А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Наклоф 0,1 % (Naclof 0,1 %)


міжнародна назва: diclofenac;

основні фізико-хімічні властивості: трохи опалесцюючий розчин, злегкажовтуватого кольору з характерним запахом;

склад: 1 мл препарату містить 1 мг диклофенаку натрію;допоміжніречовини

: поліоксил 35 рицинова олія,трометамол, кислота борна, тіомерсал, вода для ін’єкцій.

Форма выпуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби. Код АТС S01B C03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить диклофенак натрію, нестероїднийпротизапальний засіб з аналгезуючими властивостями. Механізм дії диклофенакунатрію пов’язаний з вираженим інгібуванням синтезу простагландинів. У клінічних дослідженнях було продемонстровано, що диклофенак інгібуєміоз під час операції з приводу катаракти і зменшує запальний процес і біль воці, спричинений ушкодженням епітелію рогівки після деяких видів хірургічноговтручання. Дані щодо впливу диклофенаку на загоєння рани відсутні. Фармакокінетика. У кроликів пікові концентрації 14С-міченогодиклофенаку були виявлені в рогівці і кон’юнктиві через 30 хв після закапуванняочей. Виведення препарату відбувалося швидко і майже повною мірою через 6 год.Проникнення диклофенаку в передню камеру ока було підтверджено в людей.Рівні диклофенаку в плазмі, які б піддавалися вимірюванню, неможливо буловиявити після закапування очей препаратом.

Показання для застосування. Запалення в післяопераційному періоді з приводу катаракти та іншиххірургічних втручань. Послаблення очного болю та фотофобії.Посттравматичний запальний процес при непроникаючих пораненнях очногояблука.Інгібування міозу під час операції з приводу катаракти. Профілактика цистоїдного макулярного набряку після операцій повилученню катаракти з імплантацією кришталика.

Спосіб застосування та дози. Дорослі

а) Операції на очах та їх ускладненняПеред операцією призначають по 1 краплі 5 разів протягом 3 год. Після операції призначають по 1 краплі 3 рази в день операції, потім по1 краплі 3-5 разів на добу в міру необхідності.

б) Полегшення болю і фотофобія; посттравматичнийзапальний процесПо 1 краплі кожні 4 - 6 год. Якщо біль спричинений хірургічною процедурою (наприклад, операція зприводу корекції зору) – по 1 - 2 краплі протягом години до операції, по 1 - 2краплі протягом перших 15 хв після хірургічного втручання і по 1 краплі кожні 4- 6 год протягом наступних 3 днів. Пацієнти літнього віку. Немає показань, які вимагають корекції дози упацієнтів літнього віку. Застосування у дітей. Дослідження у дітей не проводилися.Дозатор залишається стерильним до розкриття первинної упаковки. Пацієнтповинен бути поінформований про те, що слід уникати контакту верхівки дозатораз оком або прилеглими тканинами, оскільки це може забруднити розчин. Якщо необхідно закапувати в око й інші препарати, інтервал міжзакапуванням різних лікарських засобів повинен становити мінімум 5 хв.

Побічна дія. Побічним ефектом, який спостерігався найчастіше,було минуще, від слабкого до помірного ступеня тяжкості, відчуття печіння вочах.Іншими побічними реакціями, які зустрічалися рідше, були свербіж,почервоніння очей і нечіткість зору одразу після закапування очних крапель.Після частого закапування очей звичайно спостерігалися крапчастийкератит і ушкодження епітелію рогівки.У пацієнтів з факторами ризику появи виразки рогівки і її потоншання,як наприклад, під час застосування кортикостероїдів або при супутніхзахворюваннях, таких як інфекційні хвороби або ревматоїдні артрити,застосування диклофенаку в окремих випадках пов’язували з появою виразкирогівки або її потоншанням. Більшість пацієнтів лікувалися тривалий час. У поодиноких випадках повідомлялося про випадки диспное і загостренняастми.

Протипоказання. Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.Як і інші нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), Наклофпротипоказаний пацієнтам з нападами астми, кропив’янкою, гострими ринітами,пов’язаними із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших препаратів,які інгібують синтез простагландинів. Існує можливість перехресної гіперчутливостідо ацетилсаліцилової кислоти, похідних фенілоцтової кислоти та іншихнестероїдних протизапальних засобів. Тому, слід дотримуватися обережності прилікуванні пацієнтів з відомою гіперчутливістю до цих препаратів.

Передозування. Про випадки передозування препаратом неповідомлялося. Однак випадковий прийом препарату внутрішньо практично нестановить ризику виникнення побічних ефектів, оскільки разова доза міститьтільки 0,3 мг диклофенаку натрію та в 5-мл флаконі міститься всього лише 5 мг диклофенакунатрію, що становить десь 0,2% та 3% від рекомендованої максимальноїпероральної добової дози для дорослих.

Особливості застосування. Протизапальна дія офтальмологічних нестероїдних протизапальних засобівможе маскувати початок та/або прогресування очних інфекцій. При наявностіінфекції або якщо існує ризик розвитку інфекції, одночасно з препаратом повиннабути призначена відповідна терапія. Хоча повідомлення про побічні ефекти відсутні, існує теоретичнаможливість, що у пацієнтів, які отримують інші лікарські препарати, щопролонговують час кровотечі, або пацієнтів з відомими порушеннями згортаннякрові при застосуванні Наклофу може спостерігатися загострення захворювання.Очні краплі не призначені для ін’єкцій. Їх не можна вводити субкон’юнктивально.Вони повинні вводитися безпосередньо в передню камеру ока.Препарат не слід застосовувати під час носіння м’яких контактних лінз.Перед застосуванням крапель лінзи мати бути зняті і вставлені знову не раніше,як через 15 хв після закапування. Вагітність і лактація. 1-й і 2-й триместри: категорія В.У дослідженнях на тваринах не було відзначено впливу препарату на плід,але контрольовані дослідження у вагітних жінок не проводилися. 3-й триместр: Категорія D.Препарат не слід застосовувати через можливий ризик передчасногозакриття артеріальної протоки і можливого інгібування звуження.Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.Пацієнтам, які відчувають нечіткість зору, слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами і роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат безпечно застосовувався длялікування очей у комбінації зі стероїдами, антибіотиками і бета-блокаторами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі від 2°C до 8°C. Термін придатності – 2 роки.Температурні умови після першого застосування - при температурі не вище25°C; використати препарат протягом 15 днів після розкриття флакону
Переглядів: 773 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я