А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Бластокарб ру (Blastokarb ru)

міжнародна назва: карбоплатин;

основні фізико-хімічні властивості:прозорий,безбарвний розчин;

склад:1 мл розчину містить 10 мгкарбоплатину;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби.АТС: L01Х А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Бластокарб РУ являє собою неорганічну комплекснусполуку важкого металу, що міститьцентральний атом платини. Він є аналогом цисплатину.Біохімічні властивості карбоплатину подібні до властивостей цисплатину.Припускають, що він зв’язується з ДНК і утворює внутрішньо- та міжспіральні(переважно) зшивки, які змінюють структуру і пригнічують синтез ДНК.Фармакокінетика. Після внутрішньовенноговведення одноразової дози протягомгодини концентрації у плазмізагальної платини і вільної платини знижуються двофазово, дотримуючись кінетикипершого порядку. Для вільної платини величина початкової фази часунапіввиведення (t alpha 1/2) становить близько 90 хв. Наступна фаза часунапіввиведення (t beta 1/2) - близько 6 год. Елімінація загальної платини маєтакий же час початкового напіввиведення, тоді як пізня фаза напіввиведеннязагальної платини може перевищувати 24 год.Бластокарб РУ в основному виділяється нирками.Екскреція препарату відбувається, головним чином, у перші 6 год після введення,при цьому від 50% до 70% препарату екскретується протягом 24 год. 32% дозививодиться у вигляді незміненої речовини.Для хворих зі зниженою функцією нирок рекомендуєтьсязменшувати дозу.Зв’зування Бластокарбу РУ з білками менше, ніж увипадку цисплатину. Початкове зв’язування з білком низьке, у перші4 год з білком зв’язується до 29% карбоплатину. Після 24 годин зв’язування збілком становить 85 - 89%.

Показання для застосування. Рак яєчників, герміногенніпухлини яєчка та яєчників, семінома, злоякісна меланома, пухлини голови та шиї;рак легені, рак шийки матки, рак сечового міхура; остеогенна саркома.

Спосіб застосування та дози. Режим дозуваннявстановлюють індивідуально, залежно від показань, переносимості Бластокарбу РУта вибраної схеми цитотоксичної терапії. Бластокарб РУ застосовують лише внутрішньовенно.Розводять препарат 5% розчином глюкози або 0.9 % розчином натрію хлориду докінцевої концентрації 0.5 мг/мл. Розчин можна зберігати у холодильнику протягом24 год. Середня доза для дорослих становить 400 мг/м2 протягом15 – 60 хв. Наступну дозу вводять не раніше ніж через 4 тижні. У разіпопереднього лікування препаратами, які мають мієлодепресивну дію, дозуБластокарбу РУ знижують на 20 – 25%. При застосуванні у пацієнтів з порушеннямифункції нирок дозу коригують залежно від значень кліренсу креатиніну.

Побічна дія. З боку органів кровотворення: анемія, лейкопенія,тромбоцитопенія. З боку травної системи: нудота, блювання, запорабо діарея, анорексія, порушення функції печінки.З боку ЦНС та периферичної нервовоїсистеми: зниженнягостроти зору та слуху, периферична полінейропатія.Алергічні реакції: еритематозний висип,пропасниця, свербіж. Електролітні порушення: зниження рівнів магнію,калію і кальцію.З боку репродуктивної системи: азоспермія, аменорея.Інші: алопеція, підвищення температуритіла, біль у місці введення.

Протипоказання. Бластокарб РУпротипоказаний хворим, у яких раніше спостерігалися:тяжка ниркова недостатність, тяжка мієлосупресія,гіперчутливість до Бластокарбу РУабо сполук, що містять платину, при наявностіпухлин, що кровоточать, а також під часвагітності і лактації.

Передозування. Ускладнення, зумовленімієлосупресією, порушенням функції печінки і нирок. Симптоми: діарея таалопеція . Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Бластокарб РУ слідзастосовувати тільки під постійним спостереженням лікаря, який має досвідтерапії цитотоксичними препаратами, і тільки в тихвипадках, коли потенційна користь від застосуваннятерапії Бластокарбом РУ переважаєможливий ризик. Необхідно мати в розпорядженнівідповідні приміщення і засоби для адекватного лікування можливих ускладнень.З обережністю застосовують Бластокарб РУ у пацієнтівз вітряною віспою, герпесом, іншими гострими інфекційними захворюваннями, упацієнтів з порушенням слуху, з асцитом абоексудативним плевритом.Слід дотримуватись обережності при застосуваннікарбоплатину у пацієнтів після курсу променевої терапії.Перед початком лікування і в ході його необхідноконтролювати функцію нирок, картину периферичної крові, неврологічний статус,проводити аудіометрію. Можливі зміни біохімічних показників: підвищення рівнясечовини та креатиніну у сироватці крові, зменшення концентрації магнію, калію,кальцію. На фоні застосування Бластокарбу РУ не рекомендуютьпроводити вакцинацію пацієнтів або членів їх сімей. Бластокарб РУ може виявляти канцерогенну дію.

Вагітність і лактаціяБуло показано, що Бластокарб РУ має ембріотоксичну імутагенну дію і його застосування у вагітних жінок не рекомендується. У жінок дітородноговіку слід проводити адекватну контрацепцію, а Бластокарб РУ у жінок дітородноговіку повинензастосовуватися лише у тих випадках, коли очікуванийкорисний ефект перевищує ризик такої терапії. Якщо пацієнтка завагітніла підчас застосування препарату, її слід проінформувати про можливу шкідливу дію наплід.Невідомо, чи виділяється Бластокарб РУ з грудниммолоком, у зв’зку з цим слід припинити годування груддю під час проведеннятерапії Бластокарбом РУ у матерів-годувальниць.

Застережні заходи при поводженні зпрепаратомЯк і інші протипухлинні препарати, Бластокарб РУповинен розводити підготовлений персонал. Розведення слід проводити вспеціально призначеній зоні (бажано в ламінарній шафі для роботи зцитотоксичними речовинами).При роботі з Бластокарбом РУ слід одягати захиснийхалат, маску, рукавички і захищати очі. При випадковому контакті розчину зішкірою і слизовими оболонками уражену ділянку необхідно негайно ретельнопромити водою з милом. При вагітності працювати з такими цитотоксичнимипрепаратами, як Бластокарб РУ, заборонено.Рекомендується використовувати шприци типуLuer-Lock. Для мінімізації тиску і запобігання утворенню аерозолей слідвикористовувати голки з широким просвітом каналу. Утворення аерозолей можнатакож зменшити, використовуючи в процесі приготування розчину голки зклапанами. Предмети, якими користувалися при приготуванні розчину БластокарбуРУ, або продукти життєдіяльності людини слід знищувати, вкладаючи їх у подвійніполіетиленові пакети і спалюючи при температурі 1100°С.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Комбінованатерапія Бластокарбом РУта іншими мієлосупресивними препаратами можепотребувати зниження дози для запобігання кумулятивному токсичному ефекту. У зв’язкуз можливим порушенням функції нирок рекомендується уникати терапії БластокарбомРУ у хворих, які отримують аміноглікозидні антибіотики або інші нефротоксичнізасоби.Бластокарб РУ взаємодіє з компонентами голок,шприців катетерів, наборів для внутрішньовенного введення препаратів, щомістять алюміній, з утворенням чорного осаду, у зв’язку з чим такі предмети неповинні використовуватися для введення Бластокарбу РУ.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі не вище 25°С .Тримати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1009 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я