%) разову дозу варто зменшити в 2 рази; інтервали між уведеннями - 12годин. При КК менше 10 мл/хв (або сироватковому креатиниіні понад 4,6 мг%)призначають половину звичайної дози кожні 18-24 год. Усі рекомендації зпризначення занижених доз застосовуються після встановлення початковоїнавантажувальної дози, що відповідає тяжкості інфекції.Для внутрішньом'язового введення препарат розчиняютьу 4-5 мл води для ін'єкцій, ізотонічного розчину натрію хлориду.Для внутрішньовенного краплинного введення препаратрозчиняють у 100 - 250 мл ізотонічного розчину натрію хлориду чи 5% розчиніглюкози;інфузію проводять протягом 20-30 хв (швидкістьуведення 60-80 крапель на хвилину).Для внутрішньовенного струминного введення разовудозу препарату розводять у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду і вводятьповільно протягом 3-5 хв.

Побічна дія.При лікуванні цефазоліну натрієвою сіллю можливийрозвиток алергійних реакцій у вигляді: шкірних висипань, свербежу, еозинофілії,набряку Квінке, артралгії, анафілактичного шоку. У таких випадках необхідноприпинити введення препарату і провести десенсибілізуючу терапію.У хворих на захворювання нирок при лікуваннівеликими дозами цефазоліну (6 г) можуть з'явитися ознаки нирковоїнедостатності. У такому разі дозу препарату знижують і лікування здійснюють підконтролем динаміки вмісту азоту сечовини і креатиніну в крові. Можливішлунково-кишкові розлади (анорексія, діарея, нудота, блювання;псевдомембранозний коліт, транзиторне підвищення активності печінковихтрансаміназ). При тривалому лікуванні можуть розвиватися дисбактеріози,суперінфекція, спричинена стійкими до антибіотика штамами, кандидоз. Привнутрішньом'язовому введенні препарату в поодиноких випадках спостерігаєтьсяфлебіт, болючість у місці ін'єкції.З боку системи кровотворення: нейтропенія,лейкопенія, тромбоцитопенія.

Протипоказання.Підвищена чутливість до препаратів групицефалоспоринів та інших бета-лактамних антибіотиків.Вагітність і лактація. За необхідностізастосування препарату грудне вигодовування припиняють.Не призначають немовлятам.Передозування.При передозуванніможуть виникнути нейротоксичні явища. При цьому можуть мати місце судоми,блювання, тахікардія. Препарат виводиться з організму при гемодіалізі;перитонеальний діаліз є менш ефективним.

Особливості застосування.З обережністю препарат призначають пацієнтам іззахворюваннями шлунково-кишкового тракту (особливо з колітом).При застосуванні цефазоліну можлива поява позитивнихпрямої і непрямої проб Кумбса.При застосуванні цефазоліну можливе одержанняпсевдопозитивної реакції на глюкозу в сечі.У період вагітності препарат призначають тільки зажиттєвими показниками.Безпечність застосування препарату у недоношенихдітей і дітей першого місяця життя не встановлена.Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Препарат не рекомендується застосовувати одночасно зпероральними антикоагулянтами і діуретиками (фуросемід, етакринова кислота).Екскреція цефазоліну знижується при одночасномуприйомі пробенециду.

Умови та термін зберігання.У сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати в місцях,недоступних для дітей. Термінпридатності – 2 роки. Не використовувати після закінчення терміну, зазначеного наупаковці
Переглядів: 710 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я