А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Левокарбгексал (Levocarbhexal)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 100/25 мг:оранжево-коричневі,круглі, двояковогнуті таблетки, з округлими краями; на поверхні таблетокдопускається мармуровість; таблетки 200/50 мг:оранжево-коричневі, круглі, двоопуклітаблетки; на поверхні таблеток допускається мармуровість;склад:таблетки 100/25 мг: 1 таблетка пролонгованої дії містить леводопи 100 мг,карбідопи (у вигляді моногідрату) 25 мг; таблетки 200/50 мг: 1 таблетка пролонгованої дії міститьлеводопи 200 мг, карбідопи (у вигляді моногідрату) 50 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, кремніюдіоксид колоїдний безводний, кислота фумарова, натрію стеарилфумарат,хіноліновий жовтий (Е 104), макрогол 6000, заліза оксид жовтий (Е 172), залізаоксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е171).

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Протипаркінсонічні засоби. ДОФА та її похідні. Код АТС N04В А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. ЛевокарбГЕКСАЛ® є комбінацією інгібіторадекарбоксилази карбідопи і метаболічного посередника дофаміну леводопи у формітаблеток пролонгованої дії на полімерній основі.ЛевокарбГЕКСАЛ® особливо показаний для зменшення періодузагальмованості у пацієнтів, яких раніше лікували звичайною комбінацієюлеводопи з інгібітором декарбоксилази і в яких мають місце прояви дискінезії тарухових флуктуацій.Леводопа проникає через гематоенцефалічний бар’єр і в мозкудекарбоксилюється до дофаміну, який ефективно впливає на симптоми хворобиПаркінсона. Карбідопа через гематоенцефалічний бар’єр не проникає і томуінгібує екстрацеребральне декарбоксилювання леводопи. Як наслідок – велика кількістьлеводопи проникає в головний мозок і перетворюється на дофамін. Останнєдозволяє уникнути приймання великих доз леводопи через короткі інтервали. Прицьому швидше спостерігається покращання клінічного стану і водночас зменшуютьсяшлунково-кишкові і серцево-судинні побічні ефекти, пов’язані з підвищеннямрівня екстрацеребрального дофаміну.Фармакокінетика. Фармакокінетика таблеток пролонгованої дії вивчалась упацієнтів з хворобою Паркінсона. У дослідженнях in vivo абсорбція леводопи після застосуваннялеводопи/карбідопи 200/50 мг з повільним вивільнення триває понад 4 - 6 год.Завдяки цьому коливання концентрацій леводопи в плазмі відзначаються у вужчихрамках, ніж при застосуванні таблеток леводопи/карбідопи зі швидкимвивільненням.Біодоступність леводопи з таблеток пролонгованої дії (що містять усвоєму складі леводопу/карбідопу) становить приблизно 70% порівняно зтаблетками у лікарській формі зі швидким вивільненням. Через це добова дозалеводопи в таблетках леводопи/карбідопи пролонгованої дії повинна бути вища,ніж в таблетках із швидким вивільненням.Середній час досягнення максимальних концентрацій у плазмі був дещоменшим для таблеток пролонгованої дії леводопи/карбідопи 100/25 мг порівняно зтаблетками леводопи/карбідопи пролонгованої дії 200/50 мг (майже 2 год дляостанніх).Прийом їжі не впливає на абсорбцію леводопи, але знижує біодоступністькарбідопи на 50%, а максимальну концентрацію в плазмі – на 40%. При цьомузниження рівнів карбідопи в плазмі не має клінічного значення.У присутності карбідопи леводопа метаболізується до амінокислот і,меншою мірою, до похідних катехоламінів.Усі метаболіти виділяються нирками.Показаннядля застосування. Лікування ідіопатичної хвороби Паркінсона,симптоматичний паркінсонізм.

