А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

М е т р оз о л (M e t r oz o l)

міжнародна та хімічна назви: Metronidazole;1-(β-оксіетил)-2-метил-5-нітроімідазол;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин блідо-жовтого кольору;

склад: 100 мл розчину містять: метронідазолу – 500 мг; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Інші антибактеріальні засоби. Похідні імідазолу. Код АТС J01X D01.

Фармакологічні властивості. Метрозол – це ефективний протимікробний тапротипротозойний засіб.Фармакодинаміка. Метрозол – нітроімідазол із протипротозойною тапротибактеріальною дією. Метронідазол взаємодіє із ДНК мікробної клітини,викликає її конформацію, руйнування та деградацію. Відбувається пригніченнямеханізму відновлення ДНК, порушення реплікації та транскрипції ДНК протягомдвох-трьох генерацій та загибель мікроорганізму. Метрозол високоефективнийпроти мікроорганізмів Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Gardnerellavaginalis, Giardia intestinalis, Lamblia. Препарат виявляє бактерицидну діюпроти патогенних анаеробних бактерій, зокрема проти бактероїдів тафузобактерій. Не активний щодо аеробних мікроорганізмів. Бактерії втрачаютьактивність вже під впливом такої низької концентрації метронідазолу, щодорівнює 3,1 мкг/мл і повністю знищується при концентрації 6,3 мкг/мл, у томучислі бактерії: B.fragilis, B.melaninogenicus, Campylobacter fetus,C.perfringens, Eubacterium, Pertococcus, Fusobacterium Pertostreptococcus таVeilonella.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного вливання (протягом 20 хвилин)500 мг метронідазолу у хворих на анаеробні інфекції концентрація препарату всироватці становила через годину – 35,2 мкг/мл, через 4 години – 39,9 мкг/мл і25,7 мкг/мл через 8 годин. Період напіврозпаду після введення одноразової дозистановить 6 – 7 годин. Метронідазол злегка зв’язується з протеїнами крові (4 –20%). Препарат легко проникає до тканин, його об’єм розподілу становить 70 –95% маси тіла. Метронідазол досягає бактерицидної концентрації в більшостітканин та рідин тіла людини, включаючи мозок, спинномозкову рідину, порожниниабсцесів, слину, жовч, статеві виділення, амніотичну рідину та грудне молоко.Метаболізм. Метронідазол виводиться з організму людини, головним чином,шляхом метаболізму в результаті окислення бічного ланцюга, гідроксилювання абоз’єднання вихідної речовини. Основним продуктом метаболізму є 1-(2 оксіетил)-2оксиметил-5-нітроімідазол, який разом із глюкуронідом становить від 40 до 50%речовини, що виділяється з сечею. Кислотні та алкільні метаболіти метронідазолувиявляють активність на 50% і 30%, відповідно.Виділення. Протягом 24 годин з сечею виділяється від 35 до 65% усіхнітропохідних препарату. З калом виводиться 6 – 15%. Нирковий кліренс становить10,2 мл/хв/1,73 кв.м. У хворих з нормальним функціонуванням жовчовивіднихшляхів концентрації метронідазолу в жовчі жовчного міхура після внутрішньовенноговливання 500 мг препарату значно вищі, ніж у сироватці. Метронідазол діалізується при гемодіалізі. Вплив захворювань накінетику. У хворих з порушенням функції нирок після введення повторних дозпрепарату спостерігається накопичення метронідазолу в сироватці. Тому частевведення препарату не рекомендується для хворих з гострою недостатністю нирок.

Показання для застосування. Лікування інфекцій, що викликані чутливимидо Метрозолу анаеробними мікроорганізмами:інфекції органів черевної порожнини (у тому числі перитоніт, абсцеспечінки, гострий кишковий амебіаз та ін.);інфекції органів малого тазу (у тому числі ендометрит, абсцес яєчниківі маткових труб, післяопераційні ускладнення);інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (у тому числі пневмонія,емпієма плеври, абсцес легень, сечових шляхів, інфекції шкіри, кісток);сепсис;ендокардит;інфекції центральної нервової системи (у тому числі менінгіт, абсцесголовного мозку).Профілактика інфекційних ускладнень при оперативних втручаннях накишечнику, гінекологічних операціях.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих та дітей старше 12 років: 500мг (100 мл), що вводяться протягом 20 хвилин (при нормі 5 мл на хвилину) кожні8 годин.Для дітей молодше 12 років: тривалість лікуванняповинна визначатися лікарем залежно від результатів клінічного обстеження.Порядок та частота – залежно від маси дитини (7,5 мг/кг). Кількість рідини, щовливається, 1,5 мл/кг 0,5% розчину препарату.При першій нагоді слід переходити від внутрішньовенних вливань доприймання препарату всередину (200 – 400 мг три рази на день).Курс лікування 7 – 10 днів, при тяжких інфекціях – до 2 – 3 тижнів.

