А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Бісакодил-нижфарм (Bisacodyl-nigpharm)

міжнародна назва: bisacodyl;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого абобілого з дещо жовтуватим відтінком кольору;склад: 1 супозиторій містить бісакодилу –0,01 г (10 мг);

допоміжні речовини: основа для супозиторіїв –вітепсол.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Проносний засіб. Код АТСА06А В02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Проносний засіб. Механізм дії пов’язаний із підвищенням секреції слизу,прискоренням та посиленням перистальтики внаслідок стимуляції чутливих нервовихзакінчень у слизовій оболонці товстої кишки. Препарат також посилює звільненняелектролітів у порожнині кишечнику, що прискорює роботу останнього. Маєвітрогінну дію. Ефект розвивається протягом однієї години після застосуванняпрепарату.Фармакокінетика.Бісакодил метаболізує у печінці допохідних фенолу. Приблизно 30 % введеної дози препарату сполучається зглюкуронатом і потім виводиться з сечею. Частина, яка залишилася у некон”югованомувигляді, виводиться з калом.

Показання для застосування. Запори, зумовленігіпотонією товстої кишки (у літніх пацієнтів, після оперативного втручання,пологів). Регулювання випорожнень при геморої, анальних тріщинах, проктиті, припідготовці до хірургічних операцій, інструментальних та рентгенологічнихдосліджень.

Спосіб застосування та дози. Супозиторій звільняютьвід упаковки, розрізавши його ножицями по контуру супозиторія і вводять глибокоу пряму кишку. Дорослим та підліткам 15 - 18 років призначають по 1-2супозиторія на день, дітям 8 – 14 років - по 1 супозиторію на день. Дітям 1-7років під контролем лікаря - по 1/2 супозиторія на день.

Побічна дія. При прийомі рекомендованихдоз препарату побічна дія відмічається рідко. В окремих випадках можливакишкова коліка, діарея, яка спричиняє надмірну втрату рідини та електролітів,результатом може бути слабкість у м’язах, судоми, гіпотонія.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату, кишкова непрохідність, гострі запальні захворюванняорганів черевної порожнини, гострий геморой, гострий проктит, спастичний запор.

Передозування. При триваломузастосуванні високих доз препарату можливе подразнення товстої кишки, коліт,який супроводжується порушенням водно-електролітного балансу, зокремагіпокаліємією, а також відчуттям печіння у прямій кишці. За наявності такихсимптомів слід відмінити препарат.

Осбливості застосування. З обережністю призначаютьпрепарат у період вагітності та годування груддю, а також пацієнтам ізпечінковою та/або нировою недостатністю. Не рекомендується застосуванняпрепарату більше 7 днів поспіль, оскільки постійний прийом Бісакодилу можепризвести до звикання. У людей літнього віку через часте застосування препаратуможлива астенія, ортостатична гіпотензія, розлад координації рухів.Незадовільна стимуляція акту дефекації препаратом може свідчити про органічнупричину запора.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препаратпосилює дію серцевих глікозидів, збільшує калійуретичну дію глюкокортикостероїдівта діуретиків (фуросеміду, похідних тіазину).

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 єС. Термінпридатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення теміну придатності,зазначеного на упаковці
Переглядів: 713 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я