А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ланзоптол (Lansoptol)

міжнародна назва: lansoprazolum;

основні фізико-хімічні властивості: капсули білого кольору,що містять від білого до трохи коричнюватого або рожевуватого кольору гранули;склад: 1 капсула містить 30 мг лансопразолу;допоміжні речовини: цукрові кульки,гідроксипропілцелюлоза, магнію субкарбонат насичений, сахароза, крохмалькукурудзяний, натрію лаурилсульфат, гідроксипропілметилцелюлоза, сополімерметакрилату, тальк, макрогол, титану діоксид.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки. Інгібітори “протонногонасоса”. Код АТС А02В С03.Фармакологічні властивості. Лансопразолпригнічує активність Н+/К+-АТФ-ази “протонного насоса” впарієтальних клітинах слизової оболонки шлунка. Таким чином, Ланзоптолпригнічує кінцеву стадію утворення кислоти шлункового соку, зменшує кількість ікислотність шлункового соку, внаслідок чого знижується шкідливий вплившлункового соку на слизову оболонку.Ступінь пригнічення визначається дозою і тривалістюлікування. Навіть разова доза 30 мг лансопразолу пригнічує секрецію кислотишлункового соку на 70 - 90 %. Початок дії спостерігається протягом однієї абодвох годин і триває протягом доби. Фармакокінетика.Ланзоптол абсорбується в кишечнику.У здорових пацієнтів при прийомі 30 мг лансопразолу максимальна концентрація вплазмі становить 0,75 – 1,15 мг/л і досягається протягом 1,5 – 2 годин.Максимальна концентрація в плазмі і біодоступність залежать від конкретнихособливостей пацієнта і не змінюються залежно від частоти прийому препарату.Зв’язування препарату з білками плазми становить98%.Ланзоптол виводиться із організму з жовчю і сечею (тільки у виглядіметаболітів - лансопразолсульфон і гідроксилансопразол), при цьому за добу зсечею виводиться 21% дози препарату. Період напіввиведення становить 1,5години.Період напіввиведення подовжується у хворих звираженими порушеннями функції печінки і у пацієнтів выком понад 69 років. Ухворих з порушеннями функції нирок абсорбція лансопразолу практично незмінюється.

Показання для застосування. Ланзоптол використовуєтьсядля зменшення секреції кислоти шлункового соку при: виразках дуоденальноїкишки, доброякісних виразках шлунка, езофагеальному рефлюксі, синдроміЗоллінгера-Еллісона та інших станах з підвищеною кислотністю шлунка, ерадикаціїHelicobacter pylori (у комбінації з антибіотиками).

Спосіб застосування та дози. По 1 капсулі один раз на день. При ерадикації Helicobacter pilori: по 30 мг (1капсула) 2 рази на день протягом 1 – 2 тижнів у комбінації з іншими ліками.Максимальна добова доза 60 мг, для пацієнтів зпорушеннями печінки – 30 мг за добу.При синдромі Золлінгера-Еллісона дози можуть бутизвичайно вищими.Тривалість лікування триває 4 або 8 тижнів, терапіядля профілактики рецидивів може тривати довше.Капсули приймативранці, перед сніданком. Якщо ліки приймаються двічі на день, рекомендуєтьсяприймайти одну дозу перед сніданком, а іншу – перед обідом. Капсули ковтатицілими. Якщо неможливо їх проковтнути, вміст капсули необхідно змішати зневеликою кількістю яблучного соку (приблизно з 1 чайною ложкою) і відразупроковтнути.

Побічна дія. Можуть спостерігатись: діарея,нудота, запор, головний біль, висипи на шкірі, рідко можуть спостерігатисьзапаморочення, сухість у роті, втомлюваність.

Передозування. Немає повідомлень про випадкипередозування лансопразолом. При прийомі надмірної дози проводитьсясимптоматичне лікування.

Особливості застосування.Попередження та застереження.Перед призначенням Ланзоптолу треба виключити можливістьзлоякісних новоутворень у шлунку та стравоході.Безпека Ланзоптолу для лікування дітей непідтверджена.Пацієнти з недостатністю печінки або зі зниженоюфункцією нирок не повинні приймати більше, ніж 30 мг лансопразолу на добу.Вагітність та лактаціяБезпечне використанняЛанзоптолу під час вагітності не встановлене.Вагітні жінки можуть приймати препарат у II та IIIтриместрі вагітності лише у разі крайньої необхідності, якщо очікувана користьпереважає можливий ризик для плоду.Годування груддю треба припинити під час лікуванняпрепаратом.

Протипоказання. Гіперчутливість до Ланзоптолу абодо будь-якого іншого компонента препарату.

Взаємодія злікарськими засобами. Ланзоптолзнижуєкислотність шлункового соку, тому він може впливати навсмоктування кетоконазолу, ефірів ампіциліну, солі заліза та дигоксину. Ланзоптол можеприскорити виведення теофіліну, тому слід призначати його обережно, піднаглядом лікаря. Якщо пацієнт приймає сукралфат паралельно з Ланзоптолом,приймати його слід не раніше, ніж через 30 хвилин після Ланзоптолу. Антациди слід приймати за годину до прийомуЛанзоптолу або через годину після його прийому, оскільки вони можуть знизитивсмоктування лікарського засобу в організмі.

Умови та термін зберігання.Зберігайтепри температурі не вище 25°C, в захищеному від вологи та

недоступному длядітей місці.Термін придатності– 3 роки
Переглядів: 904 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я