А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кеналог (Kenalog)

міжнародна назва: triamcinolone;

основні фізико-хімічнівластивості: білі круглі,двоопуклі таблетки з борозенкою на одному боці;

склад:1 таблетка містить 4 мгтриамцинолону;допоміжніречовини: лактоза, повідон, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Кортикостероїди длясистемного застосування. Глюкокортикоїди. Код АТС Н02А В08.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Триамцинолон - синтетичний кортикостероїд з активною протизапальною,антиалергійною, седативною та імунодепресивною дією. Він не спричиняє затримкунатрію та води, і навіть має невеликий діуретичний ефект. При застосуванні узвичайних терапевтичних дозах він не стимулює центральну нервову систему. Йогодіабетогенний ефект виражений у два-три рази менше, ніж у дексаметазону. Йогопригнічуючий вплив на гіпофіз трохи менший, ніж інших кортикостероїдів воднакових дозах. Виведення триамцинолону відбувається повільніше, тому йогоможна приймати лише 1 раз на день.Фармакокінетика.При прийомі внутрішньо швидко всмоктується у травному тракті. Максимальнаконцентрація триамцинолону у плазмі крові визначається через 8 – 12 годин післяприйому. Період напіввиведення становить 200 хвилин.Метаболізуєтьсяв основному у печінці, менше – у нирках, близько 15% препарату виводиться ізсечею в незміненому вигляді.

Показаннядля застосування. Кеналогзастосовують при всіх показаннях для системної кортикостероїдної терапії,зокрема таких як алергічні захворювання (алергічний риніт і кон’юнктивіт,кропив’янка), захворювання шкіри (бульозні дерматози, нейродерміт, псоріаз,особливо — псоріатичний артрит).

Спосібзастосування та дози. Дозита тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Препаратпризначають 1 раз на день (краще вранці) або декілька роздільних доз, особливоякщо загальна доза перевищує 16 мг.Звичайнадобова доза для дорослих становить від 4 до 32 мг. За наявності небажаних ефектівдозу треба поступово зменшувати (на 4 мг кожні 2-3 дні) до досягненняадекватної дози (звичайно приблизно 4 мг на добу).Діти,маса тіла яких перевищує 25 кг, повинні одержувати дозу, рекомендовану длядорослих.Дітиз масою тіла до 25 кг мають одержувати початкову дозу 12 мг на день, а наступнідози залежать від типу захворювання та реакції організму.Побічна дія. Побічні реакціїаналогічні ефектам інших кортикостероїдів. Шкірні реакції: стриї, вугри, петехії, екхімози,телангіектазії, пігментація, погане загоювання ран.З боку м язів і кісток: слабкість м’язів та їх атрофія,остеопороз.З боку зору: глаукома, катаракта.З боку шлунково-кишкового тракту та печінки: шлунковірозлади, виразка шлунка, панкреатит, нудота, анорексія.З боку ендокринної системи: пригнічення надниркових залоз,синдром Кушинга, стероїдний діабет, порушення секреції статевих гормонів -нерегулярність менструацій, імпотенція, гірсутизм.З боку імунної системи: знижений механізм захистуорганізму, підвищений ризик інфекції; кортикостероїди можуть маскуватиінфекцію.З боку системи крові: підвищена схильність до тромбозів.Збоку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль.Алергічніреакції зустрічаються рідко.Кортикостероїдипригнічують ріст дітей та підлітків. Крім того, описані випадки артеріальноїгіпертензії, підвищеного внутрішньоочного та внутрішньочерепного тиску,аваскулярного некрозу кісток, патологічних переломів, психозів, депресій,тромбозу судин і збільшення маси тіла.

Протипоказання.Кеналог протипоказанийхворим з гіперчутливістю до триамцинолону або до інших компонентів препарату,при активній виразці шлунка, анастомозах у кишечнику, дивертикуліті, глаукомі,діабеті, остеопорозі, схильності до психозів, лімфаденіті після щеплення БЦЖ,за два місяці після щеплення живим вірусом, при тяжкій міастенії, туберкульозі,вірусній інфекції, системному мікозі, інфекції, нечутливій до антибіотиків,амебіазі та синдромі Кушинга.Необхідноуникати застосування Кеналогу при тяжких пораненнях та операціях. Його не можнапризначати хворим на тромбоз судин або з ускладненням тромбемболії. Передозування.Надмірні дози (після кількох тижнів прийому) можутьспричинити, в основному, синдром Кушинга, пригнічення кори надниркових залоз, слабкість м’язів, остеопороз та ерозивнугастродуоденопатію. Лікування повинно бути симптоматичним. Слід уникати різкогоприпинення лікування. Разовий прийом великої кількості таблеток не спричиняєклінічно значущої інтоксикації. Гемодіаліз звичайно не прискорює виведення триамцинолонуз організму.

Особливостізастосування.Попередженнята застереження.Тривалевикористання триамцинолону уповільнює секрецію гормонів надниркових залоз, томулікування треба припиняти поступово. Пригнічення надниркових залоз може триватикілька місяців після припинення лікування.Пацієнтиз туберкульозом в анамнезі повинні перебувати під ретельним наглядом, тому що єризик реактивації процесу; це стосується також і хворих на виразку шлунка.Притяжких інфекціях триамцинолон можна використовувати лише у комбінації злікуванням антибіотиками.Існуєтакож підвищений ризик вірусної інфекції при першому контакті з вірусамивітряної віспи або герпесу.Требаобережно призначати препарат хворим з тяжкими захворюваннями м’язів (атрофіям’язів).Триамцинолонвикористовують при лікуванні дітей лише за суворої потреби, тому що він можепригнічувати ріст і розвиток.Кортикостероїдислід обережно призначати хворим на епілепсію, артеріальну гіпертензію,пацієнтам з тяжкою серцевою недостатністю та серйозними порушеннями функціїпечінки.Кортикостероїдиможуть впливати на показники алергічних тестів та підвищувати ризикгіпокаліємії.Вагітністьі годування груддю.Безпекаприйому кортикостероїдів не встановлена. Їх використання показано лише вокремих гострих випадках, якщо можлива користь для матері переважить можливийризик для плода. Під час лікування слід припинити годування груддю.Новонароджені від матерів, що одержували кортикостероїди під час вагітності,повинні перебувати під ретельним наглядом через можливість недостатності коринадниркових залоз.Впливна здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.Кеналогне впливає суттєво на психофізичну здатність керувати автомобілем або працюватиз механізмами.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Триамцинолон посилює або послаблює дію антикоагулянтів, зменшуєконцентрацію саліцилатів і збільшує рівень глюкози у плазмі крові (необхідновідкоригувати дози інсуліну та/або антидіабетичних засобів).Паралельнезастосування триамцинолону і діуретиків може збільшити втрату калію (пацієнтичутливіші до дигіталісу). Паралельне застосування антагоністівбета-адренергічних рецепторів підвищує ризик гіпокаліємії. Естрогени можутьзнижувати метаболізм кортикостероїдів. Паралельнезастосування барбітуратів, фенітоїну або рифампіцину знижує ефективністьтриамцинолону.Триамцинолон,що застосовується разом з нестероїдними протизапальними засобами, підвищуєризик шлунково-кишкової кровотечі. Кортикостероїди зменшують ефективністьантигіпертензивних ліків.Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС.Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 1206 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я