А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Медокс (Medox)

міжнародна та хімічна назви: аmbroxol;транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромобензил)aміно]циклогексанолгідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий порошок у твердихкапсулах, з верхньою жовтою та нижньою оранжевою частинами;

склад: 1 капсула містить амброксолу гідрохлориду30 мг; допоміжніречовини: крохмаль кукурудзяний прежелатинізований, кислота аскорбінова,целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, натріюстеарилфумарат, тальк, желатин, еритрозин Е 127, титану діоксид Е 171, залізаоксид жовтий Е 172, заліза оксид червоний Е 172.Форма випуску. Капсулитверді.Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТСR05CB06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксол має значні муколітичніта мукорегуляторні властивості:- нормалізує зменшене виділення слизу клітинами бронхіальних залоз;- зменшує кількість накопиченого та щільно пристінково адгезованогослизу у бронхах;- підтримує мукоциліарний кліренс, стимулюючи рухливість війчастогоепітелію слизової оболонки дихальних шляхів.Більше того, амброксол виявляє протективну дію на слизову оболонкудихальних шляхів і на альвеолярні макрофаги:- збільшує продукцію сурфактанту пневмоцитами;- активує альвеолярні макрофаги;- має помітний антиоксидантний ефект (що посилюєлокальну цитопротекцію в слизовій дихальних шляхів і в тканині легенів);- справляє пряму протизапальну дію;- збільшує проникнення антибіотиків в легеневу тканину;- бере участь узменшенні гіперреактивності бронхів.Фармакокінетика. Амброксол швидко та практично повністю абсорбується вкишечнику після перорального прийому. Біодоступність амброксолу становить 70 –80%, ефект першого проходження через печінку визначається в межах 20 – 30%,зв’язування з білками плазми – 75 – 90%. Максимальна концентрація в плазмідосягається протягом 2 годин (період напіввиведення 1,3 год). Амброксол швидкопроникає у тканини, особливо в легені та нирки. Період напівжиття амброксолустановить 10 – 12 годин. Виводиться із сечею та калом, переважно у виглядінетоксичних метаболітів, близько 90% прийнятої дози виводиться через нирки.Елімінація амброксолу двофазна (α-період напіввиведення = 1,3 год, β-періоднапіввиведення = 8,8 год).Амброксол проникає крізь плацентарний бар’єр, потрапляє у груднемолоко.Кліренс амброксолу може зменшуватися на 20 – 40% у хворих з тяжкимураженням печінки. Період напівелимінації амброксолу подовжується у хворих зтяжкими ураженнями нирок.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих і хронічнихзахворювань дихальних шляхів, що супроводжуються порушенням бронхіальноїсекреції та евакуації секрету, бронхіальної астми, хронічних обструктивнихзахворювань легенів (ХОЗЛ), бронхопневмонії, бронхоектатичної хвороби абосинуситу, а також перед і після операційних втручань, що супроводжуютьсяризиком легеневих ускладнень.

Спосіб застосування та дози. Добові дози становлять 1,2 – 1,6 мгамброксолу на кілограм маси тіла.Діти 6 – 14 років приймають 30 мг амброксолу на добу, тобто однукапсулу на добу.Дорослі та діти від 14 років перші 2 – 3 дні приймають 30 мг амброксолутри рази на добу, тобто по одній капсулі три рази, після чого зменшують дозу дооднієї капсули двічи на добу, що відповідно становить 60 мг амброксолу.Капсулу приймаютьцілою, не розкриваючи її та не розжовуючи, незалежно від прийому їжі, запиваючидостатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води) з метою полегшенняутворення та розрідження секрету верхніх дихальних шляхів.

Побічна дія. Нудота спостерігається часто під часлікування препаратами, що містять амброксол (і 10%), дещо рідшеспостерігається сухість у роті (і 5 – 10%).Нижчезазначені побічні дії спостерігаються рідко (1 – 5%): втомлюваність,діарея, запор, блювання, дизуричні розлади, свербіж та реакції гіперчутливостідо амброксолу (екзантеми, кропив’янка і навіть астматичні напади).Побічні дії можуть бути спричинені індивідуальною гіперчутливістю абобути наслідком передозування.

Протипоказання. Капсули Медокс протипоказані при:- тяжких розладах печінки;- тяжких розладах нирок;- загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки;- гіперчутливості до амброксолу або допоміжних компонентів, щомістятьтся в капсулах;- в періоди вагітності і лактації;- дітям до 6 років.

Передозування. Відомостей про випадки вживання токсичних дозамброксолу недостатньо, в цілому препарат вважається малотоксичним.Симптоми передозування неспецифічні: шлунково-кишкові розлади та зниженняартеріального тиску.Лікування є симптоматичним. Препарат потрібно відмінити при появінайменших симптомів передозування. Таких заходів необхідно вжити у разівиникнення загрози для життя:- промивання шлунка;- підтримкажиттєвих функцій.

Особливості застосування. При застосуванні препаратуймовірний ризик утворення- конкрементів у нирках;- шлункових виразок.Кожна капсула Медокс містить 50 мг аскорбінової кислоти. Великі дози аскорбіновоїкислоти можуть призвести до гіпероксалатурії та формування оксалатних сечовихкаменів (оксалату кальція), тому необхідно з обережністю призначати препаратхворим з гіпероксалатурією.Великі дози аскорбінової кислоти можуть призвести до гемолізу упацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Результати деяких лабораторних тестів (наприклад визначення цукру всечі) можуть спотворюватися при застосуванні великих доз Медоксу з аскорбіновоюкислотою. Аскорбінова кислота може вплинути на певні клінічні лабораторнідослідження (хибнонегативні результати тестів на скриту кров в калі, сечі;хибнонегативна реакція в глюкозо-оксидазному тесті тощо). Аскорбінова кислотахімічно несумісна із солями міді та заліза, тому її високі концентрації спричинюютьхибні результати тестів, базованих на редокс-методах, наприклад при визначенніглюкози та креатиніну в крові та в сечі.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Препарат може комбінуватися з іншими лікарськими засобами (наприклад ізсерцевими глікозидами, кортикостероїдами, бронходилятаторами, діуретиками,антибіотиками).При одночасному застосуванні амброксолу з амоксициліном (та іншимиантибіотиками, такими як цефуроксим, еритроміцин і доксициклін) більш високіконцентрації антибіотиків фіксуються в тканині легенів, тоді як їх концентраціїв плазмі залишалися незміненими, тому коригувати дозування антибіотиків приодночасному використанні Медоксу не потрібно.Аскорбінова кислота збільшує різик розвитку кристалурії при одночасномувикористанні сульфаніламідів (за рахунок закислення сечі). Пацієнти, якіодночасно приймають сульфаніламіди та капсули Медокс, повинні уникатизастосування інших препаратів (включаючи препарати, що містять аскорбіновукислоту), що спричинюють закислення сечі, тільки якщо вони не були призначенілікарем.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі до 30 °С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1267 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я