А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мевакор (Mevacor)

міжнародна та хімічна назви: ловастатин; [1S-[1a(R*),3a,7b,8b(2S*,4S*),8ab]]-1,2,3,7,8,8a-гексагідро-3,7-диметил-8-[2-(тетрагідро-4-гідрокси-6-оксо-2H-піран-2-іл)етил]-1-нафталеніл2-метилбутанот;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 20 мг – таблетки блакитного кольору восьмикутної форми,на одному боці тиснення MSD 731, на іншому - МEVACOR;таблетки 40 мг – таблетки зеленого кольору восьмикутної форми, наодному боці тиснення MSD 732, на іншому - МEVACOR;

склад: 1таблетка містить 20 мг або 40 мг ловастатину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль переджелатинізований, целюлозамікрокристалічна, магнію стеарат, гідроксіанізол бутильований, заліза оксиджовтий, заліза оксид червоний, лак алюмінієвий жовтий, лак алюмінієвийблакитний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гіполіпідемічний засіб. Код АТС С10А А02.Фармакологічні властивостіМевакор®(ловастатин, MSD) є інгібітором переваг початкової і проміжної стадійендогенного синтезу холестерину за рахунок специфічного пригнічення3-гідрокси-3-метилглутарил-коензим А (ГМГ-КоА)-редуктази.Фармакодинаміка.Мевакор – гіполіпідемічний та гіпохолестеринемічнийзасіб, який в організмі гідролізується до активного продукту вільноїгідроксикислоти. Вільна гідроксикислота, що є конкурентним інгібітором3-гідрокси-3 метилглутарилкоензиму А (HMG-CoA) редуктази – ферменту, якийкаталізує перетворення HMG-CoA в мевалонат, тобто початковий етап біосинтезухолестерину, і тому запобігає накопиченню потенційно токсичних стеролів. Цепризводить до обмеження синтезу холестерину, посиленню катаболізму, падіннюпереважно рівня ліпопротеїдів низької щільності (ЛНЩ), ліпопротеїдів дуженизької щільності (ЛДНЩ), а також апопротеїну В, що входить до складу ЛПНШ таінших компонентів ЛПНЩ, які циркулюють в крові, підвищує регуляцію рецепторівЛПНЩ. Препарат викликає помірне збільшення вмісту ліпопротеїдів високоїщільності (ЛВЩ) і знижує рівень тригліцеридів у плазмі. Крім того, HMG-CoAшвидко метаболізується зворотньо до ацетил СоА, який бере участь в багатьохпроцесах біосинтезу в організмі.Фармакокінетика. У травному каналі Мевакор при пероральному прийомівсмоктується повільно і не повністю (близько 30% прийнятої дози). Прийомнатщесерце знижує абсорбцію приблизно на 30%. Біодоступність препарату, щопотрапив у загальний кровообіг, обмежена внаслідок активної екстракції при першому проходженні через печінку зподальшою екскрецією з жовчю. Пік концентрації Мевакору та його активнихметаболітів досягається в плазмі крові через 2-4 год після перорального прийомуразової дози.Концентраціяметаболітів в плазмі крові лінійно зростає при збільшенні дози МЕВАКОРу до 120мг.Зв'язування МЕВАКОРу і його активних метаболітів з білкамиплазми крові перевищує 95%. МЕВАКОР проникає через гемато-енцефалічний бар'єр ігемато-плацентарний бар'єр та накопичується в печінці, де легко піддаєтьсягідролізу, внаслідок якого утворюються активні і неактивні метаболіти.Основними активними метаболітами є 6-гідрокси-; 6-гідроксиметил- і6-гідроксиметилен- похідні b-гідроксикислоти.При щоденному одноразовому застосуванні МЕВАКОРу стійкаконцентрація в плазмі його активних і неактивних інгібіторів досягається на 2-3добу терапії. Ця концентрація приблизно у півтора рази перевищує рівеньметаболітів препарату при застосуванні одноразової дози. Майже 10% МЕВАКОРу виводиться з сечею і близько 83 % – зфекаліями. Фекаліями виводиться як екскретований з жовчю препарат, так ічастина препарату, що не абсорбувалася. Період напіввиведення ловастатину – 3год.У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренскреатиніну 10-30 мл/хв.) концентрація активних і неактивних метаболітівМЕВАКОРу в плазмі крові після застосування разової дози приблизно в два разиперевищує їх концентрацію в плазмі крові здорових добровольців.

