А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Маітхарен (Maitharen)

основні фізико-хімічні властивості: круглі, майже білого кольору, плоскі таблетки зрискою на одному боці;

склад: 1 таблеткамістить парацетамолу 500 мг, диклофенаку калію 50 мг;допоміжні речовини: крохмаль, метилпарабен, пропілпарабен, желатин,целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят,аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Код АТС М01А В55.

Фармакологічні властивості. Фарпмакодинаміка. Маітхарен – комбінований препарат, який має виражену протизапальну,аналгетичну та антипіретичну дію. Фармакологічна активність препаратуобумовлена властивостями диклофенаку та парацетамолу, які входять до йогоскладу. Диклофенак калію має протизапальну, аналгетичну та жарознижувальну дії.Знеболювальний ефект досягається через 10 - 30 хв після прийому препарату.Основним механізмом дії диклофенаку калію є пригнічення синтезу циклічнихметаболітів арахідонової кислоти (простагландинів, тромбоксану та ін.) –потужних медіаторів запалення. Внаслідок дії препарату знижується чутливістькровоносних судин до брадикініну і гістаміну, гальмується синтез протромбіну таагрегація тромбоцитів, збільшується рівень В-ендорфіну у сироватці, знижуєтьсяконцентрація простагландинів у менструальній крові та інтенсивність болю припервинній дисменореї.У разі запальних та ревматичних захворювань аналгетична і протизапальнадія диклофенаку калію ефективно та швидко призводить до зменшення болю (у станіспокою та руху), ранкової скутості, запалення та набряку, значно поліпшує функціональнийстан пацієнта. Парацетамол належить до нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) згрупи похідних пара-амінофенолу. Знеболювальна та жарознижувальна діїпарацетамолу обумовлені його впливом на гіпоталамічні центри головного мозку.При ревматичних захворюваннях протизапальні та аналгетичні властивостіпрепарату забезпечують клінічний ефект, який характеризується зменшеннямвираженості суглобового болю, ранкової скутості та набрякання суглобів, а такожполіпшенням функції останніх. При посттравматичних і післяопераційних запальних явищах препаратшвидко усуває біль, зменшує запальний набряк післяопераційної рани.Маітхарен має аналгетичний ефект також при больовому синдромінеревматичного генезу, зокрема, при первинній альгодисменореї та нападахмігрені.Фармакокінетика.При прийомі диклофенаку натрію внутрішньо активна речовина швидко всмоктуєтьсяв кров - максимальна концентрація у плазмі досягається через 1 - 2 год. Їжатрохи уповільнює швидкість абсорбції, проте не впливає на її рівень. Препаратна 99% зв’язуєтьсяз білками плазми, добре проникає в тканини i в синовіальну рідину, де йогоконцентрація може перевищувати таку в плазмі крові. Період напіввиведення з плазмистановить 1 - 2 год, із синовіальної рідини – 3 - 6 год. Диклофенак натріюметаболізується в печінці. Виводиться приблизно 35% препарату із сечею увигляді метаболітів i приблизно 1% у незміненому вигляді. Близько 35% препаратувиводиться з калом. При прийомі внутрішньо парацетамол резорбується добре.Максимальна концентрація у плазмі спостерігається через 30 хв після прийому iтриває приблизно 4 год. Приблизно 25% препарату зв’язується з протеїнамиплазми, період напіввиведення із плазми - 1,5 - 2 год. Зазнає метаболізму впечінці, перетворюючись у глюкуроніди i сульфати. Концентрація препарату в сечівища, ніж у плазмі.

Показання для застосування. Больовий синдром при запальних та дегенеративних формах ревматичнихзахворювань (ревматоїдний артрит, анкілозивний спондиліт, остеоартроз,спондилоартрити); больовий синдром при захворюваннях хребта; гострий нападподагри; посттравматичний та післяопераційний больові синдроми, щосупроводжуються запаленням і набряком; напади мігрені тяжкого перебігу; жовчнаколіка; гінекологічні захворювання, що супроводжуються больовим синдромом тазапаленням (первинна альгодисменорея, аднексит); тяжких запальних захворюванняхвуха, горла та носа, що супроводжуються болем (фарингіт, тонзиліт, отит).

