А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Натріюхлорид (Sodium chloride)

міжнародна назва: sodium chloridе;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин. Теоретичнаосмолярність - 308 мосмоль/л, рН 5,0 – 7,5;

склад: 1 мл розчину містять натрію хлориду 0,009 г; допоміжні речовини: 1 М розчин кислоти хлористоводневої, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчиниелектролітів. Код АТС B05Х А03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Розчин Натрію хлориду0,9% нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідуєдефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при дегідратації або черезакумуляцію позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків і травм, приопераціях на органах черевної порожнини, перитоніті.РозчинНатрію хлориду 0,9% поліпшує реологічні властивості крові і перфузію тканин, підвищуєефективність гемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжкихформах шоку.Чинитьтакож дезінтоксикаційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об’ємурідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.Фармакокінетика.Швидко виводиться із судинної системи. Препарат утримується у судинному руслікороткий час, після чого переходить до інтерстиціального тавнутрішньоклітинного сектора. Через 1 год в судинах залишається лише приблизнополовина введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина виводяться нирками,підвищуючи діурез.

Показання для застосування. Дегідратація, гіпонатріємія, гіпохлоремія,інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великіопіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання, гострі масивні крововтрати,тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добовоїнорми води та електролітів, приготування розчинів лікарських засобів длязовнішнього та парентерального застосування. Може застосовуватися місцево дляпромивання ран, очей, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем длятрансфузії.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньовенно, ректально тазовнішньо.Вводятьвнутрішньовенно краплинно зі швидкістю 4 - 10 мл/кг/годину, залежно відклінічної ситуації та рівня втрати рідини до 3 літрів на добу; вводятьперорально; призначають у клізмах по 75 - 100 мл, застосовують для промиванняран, очей, слизових оболонок.

Побічна дія. Відсутня.

Протипоказання. Гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія,хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку мозку талегенів, захворювання, які лікуються великими дозами кортикостероїдів,набряково-асцитичному синдромі у хворих на цироз печінки. Відноснимпротипоказанням є виражені порушення видільної функції нирок, декомпенсованівади серця. Не застосовують препарат для промивання очей при офтальмологічнихопераціях.

Передозування. Спостерігається тільки при порушенні правил інфузії.Може призвести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведеннякалію з організму. При появі симптомів наведених станів введенняпрепаратуслід відмінити.

Особливості застосування. Обережно вводять хворим із порушенням видільноїфункції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюютьгемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні,особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів у плазмі та сечі,діурез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сумісний з більшістю лікарськихзасобів, тому його застосовують для розчинення різних лікарських засобів.Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребуєпостійного контролю рівня електролітів крові. Умовиі термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці прикімнатній температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 1194 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я