А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Налбуфін серб (Nalbuphin serb)

міжнародна тахімічна назви: NALBUPHINE;17-(циклобутилметил)-4,5α-епоксиморфінан-3,6 α 14-тріол;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або майже безбарвнийрозчин;

склад: 1 мл розчину містить налбуфіну гідрохлориду - 10 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, кислота лимонна моногідрат, натріюхлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакологічна група. Аналгетики. Опіоїди. Похідні морфінану. Код АТС N02АF02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Налбуфін - опіоїднийаналгетик групи агоністів-антагоністів опіатних рецепторів. Є агоністомкаппа-рецепторів і антагоністом мю-рецепторів, порушує міжнейронну передачубольових імпульсів на різних рівнях ЦНС, впливаючи на вищі відділи головногомозку. Гальмує умовні рефлекси, чинить седативну дію, викликає дисфорію, міоз,збуджує блювотний центр. Меншою мірою, ніж морфін, промедол, фентаніл порушуєдихальний центр і впливає на моторику шлунково-кишкового тракту. Не впливає нагемодинаміку. Ризик розвитку звикання і опіоїдної залежності приконтрольованому застосуванні значно нижчий, ніж для опіоїдних антагоністів. Привнутрішньовенному введенні ефект розвивається через декілька хвилин, привнутрішньом’язовому – через 10-15 хв. Максимальний ефект – через 30-60 хв,тривалість дії 3-6 год.Фармакокінетика.Препарат чинить швидку знеболювальну дію. Часдосягнення Сmax при внутрішньом’язовому введенні – 0,5-1 год. Метаболізується впечінці. Виводиться у вигляді метаболітів з жовчю, у незначній кількості – зсечею. Проходить через плацентарний бар’єр, у період пологів може викликатипригнічення дихання у новонародженого. Виділяється з материнським молоком.Період напіввиведення – 2,5-3 год.

Показання для застосування. Больовий синдром сильної тасередньої інтенсивності різного походження (післяопераційний період, інфарктміокарда, гінекологічні втручання, знеболювання пологів, злоякісніновоутворення); як додатковий засіб знеболювання при загальній анестезії.

Спосіб застосування та дози. Налбуфін Cерб призначаютьдля внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Дозування повинне відповідати інтенсивності болю,фізичному стану пацієнта та враховувати взаємодію з іншими одночаснозастосовуваними лікарськими засобами. Звичайно при больовому синдромі вводятьвнутрішньовенно або внутрішньом’язово від 0,15 до 0,3 мг препарату на 1 кг маситіла хворого; разову дозу препарату вводять за необхідності кожні 4-6 год.Максимальна разова доза для дорослих – 0,3 мг/кгмаси тіла, максимальна добова доза - 2,4 мг/кг маси тіла. Тривалістьзастосування – не більше 3 днів.При інфаркті міокарда часто буває достатньо 20 мгпрепарату, що вводяться повільно в вену, проте може бути необхідним збільшеннядози до 30 мг. За відсутності чіткої позитивної динаміки больового синдрому –20 мг повторно, через 30 хв. Для премедикації: 100-200 мкг/кг маси тіла. Припроведенні внутрішньовенного наркозу для введення в наркоз – 0,3-1 мг/кг заперіод 10-15 хв, для підтримання наркозу – 250-500 мкг/кг кожні 30 хв. З обережністю призначають препарат хворим похилоговіку, при загальному виснаженні, недостатній функції дихання.

Побічна дія. У пацієнтів, які отримують Налбуфін Серб, найчастішеспостерігаються реакції седативного характеру. Рідше виникають такі прояви, якпітливість, нудота, блювання, запаморочення, сухість у роті та головний біль. Умісці ін’єкції Налбуфіну Серб може виникнути локальний біль, набряк,почервоніння, печіння і відчуття тепла.Інколи виникають такі реакції з боку ЦНС, якневротичні реакції, депресія, сплутаність свідомості та дисфорія.Є також повідомлення про підвищення або зниження артеріального тиску,брадикардію, тахікардїю, кропив”янку, труднощі при розмові, нечіткість зору таприпливи.

Протипоказання. Підвищена чутливість до налбуфіну гідрохлориду абобудь-якого з інгредієнтів Налбуфіну Серб. Вік до 18 років.Налбуфін Серб не слід застосовувати при пригніченнідихання або вираженому пригніченні ЦНС, підвищеному внутрішньочерепному тиску,травмі голови, гострому алкогольному сп’янінні, алкогольному психозі, явномупорушенні функції печінки та нирок.

Передозування. Специфічним антидотом Налбуфіну Серб є налоксонугідрохлорид. У разі інтоксикації проводиться симптоматична терапія.

Особливості застосування. У хворих, що страждають на наркоманію, НалбуфінСерб може викликати гострий напад абстиненції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під пильним наглядом і в зменшених дозахслід застосовувати Налбуфін Серб на фоні дії засобів для наркозу, снодійнихпрепаратів, анксіолітиків, антидепресантів та нейролептиків для запобіганнянадмірному пригніченню ЦНС і пригніченню активності дихального центру. Алкогольтакож посилює пригнічувальну дію Налбуфіну на ЦНС. Препарат не слід вживатиразом з іншими наркотичними аналгетиками через небезпеку послабленняаналгезуючої дії і можливість провокування синдрому відміни у хворих із залежністюдо опіоїдів.Поєднання з похідними фенотіазіну і препаратамипеніциліну може посилити нудоту та блювання.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 1911 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я