Спосіб застосування та дози. Дози визначаються для кожного хворого індивідуально, залежно від вікупацієнта, характеру та перебігу захворювання, переносимості та лікувальноїефективності препарату.Дорослим і дітям старше13 років – по 1 таблетці 2або 3 рази на добу, після їди.Курс лікування становить 5 - 7 днів і залежить від динаміки симптомів.Максимальна добова доза препарату для дорослих становить 3 таблетки на добу.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: іноді – нудота, блювання, діарея, вокремих випадках – запори, геморагічний коліт, загострення неспецифічноговиразкового коліту, гепатит, гастропатія.З боку центральної нервової системи: іноді – головний біль,запаморочення; рідко – сонливість; в окремих випадках – порушення чутливості,безсоння, роздратованість, фотосенсибілізація.З боку органів чуття: в окремих випадках – нечіткість зору та смаковихвідчуттів, судоми. Алергічні реакції: іноді – шкірні висипання; рідко – кропив’янка.З боку печінки: іноді – підвищення рівнів амінотрансфераз у сироватцікрові.Реакції гіперчутливості: рідко – бронхоспазм, системніанафілактичні/анафілактоїдні реакції, включаючи гіпотензію.З боку серцево-судинної системи: в окремих випадках – тахікардія, більу грудях, артеріальна гіпертензія, хронічна серцева недостатність.Інші: лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, інтерстиціальний нефрит,ниркова коліка, асептичний менінгіт.

Протипоказання. Підвищеначутливість до нестероїдних протизапальних засобів або до будь-якого здопоміжних інгредієнтів препарату. Пептична виразка шлунка або кишечнику;декомпенсовані порушення функцій печінки та/або нирок; дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, бронхіальна астма, алкоголізм. Вагітність ілактація. Діти віком до 13 років.

Передозування. Симптоми: артеріальна гіпотензія, пригнічення дихання, судоми, ниркованедостатність, порушення з боку шлунково-кишкового тракту, гепатонекроз,серцеві аритмії, судоми, кровотечі.Лікування: термінові заходи симптоматичної терапії. Форсований діурез, гемодіаліз або гемоперфузія неефективні, оскількиактивні речовини препарату значною мірою зв’язуються з білками плазми крові,призначення метіоніну та N-ацетилцистеїну.

Особливості застосування. Під час застосування Маітхарену за хворими, які мають захворюванняшлунково-кишкового тракту, у яких є порушення функції печінки, необхіднийретельний лікарський нагляд. Під час застосування Маітхарену, як і інших нестероїдних протизапальнихзасобів, може підвищуватися активність одного або декількох печінкових ферментів.Якщо порушення функціональних показників посилюються, або розвиваютьсясимптоми, що вказують на захворювання печінки, або виникають інші побічні явища(наприклад, еозинофілія, висипання та ін.), Маітхарен необхідно відмінити. Обережність необхідна також при застосуванні препарату у хворих зсимптомами печінкової порфірії, оскільки препарат може провокувати її напади. Простагландини відіграють важливу роль у підтримці ниркового кровотоку,тому особлива обережність необхідна при лікуванні Маітхареном пацієнтів ізпорушеннями функцій серця або нирок, пацієнтів похилого віку, хворих, якіотримують діуретичні засоби, а також осіб зі значним зменшенням об’ємуциркулюючої крові (наприклад, після хірургічних втручань). У таких випадках підчас застосування Маітхарену в якості запобіжного заходу рекомендуєтьсярегулярний контроль функції нирок. Припинення застосування препарату зазвичайпризводить до відновлення функції нирок до вихідного рівня. Маітхарен може тимчасово пригнічувати агрегацію тромбоцитів. Тому упацієнтів з порушеннями гемостазу необхідний ретельний контроль лабораторнихпоказників. Обережність при застосуванні препарату необхідна й у пацієнтів похилоговіку, особливо в ослаблених та з невеликою масою тіла. Їм рекомендуєтьсяпризначати препарат у мінімальній ефективній дозі.Застосування у період лактації.Диклофенак та парацетамол потрапляють у материнське молоко, тому в разінеобхідності призначення Маітхарену у період лактації попередньо слід вирішитипитання щодо припинення годування груддю. Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати зі складнимимеханізмами.При застосуванні препарату слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Літій, дигоксин. Маітхарен може підвищувати концентрації літію тадигоксину в плазмі крові. Діуретичні засоби. Маітхарен може зменшувати активність діуретиків.Одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до підвищеннярівня калію в крові (у разі такого поєднання лікарських засобів даний показникслід часто контролювати).Нестероїдні протизапальні засоби

. Одночасне застосуваннянестероїдних протизапальних засобів може підвищити ризик розвитку токсичної діїМаітхарену.Антикоагулянти.Окремі повідомлення щодо підвищення ризикукровотеч у пацієнтів, які приймали одночасно антикоагулянти і Маітхарен,обумовлюють доцільність проведення регулярного контролю показників системизгортання крові.Метотрексат. Слід дотримуватись обережності при призначенні Маітхаренуменше, ніж за 24 год до або після прийому метотрексату, оскільки в такихвипадках може підвищуватися концентрація останнього в крові та посилюватисьйого токсична дія. Циклоспорин.Вплив препарату на синтез простагландинів у ниркахможе призвести до посилення нефротоксичності циклоспорину. Калійзберігаючі діуретики. Ризик гіперкаліємії.Глюкокортикостероїди. Ризик кровотеч.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі невище 25°С. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 2113 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я