А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Натріюхлориду розчин ізотонічний 0,9 % (Natriichloridi solutio isotonica 0,9 %)

міжнародна та хімічнаназви: sodiumchloride;

основні фізико-хімічнівластивості’, безбарвна прозора рідина;склад: натрію хлорид -9 г,вода для інфузій - до 1 л.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини длявнутрішньовенного введення. АТС ВО5ХА03.

Фармакологічні властивості.Розчиннатрію хлориду 0,9 %- ізотонічний плазмі крові людини. Натрію хлорид, щонадходить у необхідній кількості з їжею, міститься в крові і тканинних рідинах,завдяки чому великою мірою підтримується сталість осмотичного тиску крові таміжклітинної рідини.При дефіциті натрію та хлорувнаслідок їх посиленої елімінації, зумовленої тривалою діареєю, великимиопіками, блюванням, гіпофункцією кори надниркових залоз та іншими патологічнимистанами, відбувається згущання крові. При значному дефіциті виникають спазмигладкої та судомні скорочення скелетної мускулатури, різні порушення функційсерцево-судинної та нервової систем. Ізотонічний розчин хлориду натрію поповнюєоб’єм крові, нормалізує (відновлює) іонну рівновагу. Має дезінтоксикаційнийефект. Ізотонічний розчин хлориду натріюзастосовується також для розчиняннялікарських засобів.

Фармакокінетика. Розчин швидко виводиться ізсудинної системи.

Показання для застосування.Ізотонічнийрозчин хлориду натрію призна- чають при токсичній диспепсії, нестримномублюванні, холері, отруєннях, гострих втратах крові,при шоці, в постопераційнийперіод та ін.


Спосіб застосування тадози. Ізотонічнийрозчин хлориду натрію вводять внутрішньовенно, підшкірно, ректально (клізма).Розчин найчастіше вводять внутрішньовенно крапельно, в об’ємі від 500 мл до 2л. При холері, післяопераційних станах, токсичній диспепсії об’єм його можестановити З л на добу.Дітям - з розрахунку 5-10мл на кг маси тіла. При введенніпід шкіру об’єм розчину варіюють залежно від показань.Ректально вводять по 75-100 мл.Зовнішньо застосовують для промивання очей, носа, ран.

Побічна дія. У великих кількостях може призвестидо розвитку хлорид- ного ацидозу, посиленої елімінації калію (гіпокаліємія),гіпергідратації.

Протипоказання. Внутрішньовенне введенняпротипоказано при тромбо- флебітах, станах із підвищенним згортанням крові, вираженихформах зах- ворювань нирок, при декомпенсованих вадах серця. Ізотонічний розчинхлориду натрію не слід застосовувати при циркуляторних порушеннях, що здатніспричинювати набряк легенів і мозку, при гіпернатріємії, вживаннікортикостероїдів у великих дозах. З обережністю вводять хворим із порушеннямвидільної функції нирок.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не відома.І

Передозування. Великі дозирозчину можуть спричинити хлориднийацидоз, гіпергідратацію, збільшеннявиведення з організму калію.

Особливості застосування. Внаслідок швидкоговиведення ізотонічного розчину хлориду натрію із судинного русла, тобтотимчасового збільшення ним об’єму циркулюючої в судинах рідини, при шоковихстанах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазмуі плазмозамінники. При тривалому введенні, особливо у великих об’ємах,контролюють вміст електролітів у плазмі та сечі, діурез.

Умови та

термін зберігання. Зберігатив сухому та недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі. Термінзберігання -2 роки
Переглядів: 1746 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я