А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Натрію хлориду розчинізотонічний 0,9% (Solutio natrii chloridiisotonica 0,9%)

міжнародна та хімічна назви: Sodium chloride; натрію хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, стерильна, апірогеннарідина солонкувата на смак;

склад: 100 мл інфузійного розчину містять натрію хлориду – 0,9 г;допоміжні речовини: вода для ін’ екцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для внутрішньовенного введення. Розчиниелектролітів. АТС: В05Х А03.

Фармакологічні властивості. Натрій – основний катіон екстрацелюлярної рідини,хлорид – основний аніон екстрацелюлярної рідини. Натрій в організмі регулюєрозподілення рідини, баланс води та електролітів, осмотичний тиск рідини,мембранний потенциал клітин. Натрій разом з іонами хлору та бікарбонату приймаєучасть у регуляції лужно-кислотного балансу.Фармакокінетика.Препарат утримується у судинному руслі короткийчас і дуже швидко переходить до інтерстиціального сектору тавнутрішньоклітинно. Через 1 годину в судинах залишається лише близько половинивведеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитися нирками,підвищуючи діурез.

Показання для застосування. Ізотонічна дегідратація, гіповолемічний шок,метаболічний алкалоз із втратою рідини; заповнення втрати рідини і електролітівпри хірургічних втручаннях, блюванні, діареї, великих опіках, при неможливостіперорального введення необхідної кількості води та електролітів; як розчинникта інфузійне середовище для парентерального застосування інших лікарськихзасобів. Місцево – промивання ран, катетерів і систем для трансфузії.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньовенно краплинно залежновід клінічної ситуації від 5 – 10 мл до 3 літрів на добу; вводять підшкірно,перорально; призначають у клізмах по 75 – 100 мл; промивання ран, очей,слизових оболонок.Дітям внутрішньовенно крапельно по 5 – 10 мл/кг маси тіла у поєднанні з5 % розчином глюкози (часто у співвідношенні об’ємів 1:1 або 1:1 – 2відповідно).

Побічна дія. Можливі гіпергідратація, гіпернатріємія,гіперхлоремія та підсилення розвитку набряку мозку та легень.

Протипоказання. Тромбофлебіти, декомпенсовані вади серця, тяжкізахворювання нирок, підвищене зсідання крові, циркуляторні порушення, якіздатні викликати набряк легенів та мозку, гіпернатріємія, застосуваннякортикостероїдів у великих дозах.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне призначення з кортикостероїдами чикортикотропіном потребує частого контролю електролітів крові.

Передозування. Спостерігається тільки при порушенні правилінфузії. Може привести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшеннявиведення калію з організму. Потребує відміни препарату.

Особливості застосування. З обережністю вводять хворим із порушенням видільноїфункції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії,переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо увеликих об’ємах, контролюють вміст електролітів у плазмі та сечі, діурез.

Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатній температурі у недоступномудля дітей місці. Після відкриття пакету розчин можна застосовувати протягом 12годин, при дотриманні правил асептики. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1452 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я