А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ламізил (Lamisil)

міжнародна та хімічна назви: terbinafine;(Е)-N-(6,6-диметил-2-гептен-4-ініл)-N-метил-1-нафталенметанамін;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або жовтувата рідина;

склад: 1 г спрею містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;допоміжні речовини: вода очищена, етанол (96 %),пропіленгліколь, макроголу цетостеaриловий ефір.

Форма випуску. Спрей для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевогозастосування.Код АТС D01А Е15.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Тербінафін являє собою аліламін імає широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін у відповідній концентраціївиявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфнихгрибів. Активність щодо дріжджових грибів, залежно від їх виду, може бутифунгіцидною або фунгістатичною.Тербінафін специфічно пригнічує ранній етапбіосинтезу стеринів у клітинній мембрані грибка. Це приводить до дефіциту ергостеролуі до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітинигриба. Дія тербінафіну здійснюється шляхом інгібування ферментускваленепоксидази у клітинній мембрані грибка. Цей фермент не належить досистеми цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або іншихлікарських препаратів.При місцевому застосуванні препарат майже невсмоктується, швидко починає діяти, за допомогою його можна досягти ефекту принетривалому лікуванні (7 днів).Фармакокінетика. При зовнішньому застосуваннівсмоктується менше 5% дози, тому абсорбція тербінафіну у системний кровотікнезначна.

Показання для застосування. Грибкові інфекції шкіри, спричинені такимидерматофітами, як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum,T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum.Різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), щоспричиняється Pityrosporum orbiculare (також відомий під назвою Malasseziafurfur ).

Спосіб застосування та дози. Тривалість лікування залежить від тяжкостіперебігу захворювання.Спрей можна застосовувати 1 або 2 рази на день,залежно від показань. Перед застосуванням необхідно ретельно очистити іпідсушити уражені ділянки шкіри. Препарат розпиляти на уражені ділянки укількості, яка достатня для їх ретельного зволоження, і, крім того, наносити наприлеглі ділянки як ураженої, так і інтактної шкіри.Тривалість лікування і кратність застосування:- дерматомікоз стоп – 1 тиждень 1 раз на добу;- дерматомікоз тулуба, гомілок – 1 тиждень 1 раз надобу;

- різнобарвний лишай – 1 тиждень двічі на добу.Досвід використання спрею для зовнішньогозастосування для лікування дітей не є достатнім.Для пацієнтів похилого віку коригування дози непотрібно.

Побічна дія. У місцях нанесення спрею може виникнутипочервоніння, відчуття свербежу або печіння, однак припинення лікування з цьогоприводу потрібно рідко. Ці, не дуже серйозні побічні явища, слід відрізняти відалергічних реакцій, які виникають рідко і розвиток яких потребує припиненнялікування.

Протипоказання. Підвищена чутливість до тербінафіну або будь-якогокомпонента препарату. Дитячий вік через недостатність досвіду застосування.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося. Якщоспрей випадково потрапить усередину організму, можна очікувати розвитку такихсамо побічних явищ, як і при передозуванні, що виникає після застосуваннявнутрішньо Ламізилу: це нудота, біль в епігастральній ділянці, запаморочення,діарея, нейтропенія, тромбоцитопенія.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. Спрей призначений лише для зовнішньогозастосування на шкіру. Слід уникати потрапляння спрею в очі.Вагітність і лактація. Оскільки клінічний досвід застосування спреюжінками у періоди вагітності і лактації дуже обмежений, його слід застосовуватитільки за суворими показаннями за призначенням лікаря.При проведенні місцевого лікування малоймовірно, щота незначна кількість активної речовини, яка всмоктується через шкіру, будесправляти несприятливий вплив на плід.Вплив на здатність керувати автомобілем імеханізмами. Не відомий.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі нижче 30°С. Не заморожувати. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 2613 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я