Показання для застосуванняЗниження підвищених рівнів загального холестерину і холестерину ЛПНЩ упацієнтів з первинною гіперхолестеринемією при відсутності ефектунемедикаментозних заходів, в тому числі дієтотерапії. Комбінована гіперхолестеринемія з гіпертригліцеридемією, колигіперхолестеринемія є основним захворюванням.Лікування коронарного атеросклерозу у хворих зішемічною хворобою серця, спрямоване на уповільнення розвитку захворювання.

Спосіб застосування та дозиПацієнту потрібно призначити стандартну холестеринзнижуючу дієту допочатку прийому МЕВАКОРУ(R), і вони повинні продовжувати дотримуватись цієїдієти під час лікування МЕВАКОРОМ(R). ГіперхолестеринеміяЗвичайна початкова доза становить 20 мг на добу одноразово під часвечері. Корекція дози, якщо вона необхідна, може здійснюватися з інтервалами неменше 4 тижнів, до максимальної дози 80 мг на добу, яку призначають в одинприйом або розподіляють для прийому під час сніданку і вечері. Дозування МЕВАКОРу потрібно зменшити, якщо рівні холестерину ЛПНЩзменшуються нижче 75 мг/дл (1.94 ммоль/л) або рівні загального холестерину вплазмі зменшуються нижче 140 мг/дл (3.6 ммоль/л).Коронарний атеросклерозДля лікування коронарного атеросклерозу Мевакор застосовують в дозахвід 20 до 80 мг на день в один або декілька прийомів. Супутня терапіяМЕВАКОР ефективний при окремому застосуванні або в поєднанні зсеквестрантами жирних кислот.У пацієнтів, які приймають циклоспорин, фібрати або ніацин у поєднанніз МЕВАКОРом, максимальна рекомендована доза становить 20 мг на добу (див."Особливості застосування", М’язові ефекти, "Взаємодія з іншимилікарськими засобами").Дозування при нирковійнедостатностіОскільки МЕВАКОР не підлягає істотній екскреції з нирками, модифікаціядоз не потрібна пацієнтам з помірною нирковою недостатністю.У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <30мл/хв) слід ретельно підходити до призначення дози понад 20 мг на добу і, якщовона розцінюється як необхідна, слід обережно призначати препарат (див."Особливості застосування", М’язові ефекти).

Побічна діяМевакор®, зазвичай, добрепереноситься. Можливі метеоризм, здуття живота, пронос, запор,нудота, диспепсія, запаморочення, нечіткість зору, головний біль, м’язовісудоми, міалгія, висипи і біль у животі. Рідко спостерігаються: втомлюваність,свербіж, сухість у роті, безсоння, порушення сну і розлади смаку, міопатії ірабдоміоліз.Після надходження препарату на ринок, були відміченітакі побічні прояви: гепатит, холестатична жовтяниця, блювання, анорексія,парестезії, периферичні невропатії, психічні порушення (у тому числі відчуттятривоги), алопеція, токсичний епідермальний некроліз, мультиформна еритема(включаючи синдром Стівенса-Джонсона). В поодиноких випадках - виражений синдром підвищеноїчутливості: анафілаксія, ангіоневротичний набряк, вовчаковоподібний синдром,ревматична поліміалгія, васкуліт, тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітичнаанемія, позитивний тест на антинуклеарні антитіла, збільшенням ШОЕ, артрит,артралгія, кропив’янка, астенія, фотосенсибілізація, жар, приплив, озноб,задишка, нездужання.Можливе підвищення рівнів трансаміназ сироватки,рідко - відхилення від норми показників функції печінки, в тому числіпідвищення рівня лужної фосфатази та білірубіну, підвищення рівня КК сироватки(яке можна віднести до несерцевої фракціїКК). Ці порушення були незначними і скороминущими.

Протипоказання.Підвищена чутливість до будь-якої зі складових цьогопрепарату.Виражене порушення функції печінки, підвищеннярівнів сироваткових трансаміназ.Вагітність і годування груддю.

Передозування.При передозуванні МЕВАКОРУ(R)не рекомендується проведення спеціального лікування. Необхідне проведеннясимптоматичної терапії та ретельно слідкувати за функцією печінки.

