А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ліпоєвакислота (Acidiumlipoicum)

міжнародна та хімічна назви: thiocticum acid; D, L –α - 5 – (1,2 – дитіолан – 3 – іл) – валеріанова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблеткизеленкувато-жовтого або жовтого кольору, на поперечному розрізі видно два шари;

склад:одна таблетка містить тіоктовоїкислоти ( ліпоєвої кислоти ) –0,025 г; допоміжні речовини: цукор, крохмалькартопляний, глюкоза, кальцію стеарат або кислота стеаринова, тальк;склад оболонки: аеросил, віск бджолиний,титану діоксид, магнію карбонат лужний, масло вазелінове, полівінілпіролідон,цукор, тальк, барвник: хіноліновий жовтий Е-104 (імпортний) або жовтийводорозчинний КФ-6001 або тропелін О.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гепатопротекторні засоби.Код АТС А05ВА.

Фармакологічні властивості. Ліпоєва кислота єкоферментом, який бере участь в окислювальному декарбоксилюванніпіровиноградної кислоти (у складі піруватдегідрогенази) та іншихα-кетокислот, відіграє важливу роль у процесі утворення енергії у клітині,регулюванні ліпідного та вуглеводного обмінів, має ліпотропний ефект, впливаєна обмін холестерину, покращує функцію печінки, проявляє детоксикаційну дію приотруєнні солями важких металів та інших ендо- та екзотоксинів.Нестача або порушення обміну тіоктової кислотивнаслідок інтоксикації або надмірного накопичення деяких продуктів розпаду(наприклад, кетонових тіл) веде до порушення аеробного гліколізу. Ліпоєвакислота сприяє регенерації тканин.

Фармакокінетика. В організмі ліпоєвакислота знаходиться в різних органах, особливо багато її у печінці, нирках,серці. Біодоступність після перорального застосування становить майже 87%,період напівтрансформації – майже 20 хвилин. Має високий ефект першогопроходження через печінку. В периферичній венозній крові визначається не більше37% прийнятої дози. 80 – 90 % виводиться з сечею у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Ліпоєва кислотазастосовується при хронічному гепатиті (з явищами активного процесу, цирозіпечінки (в активній стадії) алкогольного генезу та хронічній серцевійнедостатності, при вірусному гепатиті (середньої тяжкості перебігу привідсутності інтенсивної або наростаючої жовтяниці); при хронічному панкреатитіалкогольної етіології та хронічному холецистопанкреатиті; при різнихінтоксикаціях, які супроводжуються гострою печінковою недостатністю, в томучислі при отруєнні вуглецем, а також при отруєнні грибами, чотирихлористимвуглецем, а також при отруєнні снодійними засобами та солями важких металів;при діабетичному поліневриті.Ліпоєва кислота призначається як синергіст такоректор при проведенні курсу лікування преднізолоном, для зменшення дозипреднізолону та послаблення „синдрому відміни”. Використовується в комплексномупрофілактичному лікуванні при атеросклерозі.

Спосібзастосування та дози. Дорослі приймають внутрішньо після їжі по 0,05 г (2таблетки) 3 – 4 рази на добу. Курс лікування 20 – 30 діб. При необхідності курслікування повторюють через місяць.Припоєднанні з преднізолоном призначають 0,025 – 0,05 г ліпоєвої кислоти та 0,01 –0,015 г преднізолону.

Побічна дія. При прийомі препаратуможливі диспепсичні прояви (біль в епігастрії, печіння, нудота, гикавка),шкірні алергічні висипи. В цьому випадку треба зменшити дозу або відмінитипрепарат.

Протипоказання. Підвищена чутливість доліпоєвої кислоти.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Ліпоєва кислота посилює протизапальну дію глюкокортикоїдів, що дозволяєвикористовувати їх у менших дозах. У дослідах in vitro α-ліпоєва кислотареагує з деякими хімічними сполуками, що містять йони металів, наприкладцисплатин, який використовують для лікування онкологічних захворювань, тому приодночасному прийомі з цисплатином слід розраховувати на послаблення його діїпід впливом ліпоєвої кислоти.Посилює дію інсуліну та пероральних гіпоглікемічнихзасобів.

Передозування. При передозуванні можливеподразнення слизової оболонки травного тракту (нудота, блювання, пронос).

Особливості застосування. Додаткових вказівок на застережнізаходи при застосуванні препарату не відмічено. Вагітність та годування груддю не є протипоказаннямпри використанні препарату.У період лікування необхідно утримуватися відвживання алкогольних напоїв, оскільки спирт та його метаболіти можуть призводитидо послаблення терапевтичної дії α – ліпоєвої кислоти.Слід бути обережним при призначенні препарату хворимна гіперацидний гастрит, виразкову хворобу шлунка, при схильності до алергічнихреакцій.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати всухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при кімнатнійтемпературі (15 - 25єС). Термін придатності препарату становить 3 роки
Переглядів: 691 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я