А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Напроксен (Naproxen)

міжнародна та хімічна назви: Naproxen;2-(6-метокси-2-нафтил)-пропіонова кислота або (S)-6-метокси-альфа-метил-2-нафталіноцтова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого чи білого з кремовимвідтінком кольору, плоско-циліндричної форми, з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить напроксену 0,25 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичнізасоби. Похідні пропіонової кислоти.Код. АТС: М01АЕ02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Напроксенналежить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Має протизапальні,болезаспокійливі і жарознижувальні властивості, пов'язані з пригніченням ЦОГ іблокадою синтезу простагландинів. Перешкоджає агрегації тромбоцитів. Упорівнянні з ортофеном має більш виражену аналгезуючу активність і більш тривалудію, ніж інші протизапальні препарати, що зумовлює його добові дози і кратністьприйому.Аналгезуюча дія виявляється через 15-30 хвилин після прийому препаратувнутрішньо.Фармакокінетика.Препаратшвидко і повністю всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 1 годину після прийому. Близько 99 % напроксенузв'язується з білками плазми. Препарат виводиться з організму, в основномунирками, у незміненому вигляді, решта – у вигляді метаболітів. Період напіввиведення– близько 13 годин.При застосуванні Напроксену хворими з порушенням функції печінки,пацієнтами літнього віку у них спостерігається підвищення вмісту вільноїфракції препарату в плазмі крові.

Показання для застосування. Напроксен призначають для лікування гострогоревматизму, ревматоїдного артриту, анкілозивного спондилоартриту (хворобиБехтерева), артрозів, спондилоартрозів, подагри, травм і запальних захворюваньопорно-рухового апарату і м'яких тканин, первинної дисменореї, пропасниці приінфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим Напроксен призначають внутрішньо, увигляді таблеток, по 0,5-0,75 г на добу, в 2 прийоми (вранці і ввечері). Пригострому нападі подагри початкова доза препарату - 0,75 г, потім кожні 8 годинпризначають по 0,25 г, до зникнення симптомів захворювання.При дисменореї – у початковій дозі 0,5 г, потім по 0,25 г кожні 6-8годин, протягом 3-4 днів.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можливіпечія, нудота, біль в епігастральній ділянці, запор, блювання, діарея, головнийбіль, дезорієнтація, порушення концентрації уваги, депресія, порушення зору,геморагії, шкірно-алергійні реакції.

Протипоказання. Напроксен не слід призначати вагітним, дітям у віцідо 16 років, жінкам у період лактації, при виразковій хворобі шлунка ідванадцятипалої кишки, хворим, що перенесли у минулому шлунково-кишковікровотечі, що страждають серцевою недостатність, захворювання печінки абосхильні до алергійних реакцій і підвищеної чутливості до препарату.

Передозування. Симптоми: запаморочення, печія, порушення травлення,нудота, блювання, діарея, судоми. Лікування: промивання шлунка, призначенняактивованого вугілля, симптоматична терапія.

Особливості застосування. З обережністю призначають Напроксен приерозивно-виразкових ураженнях травного тракту в анамнезі. При призначенні Напроксену пацієнтам з порушеннями функції нирок,нефротичним синдромом, із синдромом портальної гіпертензії і пацієнтам, якіприймають діуретики, слід контролювати діурез і функцію нирок - як на початку,так і під час лікування. Хворих, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, слідпопередити про можливість нападів запаморочення.Напроксен може впливати на результат визначення 5-оксиіндолоцтовоїкислоти в сечі і визначення концентрації 17-кетостероїдів у сечі, у зв'язку зчим необхідно припинити прийом препарату за 48 годин до початку дослідження.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Напроксензнижує натрійуретичний ефект фуросеміду і послаблює гіпотензивну діюпропранололу та інших бета-адреноблокаторів.Абсорбція Напроксену збільшується під дією натрію бікарбонату ізменшується під дією окису магнію. Одночасне призначення Напроксену і метотрексатупризводить до зниження швидкості виведення та збільшення токсичностіметотрексату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла інедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 єС. Термінзберігання – 2 роки
Переглядів: 904 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я