А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Натрію хлориду розчин 0,9%ізотонічний (Natrii chloridi solutio0,9% isotonica)

хімічна назва : натрію хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина, осмолярністьблизько 312 мОсм/л;

склад: 100 мл розчину містять: натрію хлориду - 0,9 г;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Додаткові розчини для внутрішньовенного введення.Натрію хлорид. АТС В05Х А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат ізотонічний відносно плазми кровілюдини. Відновлює іонний баланс і поновлює дефіцит рідини в організмі придегідратації або акумуляції позаклітинної рідини в місцях численних опіків ітравм. При внутрішньовенному введенні покращує реологічні властивості крові іперфузію тканин, підвищує ефективність при масивній крововтраті і тяжких формахшоку. Має дезінтоксикаційний ефект внаслідок підвищення об’єму циркулюючоїкрові і зниження концентрації токсичних продуктів, посилення діурезу. Відсутняподразнювальна дія при різних шляхах введення і способах застосуванняпрепарату.Фармакокінетика.При внутрішньовенному введенні швидко залишаєсудинне русло, переходить в інтерстиціальний простір і надходить до клітин.Через 1 годину в просвіті судин залишається тільки половина введеного розчину.Дуже швидко виділяється нирками і таким чином посилює діурез.

Показання для застосування. Дегідратація, гіпонатріємія і гіпохлоремія,інтоксикації різної етіології, тривала діарея, нестримне блювання, гострівтрати крові, шок, післяопераційний період, захворювання очей, носа, слизовихоболонок; як розчинник для парентерального і зовнішнього застосування іншихлікарських засобів.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньовенно, підшкірно,ректально (клізми). Стерильний розчин вводять внутрішньовенно крапельно воб’ємі від 5-110 мл до 2 л. При холері, післяопераційних станах, токсичнійдиспепсії об’єм його може становити 3 л на добу. При введенні під шкіру об’ємирозчину також варіюють залежно від показань.При лікуванні дітей грудного віку застосовують тільки для корекціїелектролітних порушень; в інших вікових групах – 5-10 мл/кг разом з 5% розчиномглюкози внутрішньовенно краплинно; показане 1 введення.

Побічна дія. Введення у великих кількостях може призвести дорозвитку гіпергідратації, хлоридного ацидозу, гіпокаліємії.

Протипоказання. Тромбофлебіти, декомпенсовані вади серця, тяжкізахворювання нирок, підвищене зсідання крові, циркуляторні порушення, якіздатні викликати набряк легенів та мозку, гіпернатріємія, застосуванняглюкокортикостероїдів у великих дозах.

Передозування. Виражені симптоми побічної дії. Лікування –симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю вводять хворим із порушеннямвидільної функції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасноздійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при триваломувведенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів у плазміта сечі, діурез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід вливати препарат одночасно іззастосуванням глюкокортикостероїдів у високих дозах.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці, при кімнатнійтемпературі. Заморожування препарату за умови зберігання герметичності пляшкине є протипоказанням до використання. Незмочуваність внутрішньої поверхніпляшки не є протипоказанням до застосування препарату. Термін придатності - 1рік
Переглядів: 733 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я