А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мебендазол амеда (Mebendazole ameda)

міжнародна та хімічна назви

: mebendazole, метил N-(5-бензоіл-1Н-бензімідазол-2-іл)карбамат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки світло рожево-оранжевогокольору, допускаються вкраплення;

склад: одна таблетка містить мебендазолу 100 мг;допоміжні речовини: мікрокристалін целюлози фосфат, крохмаль,полівінілповідонК-30, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, натріюкрохмальгліколят, барвник сансет жовтий, ароматизатор ананасний, аеросил.

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група. Протигельмінтні засоби. Похідні бензімідазолу. Код АТС Р02С А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Високоефективнийантигельмінтний засіб широкого спектру дії. Активний відносно Enterobiosvermicularis, Trichuris trichiura, Ascaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale,Necator americanus, Strongyloides sterooralis, Taenia spp. Перешкоджаєутворенню клітинного тубуліну у гельмінтів, порушуючи таким чином утилізаціюглюкози, і пригнічує утворення аденозинтрифосфату. Фармакокінетика. Всмоктування: після прийому внутрішньомебендазол практично не абсорбується. Розподіл: невелика частина мебендазолу, яка потрапляє в кров,на 90 % зв’язується з білками плазми крові. Метаболізм: метаболізується в печінці. Виведення: практично повністю виводиться з калом.

Показання для застосування. Ентеробіоз,аскаридоз, анкілостомоз, стронгілоідоз, трихоцефалез, теніоз, змішанігельмінтози.

Спосібзастосування та дози. При ентеробіозі призначають одноразово в дозі 100 мг. Дляпопередження повторної інвазії прийом препарату повторюють через 2 і 4 тижні втій самій дозі. Рекомендують проводити лікування всіх членів родини. Дітямвіком від 2 до 10 років призначають по 25 - 50 мг одноразово. При аскаридозі, трихоцефалезі, анкілостомозі абозмішаних інфекціях призначають по 100 мг, 2 рази на добу (вранці і ввечері),протягом 3 днів. Наведені вище дози призначають як дорослим, так і дітям вікомстарше 2 років.При теніозіі стронгілоідозі дорослим рекомендують приймати по 200 мг, дітям віком старше 2років – по 100 мг, 2 рази на добу, протягом 3 днів.

Побічна дія. Блювота, нудота, головний біль, біль в ділянціживота, діарея; алергічні реакції (шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичнийнабряк), транзиторне підвищення активності амінотрансфераз печінки в сироватцікрові, лейкопенія, анемія, еозінофілія, випадіння волосся, гематурія,циліндроурія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до мебендазолу,виражені порушення функції печінки, вагітність, лактація, дитячий вік до 2років, неспецифічні виразкові коліти, хвороба Крона.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, діарея, біль уживоті. При застосуванні мебендазолу у високих дозах протягом тривалого часувідмічались також випадки оборотних порушень функції печінки або розвиткугепатиту, нейтропенії.Лікування: специфічного антидоту немає. Рекомендуєтьсяпромивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Особливості застосування. При застосуванні мебендазолу не потрібнодотримуватися дієти, призначати послаблюючі засоби. При необхідностіпризначення мебендазолу в період лактації годування груддю слід припинити. Дітям вікомдо 2 років призначають тільки в тому випадку, якщо на фоні глистової інвазіїзначно погіршується процес травлення і уповільнюється фізичний розвиток. Мебендазолзнижує необхідність в інсуліні у пацієнтів з цукровим діабетом. Необхідноуникати одночасного застосування мебендазолу з ліпофільними речовинами.Протягом доби після прийому мебендазолу не вживати алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне призначення мебендазолу зциметидином може призводити до посилення ефекту мебендазолу за рахунокпригнічення його метаболізму в печінці і підвищення концентрації в плазмікрові, а карбамазепін знижує концентрацію препарату в крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі від 8 °С до 25 °С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 950 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я