Особливості застосуванняВплив на м'язиЛовастатин та інші інгібіториHMG-CoA редуктази іноді викликають міопатію, яка проявляється болем у м”язахабо слабістю, і пов”язана з вираженим підвищенням креатинкінази (КК) (більш,ніж у 10 разів більше верхньої межі норми (ULN)). Рабдоміоліз, з або безгострої ниркової недостатністі внаслідок міоглобінурії, виникає рідко і можевиникати коли завгодно. Міопатія,зумовлена взаємодією ліківЧастота і вираженість міопатіїзбільшується при супутньому призначенні інгібіторів HMG-CoA редуктази разом зпрепаратами, які можуть викликати міопатію при монотерапії, такими якгемфіброзил та інші фібрати, а також у ліпідознижуючих (більше 1 г на добу)дозах ніацину (нікотинова кислота).Крім того, ризик міопатіїздається підвищеним при високих рівнях активності інгібіторів HMG-CoA редуктазив плазмі. Певні препарати, які мають виражений пригнічувальний ефект утерапевтичних дозах на цей шлях метаболізму, можуть істотно підвищувати рівні вплазмі інгібіторів HMG-CoA редуктази і, таким чином, збільшувати ризикміопатії. До них належать циклоспорин, антогоніст кальцію класу тетралолівмібефрадил, ітраконазол, кетоконазол та інші протигрибкові азоли, антибіотикиіз групи макролідів еритроміцин і кларитроміцин, та антидепресант нефазодон.Зменшення ризикуміопатії1. ЗагальнізаходиПацієнтів, які починають терапіюловастатином, слід проінформувати про можливе виникнення міопатії і застерігатипро необхідність негайного повідомляти про виникнення незрозумілого болю ум”язах, болючості або слабості у м”язах. Рівень КК, який у 10 разів перевищуєULN у пацієнта з нез’ясованими м”язовими симптомами, вказує на міопатію. Терапіюловастатином слід припиняти при діагностуванні або підозрі на міопатію. Убільшості випадків, коли пацієнтам різко припиняли лікування, м”язові симптомиі підвищення КК зникали.Вимагає обережності призначенняпрепарату хворим з нирковою недостатністю, тривалим перебігом діатезу, щопідвищує ризик рабдоміолізу. Лікування Мевакором слід припинити за кілька днівдо хірургічного втручання і при одночасному виникненні іншої суттєвоїтерапевтичної або хірургічної патології.2. Заходи длязменшення ризику міопатії, викликаної взаємодією препаратів (див. вище)Лікарі, які планують комбінованутерапію ловастатином і будь-яким із взаємодіючих препаратів, повинні зважити напотенційну користь і ризик і ретельно обстежувати пацієнтів на предметнаявності в них будь-яких ознак і симптомів м”язового болю, болючості абослабкості, особливо у перші місяці терапії і під час періодів титраційногопідвищення доз будь-яких препаратів. Для запобігання виникненню міопатіїнеобхідне періодичне визначення КК.Поєднаного застосування ловастатину з фібратами або ніацином слідуникати, за винятком тих випадків, коли користь подальшої зміни рівнів ліпідівперевищить збільшений ризик застосування цієї комбінації препаратів. Вплив на печінкуРекомендується визначати рівень трансаміназ передпочатком лікування і періодично в процесі лікування, особливо у пацієнтів, уяких відмічались відхилення від норми показників функції печінки і/або, яківживали у великій кількості алкоголь, або у пацієнтів, доза для яких становила40 мг на добу і більше.При зростанні рівня трансаміназ понад трикратну ULNнеобхідно зважити на потенційний ризик та очікуваний позитивний ефект відлікування Мевакор®ом.Визначення рівня трансаміназ необхідно незабаром повторити і, якщо вонизалишаються високими або відмічається їх подальше зростання, препарат слідвідмінити.Обережність необхідна при призначенні препаратупацієнтам із захворюваннями печінки в анамнезі. (див. "протипоказання"). ОфтальмологічнеобстеженняЗа відсутності будь-якого лікування збільшенняобласті помутніння кришталика з плином часу вважається проявом процесустаріння. Результати довгострокових клінічних досліджень не вказують напобічний вплив ловастатину на кришталик ока людини.ВагітністьМевакор® під час вагітності протипоказаний.