А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

М е т р о з о л д е н т а (M e t r o z o l d e n t a)

міжнародна та хімічна назви: Metronidazole; 1-(b-Оксиетил)-2-метил-5-нітроімідазол;

основні фізико-хімічні властивості:прозорий або білуватий опалесцентний м'який гель;

склад:метронідазол;1 г гелю містить: метронідазолу бензоату 16 мг, що еквівалентно метронідазолу10 мг;допоміжні речовини: розчин хлоргексидину глюконату 20%, натріюгідроксид, сахарин натрію, динатрію едетат, ментол, пропіленгліколь, карбомер940, вода очищена.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні препарати для місцевого застосування встоматології. Код АТС А01АВ67**.Фармакологічнівластивості. фармакодинаміка. Протимікробний препарат для лікуванняінфекційно-запальних захворювань ротової порожнини. Метронідазол – похідненітроімідазолу, має протипротозойну та антибактеріальну дію. Селективне захоплення метронідазолу анаеробами можнапояснити тим, що їх окисно-відновні процеси відрізняються від процесів уаеробів. Нітрогрупи метронідазолу взаємодіють з ДНК, інгібують синтезнуклеїнової кислоти, що призводить до загибелі мікробних клітин. Було доведенотакож, що метронідазол пригнічує синтез ДНК і руйнує існуючу ДНК у клостридій. Активний по відношенню анаеробних найпростіших табактерій, що викликають периодонтит: Porphyromonas gingivalis, Prevotellaintermedia, Prevotella denticola, Fusobacterium fusiformis, Wolinella recta,Treponema spp., Eikenella corrodens, Borrelia vincenti, Bacteroidesmelaninogenicus, Selenomonas spp.

фармакокінетика. При місцевому застосуванні концентраціяметронідазлу у тканинах ясен значно вища, ніж при пероральному застосуванніпрепарату, що дозволяє звести до мінімуму ризик розвитку системних побічнихефектів.Показання для застосування. Метрозол Дента застосовують дорослим тадітям старше 2 років шляхом аплікації на ясна при:гострому гінгівіті;гострому некротичному виразковому гінгівіті Вінцента;хроничному гінгівіті (набряковому, гіперпластичному, атрофічному/десквамативному/);хроничному періодонтиті;періодонтальному абсцесі;рецидивуючому афтозному (виразковому) стоматиті;зубному болю інфекційного походження.Спосіб застосування та дози. Метрозол Дента наноситься на ділянку ясен 2рази на день. В залежності від кількості хворих зубів кратність застосуванняможе бути змінена за рекомендацією лікаря. Після нанесення гелю протягом 15хвилин не можна приймати їжу та полоскати рот.

Побічна дія. Після місцевого застосування Метрозолу Дента ризикрозвитку системних побічних явищ невеликий, але можуть спостерігатися головнийбіль, гіркий присмак у роті, тимчасова болючість у місці аплікації.

Протипоказання. Підвищена чутливість до похідних нітроімідазолу.Дітям до 2 років.

Передозування. Відомостей про передозування препарату немає.

Особливості застосування.Застосування Метрозолу Дента в період вагітності та лактації небажане.Метронідазол викликає непереносимість алкоголю, тому одночасне прийманняалкоголю і метронідазолу небажане. Застосовувати з пересторогою у дітей вікомвід 2 до 5 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Метронідазол посилюєдію антикоагулянтів непрямої дії, що слід враховувати при одночасному їхпризначенні. При застосуванні метронідазолу одночасно з дисульфірамомпосилюється токсичність обох препаратів. Фенобарбітал, фенітоїн посилюютьметаболізм метронідазолу, що призводить до зменшення його дії. Циметидин інгібує метаболізм метронідазолу, що може призвести допідвищення концентрації останнього в сироватці крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 ОСв сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1226 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я