А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кафанол (Cafanol)

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина оранжевого кольору, зприємним запахом.

склад: 5 мл сиропу містять дифенгідраміну гідрохлориду 12.5 мг; хлориду амонію100 мг; натрію цитрату 50мг; ментолу 1мг;допоміжні речовини: натрію бензоат,сахароза, пропіленгліколь, натрію сахарин, сорбітолу розчин, смакова добавкамалини, барвник кармоїзин, барвник сансет жовтий, моногідрат кислоти лимонної,гіфлосуперсел, бензойна кислота, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування. Код АТС R06А А52.

Фармакологічні властивості. Препарат із вираженим протикашльовим ефектомзастосовується при захворюваннях дихальних шляхів алергічного походження.Дифенгідрамін, як основний діючий компонент, є блокатором Н-гістаміннихрецепторів. Він зменшує або повністю пригнічує гістамінний набряк тканин,знижує проникність капілярів і гістамінну гіпотензію. Має помірну протиблювотну(завдяки своєму центральному антихолінергічному ефекту), місцеву анестезуючу,слабку спазмолітичну, протизапальну, седативну і снодійну дію. Інші компонентипрепарату діють антисептично, розріджують бронхіальний секрет і сприяють їхвиділенню.Фармакокінетика.Не вивчалася.

Показання для застосування. Кашель при запальних захворюваннях верхніхдихальних шляхів, гострих і хронічних бронхітах, трахеобронхітах. Пригнічуєспастичний кашель.

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза для дітей віком від 6 років - 1 чайналожка сиропу 1 - 2 рази на добу.Дорослим та дітям старше 12 роківпризначають по 2 чайні ложки 2 рази на день.Курс лікування залежить від характерупатологічного процесу, ефективності терапії і визначається лікарем в кожномувипадку індивідуально.

Побічна дія. Препарат може викликати запаморочення, сонливість,сухість у роті та горлі, нудоту, знервованість. Інколи спостерігаютьсябезсоння, збудження, тремтіння. Спостерігались фотоалергічні реакції і змінатонусу мускулатури. Описані також алергічні реакції (висипи на шкірі, свербіж),порушення зору, анемія, утруднене сечовипускання, підвищення апетиту ізбільшення маси тіла.

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату, тахікардія, біль у ділянці серця, астма,глаукома, цукровий діабет.Виражені порушення функції печінки та нирок, метаболічнийалкалоз.Дитячий вік до 6 років. Періоди вагітності і лактації.

Передозування. У разі передозування виникають реакції з бокуцентральної нервової системи від стану пригнічення до збудженого стану. Реакціїзбудження частіше виникають у дітей. Можуть спостерігатись сухість у роті,фіксовані розширені зіниці, почервоніння шкіри, шлунково-кишкові порушення.Лікування: прийом активованого вугілля, промиванняшлунка, прийом водно-сольових розчинів.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтамз пептичною виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки. Не призначати пацієнтам перед застосовуванням наркозу.Під час лікування препаратом не рекомендується керуватиавтотранспортом і працювати зі складними механізмами. Препарат з обережністю призначають дітям, оскільки вінможе викликати галюцинації, слабкість, збудження, а також особам похилого віку,оскільки він може викликати запаморочення, сонливість, артеріальну гіпотонію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосуванняпрепарату з МАО інгібіторами (Нуредал та ін.), заспокійливими засобами,знеболюючими, антидепресантами призводить до посилення його ефектів. Головнимчином у дорослих одночасний прийом препарата із трициклічними антидепресантамиможе призвести до посилення його побічних дій. Одночасне вживання алкоголю приприйомі Кафанолу посилює його вплив на центральну нервову систему.

Умови і термін зберігання. Зберігати в темному, недоступномудля дітей місці, при кімнатній температурі не вище 25єС. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 759 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я