Побічна дія. Нудота, блювання, відсутність апетиту, біль учеревній ділянці, запаморочення, утома та темний колір сечі.Іноді трапляються такі побічні явища, як атаксія, головний біль, минущазворотна нейтропенія, металевий присмак у роті, печіння у піхві та сечовомуміхурі, подразнення шлунка, діарея. У деяких хворих при лікуванні анаеробнихінфекцій внутрішньовенним вливанням Метрозолу з’являється також периферійнанейропатія. При інтенсивному лікуванні високими дозами можуть спостерігатисьзапаморочення, депресія, судоми, збудливість.

Протипоказання. Препарат протипоказаний хворим з підвищеноючутливістю до метрозолу або до інших нітроімідазольних похідних, захворюванняхсистеми крові, органічних ураженнях центральної нервової системи. Метрозолпротипоказаний протягом перших 3 місяців вагітності та матерям-годувальницям.

Передозування. При тривалому застосуванні високих доз –запаморочення, атаксія, депресія, судоми, збудливість. Для швидкого видаленняметрозолу із організму при відсутності порушень сечовиділення застосовуютьфорсований діурез. При тяжких отруєннях – перитоніальний діаліз та гемодіаліз.У випадках розвитку судом – протисудомні засоби (діазепам).

Особливості застосування. З обережністю застосовувати при захворюванняхпечінки та нирок. У випадках тривалого застосування метрозолу необхіднопроводити дослідження крові до, під час та після лікування. Під час лікуванняМетрозолом слід уникати вживання алкоголю, тому що внаслідок порушення йогоокислення може відбуватись накопичення ацетальдегіду. У результаті цьогорозвиваються дисульфірамні реакції (спастичні болі в животі, нудота, блювання,головний біль, збудливість). Особливості введення: Не виймати внутрішній флакон з упаковки до застосування.Зовнішня упаковка захищає препарат від вологи. Внутрішній флаконзабезпечує стерильність препарату.Після зняття зовнішньої упаковки слід натиснути на флакон, щобперевірити, чи немає витікання препарату. Якщо флакон був пошкоджений, препаратвикористовувати не можна.Безпосередньо перед застосуванням флакон нагріти до кімнатноїтемператури або до 370С.Зняти захисний ковпачок і протерти оголену поверхню медичним спиртом.Вставити стерильну канюлю в шийку флакона для ін’єкцій.Для вливання підвісити флакон догори дном.Вливати повільно внутрішньовенно зі швидкістю близько 5 мл на хвилину.Для того, щоб у флакон попадало повітря, вставити стерильнувентиляційну голку в дно перевернутого флакона в будь-яке місце над рівнемрідини.Невикористовувати, якщо порушена герметичність флакона, або розчин не прозорий.

Взаємодія з лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з варфарином –збільшується час зсідання крові. За 24 години до внутрішньовенного вливанняметрозолу бажано припинити приймання непрямих антикоагулянтів через рот.Метрозол потенціює дію непрямих антикоагулянтів. При одночасному застосуванняіз циметидином метаболізм метрозолу в печінці може бути знижений, що можепризводити до уповільнення виведення та підвищення концентрації метрозолу вплазмі крові. Одночасне приймання метрозолу та дісульфіраму може викликати гострийпсихоз та стан збентеження.Метрозол хімічно несумісний із 10% розчином глюкози, бензилпеніцилінукалію та розчину Рінгер-Лока.При одночасному застосуванні з Метрозолом фенобарбітал прискорює йогометаболізм за рахунок індукції мікросомальних ферментів печінки, внаслідокцього період напівведення та концентрації Метрозолу в плазмі крові зменшується.Фенобарбітал та фенітоїн зменшують протимікробну активність Метрозолу. Призастосуванні Метрозолу на фоні лікування солями літію у високих дозах можливепідвищення концентрації літію в плазмі крові, збільшення його токсичності тапорушення функції нирок. При одночасному застосуванні Метрозолу з астемізолом ітерфенадином можливі зміни ЕКТ, аритмії блокади серця, запаморочення.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С усухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 957 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я