А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мазь гепаринова (Unguentum heparini)

основні фізико-хімічні властивості: однорідна мазь білого кольору з жовтуватимвідтінком;

склад: 1 г мазі містить гепарину натрію 100 МО, анестезину 40мг, бензилнікотинату 0,8 мг;допоміжні речовини: гліцерин дистильований (марка ПК-94), вазелінмедичний, стеарин косметичний марки “Д”, олія соняшникова рафінована,емульгатор №1, метилпарабен, пропілпарабен, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Противарикозні засоби. Гепарин, комбінації. Код АТС С05В А53.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гепарин - антикоагулянт прямої дії. Він блокує біосинтез тромбіну,запобігає утворенню фібрину із фібриногену, зменшує агрегацію тромбоцитів іпригнічує активність гіалуронідази. При місцевому застосуванні мазь проявляєантитромботичну, помірну протизапальну та антиексудативну дію. Антикоагулянтнийефект пов’язаний з прямою дією на систему згортання крові за рахунок утвореннякомплексу з антитромбіном III, який зв’язує плазмові фактори згортання ігальмує гемостаз, стимулює обмінні процеси, грануляцію та епітелізацію тканин.Анестезин є активним поверхневим місцевоанестезуючим засобом. Мазь практично нешкідлива, застосування її в високих дозах не чинитьнегативного впливу на функціональний стан життєво важливих органів і систем,подразнювальної дії на шкірні покриви. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні не чинить системної дії. Усистемний кровоток всмоктується лише незначна кількість гепарину. Післяабсорбції біотрансформується у печінці та в ретикулоендотеліальній системі.Зв’язується з білками плазми на 95 %. Період напіввиведення – 60 - 90 хв.Виводиться нирками.

Показання для застосування. Для місцевого лікування тромбофлебітів поверхневихвен, мігруючих флебітів, у тому числі при хронічній варикозній хворобі таварикозних виразках; при ускладненнях після хірургічних операцій на венах; длялікування асептичних інфільтратів і місцевих набряків, травм, підшкірнихгематом, а також уражень м’язів, сухожиль і суглобів; при тромбозігемороїдальних вен. Застосовують також для лікування гострих тромбофлебітів, утому числі гострого тромбофлебіту кубітальної вени після повторних ін’єкцій.

Спосіб застосування та дози. Мазь гепаринову застосовують зовнішньо. На уражену ділянку шкіри наносять легкими втираючими рухами 3 - 10 сммазі 1 - 3 рази на добу. Доза препарату залежить від площі ураженої ділянки. При тромбофлебіті на уражену ділянку та прилеглі тканини наносять шарпрепарату товщиною приблизно 1 мм (0,5 - 1 г на ділянку 3 - 5 см) і злегкавтирають у шкіру. При трофічній виразці втирають лише в навколишні тканини. При тромбозі гемороїдальних вен мазь наносять або під пов’язку (у разіекстраанальних вузлів), або вводять у пряму кишку на тампоні. Залежно відхарактеру захворювання курс лікування становить 1 - 3 тижні. Дітям препарат наносять тонким шаром на уражену ділянку шкіри івтирають легкими рухами. Разова доза препарату дітям залежить від площінанесення і може становити 0,5 - 3 см мазі. Препарат застосовують 1-3 рази надобу, тривалість лікування зумовлюється зникненням симптомів захворювання.

Побічна дія. Алергічні реакції (висипи, ангіоневротичний набряк)- рідко. При індивідуальній непереносимості і появі алергічних реакційгепаринову мазь негайно відміняють і призначають десенсибілізуючі засоби.

Протипоказання. Застосування гепаринової мазі протипоказано привиразково-некротичних процесах у зоні тромбофлебіту, а також при зниженомузгортанні крові, при гіперчутливості до препарату.

Передозування. При застосуванні мазі на великих ділянках шкіриможливі системні геморагічні ускладнення. У такому разі препарат відміняють іпри необхідності застосовують протаміну сульфат.

Особливості застосування. Не слід наносити мазь гепаринову на відкриті рани іслизові оболонки (щоб уникнути системної резорбції). Рекомендується проводитиконтроль показників згортання крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування мазі гепаринової можевикликати подовження протромбінового часу у хворих, які приймають пероральноантикоагулянти. Ефект мазі посилюється при одночасному застосуванні нестероїднихпротизапальних засобів, венотонізуючих засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці,при температурі від 8 до 15° С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 1309 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я