А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мебендазол (Mebendazolum)

міжнародна та хімічна назви: mebendazole;метил N-(5-бензил-1Н-бензимідазол-2-іл) карбамат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки з плоскими поверхнямисвітло-рожевого кольору з білими та темно-рожевими вкрапленнями, з одного боку- риска;

склад: 1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон,натрію гліколят крохмальний, магнію стеарат, барвник (Sunset Yellow Lake15510).

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигельмінтні засоби. Код АТС P02CA01.

Фармакологічні властивості. Синтетичний протиглисний засіб, який має широкийспектр дії. Впливає на енергетичні процеси гельмінтів. Мебендазол викликаєдегенерацію цитоплазматичних мікротубул гельмінтів, блокує таким чиномзасвоювання глюкози та гальмує синтез гельмінтами АТФ в організмі гельмінта.Найбільшу активність мебендазол виявляє відносно кишкових нематод, хочаефективний і при деяких інших гельмінтозах. Висока терапевтична ефективністьпрепарата спостерігається при лікуванні інвазій, викликаних наступними гельмінтами:Enterobius vermicularis – 95%, Trichuris trichiura – 68%, Ascaris lumbricoides– 98%, Ancylostoma duodenale, Necator americanus – 96%Фармакокінетика. Мебендазол майже не всмоктується у шлунково-кишковомутракті, невелика частина препарату (5-10%), що абсорбується, зазнаєінтенсивного пресистемного метаболізму в печінці. Період напіввиведеннямебендазолу складає 2,5-5,5 год. У крові він на 90% зв’язується з білками.Мебендазол нерівномірно розподіляється по всіх органах. Накопичується у жировійтканині печінці. В печінці мебендазол біотрансформується до 2-амінопохідних. За48 годин лише невелика кількість (2% введеної дози) мебендазолу виводяться зсечею у незмінному стані і вигляді метаболітів. Не абсорбований мебендазолвиділяється з калом у незмінному стані.Метаболіти мебендазолу не мають специфічної активності.

Показання для застосування. Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз,стронгілоїдоз, трихоцефалоз, нематодози, ехінококоз, теніоз, трихінельоз, атакож змішані глисні інвазії.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо.При ентеробіозі - дорослим та підліткам призначають по 100 мг, дітям2-10 років - по 25-50 мг одноразово і повторюють через 2-4 тижні у тих самихдозах.При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомідозі, теніозі, стронгілоїдозіта змішаних гельмінтозах- дорослим та дітям старше 2 років - по 100 мг 2 разина добу (вранці та ввечері) протігом 3 днів.При теніозі та стронгілоїдозі- дорослим рекомендують приймати по 200 мг2 рази на добу протягом 3 днів. Дітям старше 2 років – по 100 мг 2 рази на добутакож протягом 3 днів.При трихінельозі - дорослим та підліткам - по 200-400 мг 3 рази на добупротягом 3 днів, а з 4 по 10 день по 400-500 мг 3 рази на добу.При ехінококозі – дорослим та підліткам - по 500 мг 2 рази на добуперші 3 дні і 3 рази на добу наступні 3 дні. Далі препарат призначають по 25-30мг/кг маси тіла на добу за 3-4 прийоми.Таблетку можна проковтнути цілою, розжувати або подрібнити і додати доїжі.Під час лікування мебендазолом не треба дотримуватися дієти тазастосовувати проносні засоби.Лікування повторюють, якщо через 3 тижні знову з’являються ознакигельмінтозу.

Побічна дія. Запаморочення, головний біль; розлади з бокушлунково-кишкового тракту (біль у животі, пронос); при застосуванні великих доз- випадіння волос. Іноді можливі алергічні реакції: збільшення температуритіла, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, в поодиноких випадках - судоми.При тривалому застосуванні мебендазолу в дозах, які перевищуютьрекомендовані, може спостерігатися нейтропенія та порушення функцій печінки, атакож в поодиноких випадках може розвинутися і гепатит.

Протипоказання. Підвищена чутливість до мебендазолу, неспецифічнийвиразковий коліт, хвороба Крона, значні порушення функції печінки. Періодвагітності, годування груддю. Дитячий вік до 2-х років.

Передозування. При передозуванні спостерігаються шлунково-кишковірозлади. Специфічного антидоту немає. Промивають шлунок та дають активованевугілля.

Особливості застосування. У період вагітності, здебільшого у першомутриместрі, мебендазол слід застосовувати тільки у випадку, коли потенціальнийризик від призначення препарату менший за очікувану терапевтичну дію.Матерям, які годують груддю, бажано припинити вигодовування у разівикористання препарату.При застосуванні мебендазолу не потрібно дотримуватися дієти,призначати проносні засоби.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Циметидин може гальмувати руйнуваннямебендозолу в печінці, призводячи до його накопичення в організмі, що підсилюєйого дію.Фенітоїн і карбамазепін, навпаки, знижують концентрацію мебендазолу вплазмі крові, можливо, за рахунок індукції мікросомальних ферментів. Прийомпрепарату зменшує потребу в інсуліні у хворих на цукровий діабет.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС,у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 830 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я