А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Наксоджин (Naxogin)

міжнародна назва: nimorazole; 4-[2-(5-нітроімідазол-1-ил)етил]морфолін;

основні фізико-хімічні властивості: білі або жовтуваті, двоопуклі, круглітаблетки з лінією розламу з одного боку;

склад: 1 таблетка містить 500 мг німоразолу; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний,метилцелюлоза 400, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антипротозойний препарат, похідне нітроімідазолу.Код АТС Р01А В06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Наксоджин активнийпроти Trichomonas vaginalis та інших найпростіших (Giardia intestinalis,Lamblia intestinalis, Entamoeba histolytica). Препарат також активний протианаеробних бактерій, особливо проти Bacteroides і Gardnerella vaginalis.Мінімальна трихомонацидна концентрація коливається від 0,3 до 3 мкг/мл.Фармакокінетика.Наксоджин добре всмоктується після пероральногоприйому.При використанні режиму дозування 1 г Наксоджину кожні 12 годин (3послідовних прийоми) концентрація препарату у крові досягає 16 мкг/мл через 3години після першого прийому; 28 мкг/мл – через 25 годин і 7,5 мкг/мл – через12 годин після останнього прийому препарату.Наксоджинвиводиться переважно через нирки; концентрація німоразолу та його головнихметаболітів у сечі і у вагінальному секреті значно перевищує трихомонациднуконцентрацію. Після прийому 1 г Наксоджину через 12 годин (3 послідовнихприйоми) концентрація у вагінальному секреті, визначена на 24-й, 48-й та 72-йгодині, становила 129 мкг/г, 95 мкг/г і 4 мкг/г відповідно.

Показання для застосування. Лікування інфекцій, спричинених Trichomonasvaginalis, а також для лікування лямбліозу, амебіазу, вагініту, спричиненогоGardnerella vaginalis, гострого виразково-некротичного гінгівіту (гінгівітуВінцента).

Спосіб застосування та дози. ТрихомоніазДорослі: 2 г в один прийом після основного прийому їжі; 24-годиннасхема: 1 г тричі (через кожні 12 годин) або 250 мг тричі на день протягом 5 - 7днів.Діти (старші 5 років): 15 мг/кг/день, розподілені на три прийоми,протягом 5 - 7 днів.АмебіазДорослі: 500 мг двічі на день протягом 5 - 10 днів.Діти (старші 5 років): 20 мг/кг/день, розподілені на два прийоми,протягом 5 - 10 днів.ЛямбліозДорослі: 500 мг двічі на день протягом 5 - 7 днів.Діти (старші 5 років): 15 мг/кг/день, розподілені на два прийоми,протягом 5 - 10 днів. Інфекція, спричинена Gardnerella vaginalis Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 7 днів або 2 г за один прийом.Гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Вінцента):Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 2 днів.

Побічна дія. Як правило, Наксоджин добре переноситься. Можутьспостерігатися деякі реакції з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, печія,іноді – блювання.Звичайно зазначені побічні ефекти слабко або помірно виражені і непотребують відміни препарату. Застосування препарату після основного прийомуїжі дає змогу мінімізувати розвиток побічних ефектів. Повідомлялося про випадкирозвитку сонливості, запаморочення і шкірних реакцій. Також може спостерігатисядіарея, відчуття металевого присмаку, сухість у роті, обкладений язик, глосит істоматит.У разі прийому метронідазолу, який є спорідненою з німоразоломсполукою, рідко повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту. Такожвідносно метронідазолу повідомлялося про випадки невропатії (затерплість,відчуття поколювання в кінцівках) і про епілептиформні напади, які булипов’язані з прийомом високих доз або тривалого курсу лікування.Також повідомлялося про тимчасову помірну лейкопенію, уретральнийдискомфорт і потемніння сечі.

Протипоказання. Гіперчутливість до 5-нітроімідазолів та іншихкомпонентів препарату в анамнезі, тяжкі захворювання крові або центральноїнервової системи, тяжкі порушення функції печінки та нирок, вагітність(особливо у першому триместрі). Діти молодше 5 років.

Передозування. Можуть спостерігатися порушення з бокушлунково-кишкового тракту з нудотою і запамороченням.Необхідно провести промивання шлунка.

Особливості застосування. Необхідно уникати вживання спиртних напоїв під час іпротягом 48 годин після прийому препарату.Пацієнти з активними неврологічними захворюваннями повинні проходитилікування препаратом під суворим спостереженням лікаря.Для пацієнтів із серйозними порушеннями функції печінки і нирок дозапрепарату повинна бути зменшена відповідно до ступеня ураження.При лікуванні трихомоніазу з метою уникнення повторної реінфекціїбажано проводити лікування двох статевих партнерів одночасно, навіть якщосимптоми захворювання в одного з них відсутні.Вагітність і лактація. Безпека застосування препарату в періодивагітності і лактації не встановлена, тому лікування можливо тільки під суворимконтролем лікаря, з урахуванням потенційного ризику та користі. На періодлікування рекомендується припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механічнимизасобами. Через можливий розвиток побічних ефектів, головним чином післяодноденного режиму, рекомендується не керувати автомобілем і не працювати знебезпечними механічними засобами протягом 48 годин після прийому препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. На фоні прийому Наксоджину може збільшитисьантикоагулянтний ефект варфарину. Кліренс фенітоїну і літію може зменшитися.Фенобарбітал може зменшити, а циметидин – збільшити концентраціюНаксоджину у плазмі крові.Коли одночасно з препаратом вживається алкоголь, може розвинутисядисульфірамподібний ефект. Також може розвинутися неврологічна симптоматика – затерплість,відчуття поколювання у кінцівках, парестезія, напади. У цьому випадку Наксоджинслід відмінити.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С.Термін придатності – 5 років
Переглядів: 1681 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я