А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ліпофундин мст/лст10 % (Lipofundin mct/lct10 %)

основні фізико-хімічні властивості: молочно-біла емульсія “масло в воді";енергетична цінність - 4 280 кДж/л, осмолярність - 345 мосм/кг, рН 6,5 - 8,8;склад: 1 мл препарату містять: 0,05 г олії соєвої(довголанцюгових тригліцеридів), та 0,05 г середньоланцюгових тригліцерідів; допоміжні речовини: гліцерин, лецитин яєчний(фосфоліпіди яєчного жовтка), натрію олеат, а- токоферол, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Емульсія для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчин для парентерального живлення. Жировіемульсії. Код АТС В05В А02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить середньо-тадовголанцюгові тригліцериди, які використовуютьсяорганізмом як джерело енергії.Довголанцюжкові тригліцериди забезпечують організмненасиченими жирними кислотами,середньоланцюгові тригліцериди швидше, ніждовголанцюгові, гідролізуються та більшповно окислюються.Фармакокінетика. При внутрішньовенному введеннізв’язується з альбуміном крові, часнапіврозпаду становить 9-10 хвилин.Препарат не проходить через гематоенцефалічнийбар’єр, не потрапляє уцереброспинальну рідину та не виводиться нирками.

Показання для застосування. Застосовується як складова частина дляповного або часткового парентерального живлення: - як джерело енергії;- для забезпечення незамінними жирними кислотами припроведені повного або часткового парентерального живлення.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовується внутрішньовенношляхомкраплинної інфузії дорослим та дітям після 6 років удобовій дозі 1-2 г жиру на 1 кг маситіла, що відповідає 10-20 мл Ліпофундин МСТ/ЛСТ 10 %на 1 кг маси тіла на добу.Новонародженим:Добова потреба в жирах складає 2-3 г (максимально 4г) жиру на кг, що відповідає 20-30 мл(до 40 мл) на 1 кг маси тіла на добу.Дітям до 1 року (за винятком новонароджених) та від1 до 6 років:Добова потреба в жирах складає 1-3 г жиру на кг маситіла, що відповідає 10-30 млЛіпофундин МСТ/ЛСТ 10 % / кг маси тіла на добу.Швидкість введення.Принциповим при введенні жирових емульсій є тойфакт, що їх необхідно вводити якможна повільніше. Протягом перших 15 хвилиншвидкість інфузії не повиннаперевищувати 0,05-0,1 г жиру/кг/год, що відповідає0,5-1,0 Ліпофундину МСТ/ЛСТ 10 %мл/кг за 1 годину.Максимальна швидкість інфузії: 1,5 мл ЛіпофундинуМСТ/ЛСТ 10 % на 1 кг тіла ( 0,15 гжиру/кг) за 1 годину.Режим введення не повинний перевищувати 0,5краплі/кг маси тіла за 1 хвилину, длядорослого пацієнта масою тіла 70 кг максимальнашвидкість інфузії становить приблизно100 мл препарату за 1 годину, або 35 крапель за 1хвилину.Швидкість інфузії розраховують так, щоб добова дозабула введена протягом 16-24 годин.

Побічна дія. Алергічні реакції (шкірний висип), нудота, блювання,головний біль, гіпертемія, гіпер- або гіпотензія, посилене потовиділення,озноб, сонливість, гіперліпідемія, гіперглікемія, гіперкоагуляція тощо. У цихвипадках інфузію зупиняють. Після зникнення вказаних вище симптомів інфузіюпродовжують з меншою швидкістю і/або в меншій дозі.

Протипоказання. Гіперчутливість до інгредієнтів препарату. Важкірозладигемокоагуляції, шокові стани, колапс, гостратромбоемболія, важка септицемія, якасупроводжується ацидозом і гіпоксією, жироваемболія, гострий інфаркт міокарда,гострий геморагічний інсульт, кетоацидотична кома такома нез’ясованої етіології, розладижирового метаболізму із гіперліпідемією(концентрація тригліцеридів натще у сироватцікрові дорослих перевищує 3 ммоль/л, а у дітей 1,7ммоль/л), тяжкі захворювання печінки,геморагічний панкреонекроз.Відносно протипаказано введення Ліпофундин МСТ/ЛСТ10 % при наявності порушенняхводно-електролітного балансу (гіпотонічнадегідратація, гіпергідратація, гіпокаліємія),наявність ацидозу різного генезу.У цих випадках препарат можна вводити після усуненнявказаних симптомів.Оскільки безпека застосування препарату під часвагітності та лактації не встановлена,застосовувати його у цих ситуаціях можна тільки увипадках, коли потенційна користь дляматері перевищує можливий ризик для плоду абодитини.

Передозування. Виражені симптоми побічної дії. Крім того, можутьвиникнути гепатомегалія з жовтухою або без неї, спленомегалія, анемія,зменшення кількості тромбоцитів, лейкоцитів, геморагії або схильність догеморагій, порушення згортання крові, метаболічний ацидоз. Невідкладні заходи.Необхідно припинити інфузію. Подальше лікуваннявизначається, виходячи з конкретних симптомів та їх важкості; в окремихситуаціях може знадобитись переливання крові або її компонентів.

Особливості застосування. При застосуванні препарату ЛіпофундинМСТ\ЛСТ 10 % необхідно контролювати рівні тригліцеридів, цукру в крові,кислотно-лужнкй стан та електролітний баланс, картину периферичної крові.Інфузію жирової емульсії необхідно сполучати ізвведенням достатньої кількості вуглеводних розчинів, що попередить розвитокметаболічного ацидозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ліпофундин МСТ\ЛСТ 10 % не слід змішувати зіншими інфузійними розчинами, а також з будь-якими лікарськими препаратами, утому числі з гепарином.

Ні в якому разі не можна припускатизмішування з ін’єкційними або інфузійними розчинами, які містять спирт.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Неслід заморожувати. Препарат призначений для одноразового застосування.Невикористані об’єми препарати не підлягають зберіганню. Препарат не слідвикористовувати після закінчення терміну придатності, що зазначений наупаковці. Не можна використовувати препарат, якщо присутнє розшаруванняемульсії. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 690 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я