А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Назалонг (Nazalongum)

міжнародна та хімічна назви: oxymetazoline(оксиметазолін);3-[(4,5-дигідро-1Н-імідазол-2-ил)метил]-6-(1,1-диметилетил)-2,4-диметилфенолгідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості:препаратна виході з контейнеру розпилюється у вигляді аерозольного струменя, який являєсобою дисперговані у повітрі частки рідини;

склад: 100 г препарату міститьоксиметазоліну гідрохлориду 0,05 г; допоміжні речовини: бензалконіюхлорид, поліетиленоксид 1500, динатрію едетат, полівінілпіролідон, динатріюфосфат додекагідрат, калію дигідрофосфат, пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний, дозований.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють нареспіраторну систему. Протинабрякові та інші назальні препарати для місцевогозастосування. Симпатоміметики, монопрепарати. Оксиметазолін. Код АТС R01A A05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Оксиметазолін виявляє a1-адреноміметичнудію. Звужує судини у місці аплікації, знижує приплив крові до венозних синусів,зменшує набряк слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, полегшує носоведихання. Дія проявляється через декілька хвилин і триває до 10 − 12 годинпісля застосування препарату. Фармакокінетика. При місцевому застосуванніоксиметазолін незначною мірою підлягає системній абсорбції, тому йогоконцентрація у плазмі крові незначна. Виводиться в основному в незмінномувигляді через нирки та кишечник. Час напіввиведення - 5 − 8 діб.

Показання для застосування. Препарат застосовують прилікуваннігострого риніту, вазомоторного риніту, синуситу, євстахіїту,середнього отиту, сінної гарячки та алергічних ринітів. Препарат можназастосовувати для полегшення риноскопії або хірургічних маніпуляцій у порожниніноса.

Спосіб застосування та дози. 1. Зняти захисний ковпачок. Перед першимзастосуванням препарату декілька разів натиснути на розпилювач до появидисперсного струменя.2. Ввести розпилювач у носовий хід і провестивприскування, натиснувши до упору на розпилювач вказівним і середнім пальцями.Зробити необхідну кількість вприскувань (див. нижче) у кожний носовий хід, прицьому не слід закидати голову назад. Під час вприскування слід легко вдихнутичерез ніс, що сприяє оптимальному застосуванню препарату. 3. Після використання закрити розпилювач захиснимковпачком. Дорослим призначають по 1 − 2 вприскування,дітям віком від 6 до 12 років – по 1 вприскуванню у кожну ніздрю. Інтервал міжзастосуваннями препарату повинен становити не менш 10 −12 годин. Курслікування – не більш 3-х днів.

Побічна дія. При застосуванні препаратуможутьвідмічатися сухість і відчуття печіння слизової оболонки носа,сухість у роті або глотці. У осіб з підвищеною чутливістю до адреноміметиківможливі системні побічні ефекти: нудота, артеріальна гіпертензія, тахікардія;рідко – підвищена збудженість, порушення сну.

Протипоказання. Препарат не слідзастосовувати при підвищеній чутливості до компонентів препарату, атрофічномуриніті, гіпертонічній хворобі, закритокутовій глаукомі, вираженомуатеросклерозі, порушеннях серцевого ритму, цукровому діабеті, тиреотоксикозі.Препарат не слід застосовувати для лікування дітей віком до 6 років.Препарат протипоказаний при вагітності та годуваннігруддю (на час лікування годування груддю слід припинити).

Передозування. Симптоми: тахікардія,артеріальна гіпертензія, збудження або пригнічення центральної нервовоїсистеми. Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування. При тривалому частомузастосуванні можлива атрофія слизової оболонки носа. Не рекомендуєтьсяодночасне застосування Назалонгу та інших лікарських засобів дляінтраназального введення.Вплив на здатність керувати автотранспортом тамеханізмами. При тривалому застосуванні препарату у високих дозах не можнавиключити його вплив на сердцево-судинну систему та центральну нервову систему.У цьому випадку слід виявляти обережність при керуванні автотранспортом тамеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному призначенні препарату з іншими судиннозвужуючими засобами(незалежно від способу введення) можливе взаємне посилення побічних ефектів.Сповільнює всмоктування місцевоанестезуючих засобів та пролонгує їх ефект.Посилює дію інгібіторів моноамінооксидази на центральну нервову систему.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурівід +2 оС до +25 оС

у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1252 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я