Жінкам дітородного віку МЕВАКОР® слідпризначати лише в тих випадках, коли ймовірність вагітності дуже мала. У разівиникнення вагітності під час лікування МЕВАКОР®ом, йогоприйом слід негайно відмінити, а жінку потрібно ознайомити з можливоюнебезпекою, яку препарат становить для плода.Оскільки безпечність для вагітних не гарантована інемає користі від терапії МЕВАКОР®ом під час вагітності, лікуваннянеобхідно терміново припинити відразу ж після констатації факту вагітності (див. "протипоказання").Призначенняматерям-годувальницямНевідомо, чи виділяється Мевакор® з молокомматері. Але з огляду на те, що велика кількість препаратів виділяється зматеринським молоком, жінкам, які приймають Мевакор®, нерекомендується годувати дитину груддю через можливість виникнення тяжкихпобічних явищ у немовлят (див. "протипоказання").Застосування впедіатріїБезпека та ефективність застосування МевакорУ® у дітей невстановлені.Призначенняособам похилого вікуПід час контрольованого дослідження у хворихпохилого віку (старше 60 років) була показана ефективність препарату аналогічнатій, що встановлена для популяції в цілому. Підвищення частоти клінічних аболабораторних побічних проявів не спостерігалося.Гомозиготнасімейна гіперхолестеринеміяУ пацієнтів з рідкісною гомозиготною сімейноюгіперхолестеринемією Мевакор®виявився менш ефективним. Можливою причиною є відсутність у цих хворихфункціонуючих ЛНЩ-рецепторів. У таких хворих існує найбільша ймовірністьпідвищення рівня трансаміназ при застосуванні Мевакор®у.ГіпертригліцеридеміяМевакор®у властива лише незначнатригліцеридознижуюча дія; він не показаний у тих випадках, колигіпертригліцеридемія є основним захворюванням (тобто, при гіперліпідеміях I, IVі V типів).Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Гемфіброзил та інші фібрати, ніацин (нікотиновакислота) в ліпідознижуючих дозах (>1 г/добу) При одночасному застосуванні з ловастатином ці препарати підвищуютьризик розвитку міопатії, можливо тому, що вони можуть викликати міопатію і саміпо собі (див. "Особливості застосування", Вплив на м'язи). Взаємодіяз CYP3A4Ловастатин не пригнічуєCYP3А4. Виражені інгібітори CYP3А4 (циклоспорин, ітраконазол, кетоконазол,еритроміцин, кларитроміцин, інгібітори ВІЛ-протеази і нефазодон) можутьпідвищувати ризик міопатії за рахунок збільшення рівня в плазмі інгібіторівГМГ-КоА-редуктази під час лікування Мевакором (див. "Особливостізастосування" Вплив на м'язи).Сік грейпфруту містить один і більше компонентів, які пригнічуютьCYP3А4, і можуть підвищувати в плазмі крові рівень препаратів, щометаболізуються CYP3A4. Тому необхідно уникати вживання дуже великої кількостісоку грейпфруту (більше 1 літру на день), оскільки при лікуванні Мевакором цесуттєво підвищує рівень в плазмі крові пригнічуючої активностіГМГ-КоА-редуктази.Похідні кумаринуПри одночасному застосуванні Мевакору іантикоагулянтів, що є похідними кумарину, у деяких хворих можливе збільшенняпротромбінового часу. У пацієнтів, що приймають антикоагулянти, необхідновизначати протромбіновий час до початку лікування Мевакором, а також уподальшому для впевненості у відсутності важливих змін у показникахпротромбінового часу. Після встановлення стабільнихпоказників протромбінового часу, його величина повинна визначатися черезрекомендовані при проведенні антикоагулянтної терапії проміжки часу. Терапіяловастатином не може бути призначена пацієнтам з кровотечею чи зміненимипоказниками протромбінового часу, які не приймають антикоагулянти.Якщо доза ловастатину змінюється, цю процедуру необхідно повторити. Ухворих, що не приймають антикоагулянти, лікування ловастатином несупроводжується кровотечами або змінами протромбінованого часу.

Умови татермін зберігання.Зберігати при температурі нижче 30oС, у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.Не можназастосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці
Переглядів: 912 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я