Спосіб застосування та дози. Добова доза препарату вимагає ретельногопідбору. У процесі титрування дози над пацієнтом повинен бути встановленийпостійний контроль, особливо при виникненні або підсиленні таких проявіввнаслідок застосування препарату, як нудота і патологічні мимовільні рухи,зокрема, дискінезія, хорея або дистонія. Раннім проявом передозування може бутиблефароспазм.Таблетки слід ковтати цілими. Для полегшення прийому таблеток 200/50 мгїх можна ділити навпіл, але не розжовувати, з метою збереження властивостейпрепарату.Пацієнти, які раніше не лікувалися препаратами леводопи.

ЛевокарбГЕКСАЛ®100/25 мг.ЛевокарбГЕКСАЛ® 100/25 мг доцільно застосовувати упацієнтів, які раніше не лікувалися препаратами леводопи, або – принеобхідності – для підсилення ефекту титрування дози у пацієнтів, що отримуютьЛевокарбГЕКСАЛ® 200/25 мг.Рекомендована початкова доза ЛевокарбГЕКСАЛу® становить 1таблетку 100/25 мг двічі на день. Пацієнти, що потребують вищої дози леводопи,зазвичай добре переносять 3 - 4 таблетки ЛевокарбГЕКСАЛу® 100/25 мг.

ЛевокарбГЕКСАЛ® 200/50 мг.За необхідності лікування можна також починати із застосування таблетокЛевокарбГЕКСАЛу® 200/50 мг. Рекомендована початкова доза становить 1таблетку пролонгованої дії 2 - 3 рази на день і не повинна перевищувати 3таблеток (600 мг леводопи) на день. Між прийманням окремих доз має минати неменше 6 год. Титрування дози здійснюється з інтервалом не менше 2 - 4 днів.Залежно від тяжкості захворювання оптимальний терапевтичний ефект може бутидосягнутий протягом 6 місяців лікування.Рекомендації щодо дозового режиму у пацієнтів, які отримують препаратилеводопи з інгібітором декарбоксилази із швидким вивільненням.Між останнім прийомом леводопи + інгібітор декарбоксилази і першимприйомом ЛевокарбГЕКСАЛу® повинно минати не менше 12 год. Переведення на приймання ЛевокарбГЕКСАЛу® має відбуватися вдозах, які дозволяють підвищити добову дозу леводопи не більше, як на 10%, хочаможе виникнути необхідність перевищення добової дози леводопи порівняно зпопередньою терапією на 30%. Інтервал часу між прийомами окремих доз слід збільшити до 4 - 12 год.Якщо добова доза ділиться на нерівні одноразові дози, рекомендується прийоммінімальної одноразової дози наприкінці дня.Рекомендації щодо переведення хворих з таблеток леводопи/карбідопи ізшвидким вивільненням на таблетки ЛевокарбГЕКСАЛ® пролонгованої діїнаведені в таблиці:

Таблетки леводопи/карбідопи

зі швидким вивільненням

ЛевокарбГЕКСАЛ® 100/25 мг таблетки пролонгованої дії Добова доза леводопи (мг) Добова доза леводопи (мг) Кількість таблеток пролонгованої дії на день 100 – 200 200 1 таблетка пролонгованої дії двічі на день 300 – 400 400 4 таблетки пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми Для досягнення вищих доз можна застосовувати ЛевокарбГЕКСАЛ®200/50мг.

Таблетки леводопи/карбідопи зі швидким вивільненням

ЛевокарбГЕКСАЛ® 200/50 мг таблетки пролонгованої дії Добова доза леводопи (мг) Добова доза леводопи (мг) Кількість таблеток пролонгованої дії на день 300 - 400 400 1 таблетка пролонгованої дії двічі на день 500 - 600 600 1 таблетка пролонгованої дії тричі на день 700 - 800 800 4 таблетки пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми 900 - 1 000 1000 5 таблеток пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми 1 100 - 1 200 1200 6 таблеток пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми 1 300 - 1 400 1400 7 таблеток пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми 1 500 - 1 600 1600 8 таблеток пролонгованої дії, розділені на 3 або більше прийоми
Переглядів: 753 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я