А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Натрію фторид (Natrii phthoridum)

хімічна назва: натрію фторид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 1,1 мг: круглі плоскоциліндричні таблеткипомаранчевого кольору з більш темними вкрапленнями, з фаскою, з апельсиновимсмаком;

склад: 1 таблетка містить 1,1 мг натрію фториду (з апельсиновим смаком);допоміжні речовини: маніт, аспартам, кремнію діоксид, магнію стеарат,крохмаль кукурудзяний, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110), апельсинова смаковадобавка.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протикаріозні профілактичні засоби.

Фармакологічні властивості. Натрію фторид - ефективний протикаріознийпрофілатичний засіб. Його важливо застосовувати в період утворення ймінералізації зубів, який триває після народження дитини, коли практичноприпиняється доступ іонів фтору безпосередньо від матері, а також впідлітковому віці. При застосуванні фторвмісних препаратів ще до прорізуваннязубів іони фтору з плином крові надходять до зачатку зуба і входять до складуемалі. При прорізуванні поверхня таких зубів виявляється стійкішою дошкідливого впливу кислот, які утворюються з вуглеводів, та до мінералізації.Після прорізування зубів фтор зміцнює емаль і гальмує розвиток мікроорганізмівна поверхні зубів, попереджуючи у такий спосіб псування зубів. Фторвмісніпрепарати найефективніші, якщо їх приймають регулярно й тривалий час.Фармакокінетика. Натрію фторид легко абсорбується із шлунково-кишковоготракту. Його абсорбція зменшується під впливом солей кальцію, магнію таалюмінію. В організмі фториди накопичуються переважно у кістках і зубах, наявнітакож у нігтях і волоссі. Виводяться фториди в основному з сечею, меншою мірою- з калом, потом та слиною. Прийом натрію фториду під час їжі або з молокомсупроводжується зменшенням всмоктування препарату.

Показання для застосування. Профілактика карієсу зубів у дітей віком від 2 до15 років.

Спосіб застосування та дози. Препарат рекомендується приймати перед сномпісля чищення зубів. Таблетці дають можливість повністю розчинитися у роті.Дітям віком від 2 до 5 років - по 1 таблетці (1,1 мг), з 5-річного віку - по 2таблетки (1,1 мг) на добу. Курс лікування - щонайменше 250 днів на рік, щорокудо 15-річного віку.Не перевищуйте вказані дози! У разі передозування терміново звернітьсядо лікаря!

Побічна дія. В поодиноких випадках можуть з’явитися алергічнівисипи або інші симптоми підвищеної чутливості до препарату.

Протипоказання. Препарат не рекомендується вживати, якщоконцентрація фтору в питній воді перевищує 0,7 мг/л. Тяжкі захворюванняпечінки, а також порушення функції підшлункової залози.

Передозування. При гострому передозуванні спостерігають такісимптоми: чорні випорожнення, кров у блювоті, діарея, сонливість,запаморочення, підвищена слинотеча, нудота або блювання, поверхневе дихання,біль або спазми у шлунку, тремтіння, підвищена збудливість, сльозотеча,слабкість. У дітей ці симптоми може викликати прийом 10 або 20 мг натріюфториду.Небезпечною для життя дозою натрію фториду вважають: для дітей - 5мг/кг маси тіла, для дорослих - 5 або 10 мг.

Особливості застосування. Слід простежити за тим, щоб дитина не одержувала фтордодатково, приймаючи одночасно інші медичні засоби (наприклад, вітафтор,фторлак) або з харчовими продуктами (наприклад, збагачувачі харчових продуктів,які містять фтор, фторована кухонна сіль або питна вода).Передозування викликає флюороз зубів. Щоб уникнути ускладнень, дитинуповинен регулярно оглядати стоматолог, не рідше 1 разу на 3 місяці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бажано уникати одночасного застосування залюмінію гідроксидом або кальцієвмісними препаратами.У разі необхідності ці медикаменти можна приймати за 2 години доприйому натрію фториду.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25° С, внeдocтyпнoмy для дітей мicцi. Термін придатності – 5 років. Дотримуватись вказаного на упаковцітерміну придатності
 
От редакции: в основном аптеки находятся на первом этаже. Но, например, в Киеве есть аптека, которая находится на 6 этаже одного из лечебно-профилактических учреждений. Возникает вопрос - как проводить например, мойку окон в этой аптеке? Для этого существует специаьный сервис - высотные работы в Киеве, которые кроме мойки окон, могут выполнить утепление стен да и другие работы, для которых нужна высота.
Переглядів: 842 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я