А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Латикорт (Laticort)

міжнародна назва: hydrocortisone butyrate;

основні фізико-хімічні властивості – бiла, однорiдна маса;склад: 1 г крему міститьгідрокортизону 17-н-бутирату 1 мг;допоміжні речовини

: спирт цетостеариловий, цетомакрогол(кремофор), парафін рідкий, метилгідроксибензоат, кислота лимонна, натріюцитрат, вазелін білий, вода очищена.

Лікарська форма. Крем 0,1%.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології.Код АТСD07AВ02.

Фармакологічні властивості. Гідрокортизону бутират - модифікованийглюкокортикостероїд для місцевого застосування, якому притаманна протизапальна,протиалергічна, протиексудативна, протисвербіжна дії. Фармакокінетика. Післямісцевого застосування гідрокортизону бутират легко проникає в ороговілий шаршкіри, де повільно метаболізується і може акумулюватися. У незначній кількостіможе проникати через шкіру, проявляючи системну дію. Після всмоктуванняорганізмом препарат метаболізується переважно в печінці. У вигляді сполук зглюкуроновою кислотою незначна кількість в незміненому вигляді виводиться зсечею. Може також в незначній кількості виводиться з жовчю.Всмоктуваннягідрокортизону бутирату в шкіру збільшується під час застосування препарату навеликих ділянках, при застосуванні на шкірі обличчя або в зоні складок, а такожпри застосуванні оклюзійної пов’язки. Удітей гідрокортизону бутират проникає через шкіру у незначній кількостіпорівняно з дорослими.

Показання для застосування.Лікування гострих, неінфікованих, мокнучих запальних уражень шкірирізного походження та симптомів свербежу при запальних станах шкіри: себорейнийдерматит, контактна екзема, атопічний дерматит, псоріаз волосистої частиниголови та шкіри, еритродермія, мультиформна еритема, плескатий лишай, щосупроводжується сильним свербежем, екзема з ліхеніфікацією.

Спосібзастосування та дози. Препаратпризначений для місцевого застосування. При гострих запальних станах змокнуттям рекомендується застосовувати крем. При пiдгострих запальних станах таліхеніфікації слід застосовувати мазь. Латикорт крем наноситься тонким шаром науражені ділянки шкіри 1-2 рази на добу. Не слід застосовувати крем підоклюзійну пов’язку. Протягом тижня рекомендується застосувати не більше 1 тубикрему. Лікування не слід проводити безперервно більше 2 тижнів. Не можназастосовувати на шкіру обличчя більше 1 тижня. Слідз обережністю застосовувати препарат дітям від 2 років, тільки 1 раз на добу,на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя дитини. Тривалістьлікування - зазвичай 1 - 2 тижні.

Побічна дія. Можуть спостерігатися такі побічні ефекти: вугри, післястероїднапурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухістьшкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення абогіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри,телеангіоектазія, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікулів,вторинні інфекції. В окремих випадках можуть з’явитися кропив’янка,плямисто-папульозні висипання. Застосування крему під оклюзійну пов’язку,враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити сильну загальносистемну дію,яка проявляється у вигляді набряків, гіпертензії, підвищеної чутливості доінфекцій. При зовнішньому застосуванні на шкіру повік іноді може розвинутисякатаракта або глаукома.

Протипоказання. Не рекомендується застосовувати крем Латикорт при бактеріальних,вірусних та грибкових інфекціях шкіри, пухлинах та передракових станах шкірногопокриву, звичайних та рожевих вуграх, періоральному дерматиті (dermatitisperioralis), після профілактичних щеплень, а також у випадку підтвердженоїпідвищеної чутливості до гідрокортизону бутирату і до компонентів препарату. Неслід застосовувати дітям віком до 2 років. Не рекомендується застосовуватипрепарат під час вагітності, годування груддю.

Передозування. При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитисясимптоми передозування, що проявляються посиленням місцевих побічних ефектів.Терапія симптоматична. Особливості застосування. Не застосовувати безперервно більше 2 тижнів. При довготриваломузастосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічнихефектів.У випадку розвитку інфекції у місці застосування крему, слід припинитизастосування крему на період лікування інфекції. Слід уникати нанесенняпрепарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на закритокутовута відкритокутову глаукому, а також пацієнтам з катарактою, враховуючиможливість посилення симптомів захворювання.На шкірі обличчя, пахвини, а також у пахвовій ділянці застосовуватитільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктуваннята високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitisperioralis), навіть після нетривалого застосування. Слід обережно застосовуватилікарський засіб за наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особампохилого віку.Підчас лікування не рекомендують робити профілактичні щеплення. Застосування під час вагітності та лактації Не можна застосовувати препарат під час вагітності. Жінки, які годують дитинугруддю в окремих випадках можуть застосовувати короткочасно на невеликихділянках шкіри. Не слід наносити препарат на шкіру молочних залоз.Вплив на здатністькерувати транспортними засобами та механізмамиЛікарський засіб необмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортнимизасобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні не виявлена. Латикорт може посилювати діюімуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулюючихлікарських засобів.

Умовита термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурівід 5°С до 15°С. Термін придатності – 2 роки. Забороняється застосовуватипрепарат після закінчення дати, зазначеної на упаковці
Переглядів: 1321 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я