А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кетамін (Ketamine)

міжнародна та хімічнаназви:Ketamine; 2-(орто-хлорфеніл)-2-(метиламіно)-циклогексанону гідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора безбарвна або злегка забарвлена рідина;

склад: 1 мл розчину міститькетаміну гідрохлориду 57,6 мг (в перерахуванні на кетамін 50,0 мг);допоміжні речовини: бензетонію хлорид, натріюхлорид, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для загальноїанестезії. Код АТС N01A X03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Маєвиражений загальний анестезуючий та аналгезуючий ефекти. Дія препаратуобумовлена пригніченням різних відділів ЦНС. Кетамін більшою мірою знижуєсоматичну больову чутливість ніж вісцеральну, що потрібно враховувати припорожнинних операціях. Фармакокінетика. Препарат характеризуєтьсявисокою розчинністю в ліпідах та швидким тканевим розподілом. Зв’язування збілками плазми - 12%. Метаболізується в печінці. Виводиться нирками, переважноу вигляді метаболітів, кумулятивного ефекту не має.

Показання для застосування.

Застосовується длякомбінованого та мононаркозу при короткочасних хірургічних втручаннях (в т. ч векстренній хірургії, на етапах евакуації хворих з травматичним шоком та втратоюкрові)

і болісних діагностичних маніпуляціях. Особливопоказаний у хворих з низьким артеріальним тиском і при необхідності збереженнясамостійної вентиляції легенів.

Cпocіб застосування та дози. Вводять Кетамінвнутрішньовенно струминно одномоментно або фракційно і краплинно, а такожвнутрішньом'язово. Внутрішньовенно вводять в дозі 2-3 мг/кг незалежно від вікупацієнта, внутрішньом'язово дорослим 4-8 мг/кг, дітям 2-5 мг/кг маси тіла. Дляпідтримання наркозу введення Кетаміну повторюють у кількості половинної дозивід початкової. Підтримання наркозу безперервною внутрішньовенною інфузієюпрепарату досягається введенням зі швидкістю 2 мг/кг за годину. Вказаний спосібздійснюють за допомогою інфузоматів або шляхом крапельного введення 0,1%розчину Кетаміну в ізотонічному розчині натрію хлориду або глюкози (30–60крапель/хвилину). Мінімальна ефективна доза Кетаміну при внутрішньовенномувведенні дорівнює 0,5 мг/кг маси тіла (свідомість виключається через 1-2 хв, іефект триває приблизно 2 хв). У дозі 1 мг/кг діє протягом 6 хв, 2 мг/кг - 10 -15 хв. При внутрішньом'язовому введенні ефект настає повільніше, але вінтриваліший (при дозі 6-8 мг/кг ефект розвивається через 6-8 хв і триває 30-40хв). При введенні у вену аналгетична дія розвивається протягом 10 хв і триває2-З год.

Побічна

дія. З бокусерцево-судинної системи досить часто спостерігається підвищення частоти пульсута рівня АТ. Можливі порушення ритму (пригнічення) та частоти дихання. В періодвиходу з наркозу можливі явища психомоторного збудження, галюцинації, підвищенасалівація. У місці введення відмічається біль та гіперемія по ходу вен.

Протипоказання. Порушення мозковогокровообігу, артеріальна гіпертензія, стенокардія, серцево-судинна недостатністьу стадії декомпенсації, прееклампсія та еклампсія, епілепсія у дитячому віці.Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування. Необхідно враховувати, щоКетамін підвищує артеріальний тиск на 20% - 30%, прискорює ритм серцевихскорочень, збільшує хвилинний об'єм серця. Стимуляція серцевої діяльності можебути зменшена діазепамом.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Кетамін можна застосовувати разом з нейролептиками (дроперидол та ін.) тааналгетиками (промедол, фентаніл, дипідолор та ін.). При цьому дозу Кетамінузменшують. При операціях на гортані необхідно застосовувати міорелаксанти. РозчинКетаміну не можна змішувати з барбітуратами внаслідок випідання осаду.

Умови зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 15 єС до 25єС.

Термін придатності. 2 роки
Переглядів: 1209 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я