А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мальтоферфол (Maltoferfol)

основні фізико-хімічні властивості:жувальні таблетки:плоскоциліндричні коричневі таблетки з вкрапленнями білого кольору і рискою наодному боці;

склад: 1 таблетка Мальтофер® Фол міститьзаліза(ІІІ) гідроксид полімальтозат, еквівалентний 100 мг заліза, 0,35 мгфолієвої кислоти;допоміжні речовини: декстрати,ванілін, натрію цикламат, тальк очищений, макрогол 6000, ароматизаторшоколадний, какао порошок і целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтична група. Антианемічний засіб.Комплексні препарати, що містять залізо та фолієву кислоту.

Код АТСВ03АВ11.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Комплексний препарат, що містить залізо у вигляді полімальтозного комплексугідроокису заліза (III) та фолієву кислоту. Цей макромолекулярний комплексстабільний і не виділяє залізо у вигляді вільних іонів у шлунково-кишковомутракті. Структура препарату схожа з природною сполукою заліза - феритином.Завдяки такій подібності, залізо (III) потрапляє з кишечнику в кров шляхомактивного всмоктування. Залізо, що всмокталося, зв’язується з феритином ізберігається в організмі, переважно у печінці. Пізніше, у кістковому мозку воновключається до складу гемоглобіну. Залізо, що входить до складу полімальтозногокомплексу гідроокису заліза (Ш) не має прооксидантних властивостей, притаманнихпростим солям заліза. Фолієва кислота – вітамін групи Встимулює єритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот,пуринів, піримідинів, у обміні холіну.Фармакокинетіка. Дослідження задопомогою методики подвійних ізотопів (55Fe і 59Fe) показало, що абсорбціязаліза, вимірювана рівнем гемоглобіну еритроцитів, обернено пропорційна дозіпрепарату, що вводиться, (чим вище доза, тим менше абсорбція). Існує кореляціяміж ступенем дефіциту заліза та кількістю заліза, що всмокталося (чим вищедефіцит заліза, тим краща всмоктуваність). Найбільш активний процесвсмоктування відбувається у дванадцятипалій та тонкій кишках. Залізо, що невсмокталося, виділяється з калом. Екскреція заліза відбувається при злущуванніепітелію шлунково-кишкового тракту і шкіри, при диханні, а також з жовчю ісечею, і складає лише 1 мг заліза на день. У жінок також необхідно враховувативтрату заліза під час менструації.

Показання для застосування.Лікування латентного (ЛДЗ) таклінічно вираженого дефіциту заліза (залізодефіцитної анемії - ЗДА),Профілактика дефіциту заліза іфолієвої кислоти до, та у період вагітності чи лактації.

Спосіб застосування та дози.Препарат застосовують внутрішньо.Добова доза препарату залежить відступеня дефіциту заліза. Добова доза може бути застосована за один раз під часабо відразу після їжі. Таблетки жувальні можна розжовувати чи ковтати цілими.Діти старше 12 років, дорослі тажінки, які годують груддю, при лікуванні клінічно вираженого дефіциту заліза(залізодефіцитної анемії) приймають 1 таблетку 1 - 3 рази на день протягом 3 -5 місяців до нормалізації рівня гемоглобіну. Після цього прийом препарату вартопродовжити в дозуванні 1 таблетка на день протягом ще декількох місяців длявідновлення запасів заліза.Вагітнім жінкам слід приймати 1таблетку Мальтофер® Фол 2 - 3 рази на день до нормалізації рівня гемоглобіну.Після цього прийом препарату варто продовжити в дозуванні 1 таблетка на день,як мінімум, до пологів для відновлення запасів заліза.Для лікування латентного дефіцитузаліза і для профілактики недостатності заліза і фолієвої кислоти слід приймати1 таблетку на день.Тривалість лікування клінічновираженого дефіциту заліза (залізодефіцитної анемії) складає 3-5 місяців донормалізації рівня гемоглобіну. Після цього, прийом препарату варто продовжитив дозуванні для лікування латентного дефіциту заліза протягом ще декількохмісяців, а вагітним, як мінімум, до пологів для відновлення запасів заліза.Тривалість лікування латентногодефіциту заліза складає 1 - 2 місяці.У випадку клінічно вираженоїнедостатності заліза, нормалізація рівня гемоглобіну й поповнення запасівзаліза відбувається лише через 2 - 3 місяці після початку лікування.

Побічна дія.Дуже рідко (0,001 % - 0,01 %)можуть відмічатися ознаки розладу шлунково-кишкового тракту, а саме: відчуттяпереповнення і тиску в епігастральній області, нудота, запор чи пронос.Темний колір випорожнень зумовленийвиділенням заліза, що не всмокталося, і не має клінічного значення.

Протипоказання.Надмірний вміст заліза в організмі(гемосидероз і гемохроматоз).Розлад механізмів утилізації заліза(свинцева анемія, сидероахрестична анемія, таласемія).Анемії, що не зумовлені дефіцитомзаліза (гемолітична анемія).Підвищена чутливість до будь-якого компонентупрепарату.Діти молодше 12 років.

Передозування. У випадках передозування препаратудо цього часу не було описано ознак ані інтоксикації, ані надмірногонадходження заліза до організму.

Особливості застосування.При призначенні препарату Мальтофер®Фол хворим на цукровий діабет варто враховувати, що 1 таблетка містить 0,04хлібної одиниці.Препарат не викликає забарвлення емалі зубів.Застосування у період вагітності

:у контрольованих дослідженнях у вагітних жінок удругому та третьому триместрахвагітності не було відзначено небажаного впливу препарату на матір та плід.Немає даних про небажаний вплив препарату на плід під час першого триместрувагітності.Вплив на здатність керуватиавтомобілем і працювати з механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Взаємодії з іншими лікарськимипрепаратами не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла місці при температурі не вище + 25° С. Зберігати від дітей.

Термін придатності. 5 років. Не застосовуватипісля закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці
Переглядів: 1002 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я