А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ланзап (Lanzar)

міжнародна назва: ланзопразол;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули майже білогокольору с написом LANZAP на корпусі та кришці. Вміст капсул - сферичні пелетибілого або майже білого кольору;

склад: кожна капсула містить ланзопразолу 30 мг, допоміжні речовини: манітол, магнію карбонатосвітлений, лактоза, кальцію кармелоза, цукроза, повідон, натріюметилгидроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, гіпромелози фталат,цетиловий спирт, титану діоксид.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичной виразки тагастроезофагального рефлюксу. Код АТС А02В С03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Ланзопразолналежить до противиразкових, протисекреторних засобів, які пригнічують базальнута стимульовану секрецію в обкладкових клітинах шлунка, внаслідок специфічноїдії на фермент Н+-К+- АТФ-ази (протонний насос) шлунка.Гальмування соляної кислоти при прийомі Ланзапу дозазалежнє, при дозі 30 мг вінгальмує утворення соляної кислоти приблизно на 80 – 97 %. Ланзопразол такожгальмує утворення пепсину та виявляє захисну дію, підвищує оксигенацію слизовоїоболонки і секрецію бікарбонатів. Ланзопразол має антихелікобактерну активністьin vitro у 4 рази більшу за омепразол.Фармакокінетика.Ланзопразол є лабільною кислотою ітому міститься у гранулах, які мають кишковорозчинне покриття. Максимальнийрівень концентрації у плазмі від 0,75 до 1,15 мг/л досягається протягом1,5 – 2,2 годин. Ланзопразол виводиться із організму із жовчю і сечею. Періоднапіввиведення препарату становить 1,3 – 1,7 год. Виведення препаратууповільнюється у хворих з нирковою недостатністю та у хворих похилого віку. Ухворих з нирковою недостатністю абсорбція Ланзопразолу практично не змінюється.Хоча їжа знижує абсорбцію і біодоступність препарату, його гальмуючий вплив нашлункову секрецію залишається однаковим до і після прийому їжи. Зв’язокпрепарату з білками плазми становить 97,7 – 99,4%.

Показання для застосування. Лікування загостреньпептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивно-виразковийезофагіт, пептична виразка, яка розвинулась на фоні прийому нестероїднихпротизапальних засобів, стресові виразки, синдром Золлінгера-Еллісона,системний мастоцитоз, ерадікація Helicobacter pylori в слизовій оболонці шлункау інфікованих пацієнтів, протирецидивне лікування хворих на дуоденальну ташлункову виразки, схильних до частих загострень та розвитку ускладнень,протирецидивне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Спосіб застосування та дози. Капсули Ланзапу приймаютьвсередину цілими, не розламуючи та не розжовуючи. Прийом їжі не впливаєна ефективність препарату.Пептичні виразки дванадцятипалої кишки та стресові виразки–30 мг (1 капсула), 1 раз вранці, протягом 3 – 4 тижнів.Пептичні виразки шлунка та ерозивно-виразковий езофагіт – 30 мгна добу протягом 4 – 8 тижнів. У тяжких випадках дозу препарату підвищують до 60 мг на добу.Синдром Золлінгера-Еллісона – дози препарату призначаютьсяіндивідуально до досягнення рівня базальної кислотної продукції менше 10ммоль/годину. Лікування інфекції Helicobacter pylori

: однотижнева потрійнатерапія – Ланзап 30 мг, 2 рази на добу разом із метронідазолом 500 мг, 2 рази надобу (або тинідазолом 500 мг, 2 рази на добу) та кларитроміцином 250 мг, 2 разина добу або амоксициліном 1000 мг, 2 рази на добу;Ланзап 30 мг, 2 рази на добу разом із кларитроміцином 500 мг, 2 рази надобу та амоксициліном 1000 мг, 2 рази на добу.Однотижнева “квадро"-терапія, яка дає змогу добитися ерадикаціїHelicobacter pylori: Ланзап по 30 мг, 2 рази на добу разом із препаратамивісмуту (колоїдний субстрат вісмуту, або галат вісмуту, або субсаліцилатвісмуту) 120 мг, 4 рази на добу (доза в перерахунку на окис вісмуту) разом зтетрацикліном 500 мг, 4 рази на добу та метранідазолом 400 мг, 3 рази на добуабо тинідазолом 500 мг, 2 рази на день.

Побічна дія. Більшість хворих добре переносять препарат. Притривалому застосуванні можуть виникнути:З боку органів травлення: діарея, біль у животі, рідко - запори.З боку нервової системи: головний біль, рідко – запаморочення,сонливість.Шкірні реакції: шкірний висип, кропив’янка, мультиформна еритема.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості докомпонентів препарату, вагітності та годуванні груддю. Препарат нерекомендується приймати дітям до 12 років.

Передозування. Дані про симптомипередозування відсутні.

Особливості застосування. Перед початком та після завершеннятерапії Ланзапом необхідно зробити ендоскопічне дослідження для виключеннявипадків не діагностованого злоякісного процесу, оскільки лікування Ланзапом можезамаскувати симптоми та відстрочити правильну діагностику.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки метаболізм Ланзапу здійснюється впечінці через систему цитохрома Р450, слід з обережністю призначати його разомз діазепамом, фенітоїном, варфарином, пропранололом, преднізолоном, теофіліном(при цьому Ланзап може зменшувати їх елімінацію, що потребує зниження доз цихпрепаратів). Антациди, які містять гідроокиси алюмінію і магнію, слідзастосовувати не раніше, ніж через 2 години після прийому Ланзапу.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігають у сухому, темному, недоступномудля дітей місці при температурі до 25єС. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 2016 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я