А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Лідокаїнугідрохлорид (Lidocainihydrochloridі)

міжнародна та хімічна назви: lidocaine;2-діетиламіно-2’,6’-диметилацетаніліду гідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора, безбарвна або ледь забарвлена рідина;

склад: 1 мл розчину містить лідокаїну гідрохлориду 20 мг ;допоміжні речовини: натрію хлорид, 1М розчин натріюгідроксиду, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевої анестезії. Код АТС N01ВВ02. Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Місцевоанестезуючий засіб, щочинить усі види місцевої анестезії: термінальну, інфільтраційну, провідникову.Відносна токсичність лідокаїну гідрохлориду залежить від концентрації розчину.В малих концентраціях (0,5%) він суттєво не відрізняється за токсичністю відновокаїну, із збільшенням концентрації (1% і 2%) токсичність підвищується (на40 - 50%).Фармакокінетика. На відміну від новокаїну лідокаїнугідрохлорид є амідом, повільніше метаболізується в організмі і діє триваліше,ніж новокаїн.

Показання для застосування. Як місцевоанестезуючий засіб розчинЛідокаїну гідрохлориду застосовують:- для інфільтраційної анестезії при хірургічнихвтручаннях;- для провідникової анестезії у стоматології тахірургії кінцівок;- для блокади нервових сплетінь;- для термінальної анестезії слизових оболонок, вурології, офтальмології, стоматології.

Спосібзастосування та

дози. При місцевій анестезії – для провідникової анестезії застосовують5 - 10 мл 2% розчину; для анестезії пальців – 2 - 3 мл 2% розчину; дляанестезії плечового і крижового сплетення – 5 - 10 мл 2% розчину лідокаїну.Необхідно уникати внутрішньосудинного введення препарату.

Побічна дія. З боку центральної нервової системи: головний біль,запаморочення, сонливість, неспокій, ейфорія, шум у вухах, затерплість язика таслизової оболонки рота, порушення мови та зору. З боку серцево-судинної системи: при підвищенихдозах можливі артеріальна гіпотензія, колапс, брадикардія, порушенняпровідності.Алергічні реакції: висипання, кропив’янка,анафілактичний шок.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Кардіогенний шок;виражена артеріальна гіпотензія; виражені порушення функції печінки;брадикардія; тяжкі форми хронічної серцевої недостатності; атріовентрикулярнаблокада ІІ та ІІІ ступеня; наявність в анамнезі випадків епілептиформних судом,спричинених введенням препарату; ретробульбарне введення хворим на глаукому.Вагітність.

Передозування. Симптоми: основні симптоми пов’язані з пригнічуючоюдією на центральну нервову систему і серцево-судинну систему. Можливо посиленняпобічної дії, а також дезорієнтація, судоми, тремор, асфіксія.Лікування: симптоми з боку центральної нервовоїсистеми коригуються застосуванням бензодіазепінів або барбітуратів нетривалоїдії. Якщо передозування виникає у процесі анестезії, рекомендованозастосовувати короткодіючий міорелаксант. Для лікування серцево-судиннихускладнень застосовують атропін (для корекції брадикардії та порушеньпровідності), глюкокортикостероїди, симпатоміметики (при артеріальнійгіпотензії).

Особливості застосування. За неохідності призначення препарату вперіод лактації необхідно зважити очікувану користь терапії для матері іпотенційний ризик для дитини.Необхідно з обережністю вводити Лідокаїнугідрохлорид у дуже васкуляризовані тканини для запобігання інтравазальномупотраплянню препарату (наприклад у ділянці шиї при операціях на щитовиднійзалозі), у таких випадках показані менші дози Лідокаїну гідрохлориду.З обережністю слід вводити препарат хворим літньоговіку та з особливою обережністю – дітям, пацієнтам з серцевою недостатністю,при артеріальній гіпотензії, з AV-блокадою, порушеннями внутрішньошлуночковоїпровідності, WPW-синдромом, з печінковою та нирковою недостаністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Обережно слід застосовувати одночасно зседативними препаратами (посилення седативного ефекту), фенітоїном (можливопригнічення АV-провідності), прокаїнамідом (галюцинації, делірій), блокаторамиb-адренорецепторів (посилення протиаритмічної дії), блокаторами нейром’язовоїпередачі (можливо посилення дії останніх).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі від +15°С до + 25°С. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 767 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я