А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мегаплекс (Megaplex)

міжнародна назва: Megestrol;

основні фізико-хімічні властивості: білі круглі таблетки з рискою на одному боці і написом «Megestrol 40” – на іншому; білі довгасті таблетки з рискою на одному боціі написом «Megestrol 160” – на іншому;

склад: 1таблетка містить мегестролу ацетату 40 мг або 160 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, повідонК-25, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гормони та споріднені речовини. Прогестагени. Код АТС L02А B01.

Фармакологічні властивості. Мегаплекс – синтетичний стероїдний прогестагеннийпрепарат. За біологічною активністю Мегаплекс близький до природного жіночогостатевого гормону прогестерону. Протипухлинний ефект мегестролу зумовлений йогоантиестрогенною, антиандрогенною та слабкою кортикостероїдною діями, якіреалізуються безпосередньо через гіпофіз, та безпосереднім його впливом нацитоплазматичні рецептори стероїдних гормонів.

Фармакокінетика. На відміну від прогестерону, Мегаплекс добревсмоктується у шлунково-кишковому тракті. Біотрансформація препаратуздійснюється здебільшого за рахунок гідроксилювання, глюкуронізації з подальшоюекскрецією метаболітів із сечею. Частково препарат виводиться разом з калом.Мінімальний період напівіснування в плазмі крові становить приблизно 15 годин.

Показання для застосування. Паліативне лікування пізніх стадій(рецидивуючого, неоперабельного або метастазуючого) раку молочної залози іендометрія; анорексія і кахексія у пацієнтів з онкологічними захворюваннями тау хворих з синдромом набутого імунодефіциту (СНІД).

Спосіб застосування та дози. При лікуванні раку молочної залози Мегестролпризначають у добовій дозі 160 мг ( в один або декілька прийомів). При раку ендометрія – 40-320 мг на добу в один або декілька прийомів. При анорексії або кахексії - 400 - 800 мг на добу одноразово.Для визначення ефективності терапії Мегаплекс потрібно прийматибезперервно, не менше 2 місяців.

Побічна дія. В окремих випадках можливе збільшення вагивнаслідок підвищення апетиту, менструальні дисфункції, проривні матковікровотечі, галакторея, поява відчуття стиснення в грудях, хлоазма, зниженнялібідо, роздратованість, втома, нудота, апатія, блювання, набряк,гіперглікемія, алопеція, тунельний синдром зап'ястка, висипи на шкірі, рідко –тромбофлебіт.

Протипоказання. Тромбоз або тромбофлебіт; вагінальна кровотечаневідомої етіології; дисфункція печінки; тяжкі порушення серцевої діяльності;підвищена чутливість до препарату або до кожної з його складових, періодвагітності і годування груддю. Мегаплекс не призначають дітям, оскільки безпечність та ефективністьзастосування препарату у дітей не встановлена.

Передозування. При прийомі препарату в дозі до 800 мг на деньсерйозних побічних ефектів не спостерігалося.

Особливості застосування. Застосування Мегаплексу не є альтернативоюхірургічній, хіміотерапевтичній або променевій терапії.У разі ускладнень, що ведуть до тромбоутворення, курс лікування сліднегайно припинити. Лікування слід проводити обережно у пацієнтів, чий стан можепогіршитися внаслідок затримки рідини в організмі - при бронхіальній астмі,мігрені, серцевій чи нирковій дисфункції.Прогестагени проникають крізь плаценту. Оскільки наявність андрогеннихвластивостей у мегестролу не виявлена, при його застосуванні у вагітних існуєризик вірилізації плодів жіночої статі. Більше того, можуть виникнути й іншіпорушення їхнього функціонального розвитку. Точно не встановлено, як довгоможна приймати природні чи синтетичні прогестагени під час лактації.Прогестагени виділяються в материнське молоко. Годування груддю під часлікування слід припинити. Безпека та ефективність мегестролу у дітей невстановлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Мегаплекс може знижувати терапевтичнуефективність бромокриптину. Протипоказане одночасне застосування з дофетилідом.Мегаплекс може знижувати кліренс варфарину.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у сухому місці, при температурі15-25°С, в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 5 років
Переглядів: 847 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я