А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Катеджель злідокаїном (Cathejelllidocain)

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний гель;

склад: 1 г гелю містить 0,02 г лідокаїну гідрохлориду і0,0005 г хлоргексидину дигідрохлориду;допоміжні речовини: гідроксиетилцелюлоза, гліцерин,вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Гель уретральний.

Фармакотерапевтична група. Препарат для місцевої анестезії. Код АТСN01B B52.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінація двох активнихінгредієнтів - лідокаїну гідрохлориду та хлоргексидину дигідрохлориду маєвисоку терапевтичну ефективність. Лідокаїну притаманна швидка, інтенсивна татривала анестезуюча дія, яка розпочинається через 3-5 хв після застосування ітриває від 30 до 50 хв. Хлоргексидин – протимікробний препарат, активний протибільшості грампозитивних та грамнегативних бактерій. Не проявляє активностівідносно кислотостійких бактерій, грибів та вірусів. У складі препарату діє якпрофілактичний засіб з метою запобігання ятрогенних інфекцій у верхніхсечовивідних шляхах та в сечовому міхурі.Фармакокінетика. Після нанесення препарату наслизову оболонку максимальна концентрація лідокаїну в крові досягає 1,2 µг/мл,що суттєво нижче рівнів, які можуть спричинити системні токсичні прояви. Притяжких запальних процесах у слизовій уретри внаслідок посиленого всмоктуваннялідокаїну можливе підвищення його концентрації в крові. Лідокаїн переважнозв’язується з білками плазми крові (від 40% до 80%). Період напіввиведення -від 1 до 2 год. Майже 95% лідокаїну метаболізується в печінці., 5% виводиться зсечею. При печінковій недостатності розпад лідокаїну зменшується на 1/10 відзагальної кількості. При нирковій недостатності можлива кумуляція активнихметаболітів.Абсорбція хлоргексидину при місцевому застосуваннінадзвичайно низька.

Показання для застосування. Препарат застосовується для інсталяційкатетера або інших медичних інструментів в уретру.

Спосіб застосування та дози. Інстиляція гелю в уретру здійснюєтьсяповільно, перед введенням інструментів, лікарем або іншим кваліфікованиммедичним працівником.Гель міститься в одноразових гофрованихшприцах-тубах, призначених для уретральних інстиляцій.ВведенняПродезінфікувати зовнішній отвір уретри.Тубу з гелем звільнити від упаковки.Відламати наконечниктуби. Слід забезпечити повне відокремлення наконечника від туби з метою запобіганняпотрапляння його в уретру.З метою полегшення введення препарату в уретрулегким натисненням на тубу витиснути 1-2 краплі гелю.Легким натисненням на тубу ввести її вміст в уретру.Кожен шприц-туба містить 12.5 г гелю,з яких близько 10 г потрапляють в уретру (залежно від анатомічнихособливостей). Вміст одного шприца достатній для наповнення уретри. Залишкислід викинути разом з шприцом-тубою.Анестезуюча дія розпочинаєтьсячерез 5 - 10 хв після введення і триває протягом 20 - 30 хв.Спеціальних рекомендацій щододози Катеджелю з лідокаїном для жінок, дітей віком від 2 до 12 років тапідлітків (до 18 років) немає. Зазвичай кількість введеного гелю повиннавідповідати анатомічним розмірам уретри. При застосуванні препарату слідвраховувати можливість системної абсорбції лідокаїну у дітей до 12 років привведені у високих дозах, а саме - більше, як 2,9 мг/кг маси тіла дитини. Неслід призначати Катеджель з лідокаїном дітям віком до 2 років.В осіб похилого віку, ослабленихпацієнтів та у пацієнтів з тяжкою печінковою та нирковою недостатністю дозуКатеджелю з лідокаїном слід підбирати індивідуально залежно від клінічногостану хворого.

Побічна дія.Системні побічні реакції, у тому числі алергічні,зустрічаються дуже рідко. За наявності підвищеної чутливості до окремихкомпонентів препарату можливе виникнення локальних алергічних проявів на шкірі.При підвищеній резорбції препарату, що може статисяу разі введення більшої його кількості (понад одну тубу), або при тяжкихзапальних процесах уретри, можуть виникнути системні церебральні такардіоваскулярні ускладнення. З боку центральної нервової системи вонипроявляються у вигляді емоційної збудливості, депресії, запаморочення,слабкості. Ускладнення серцево-судинної системи проявляються у виглядібрадикардії, пригнічення провідності і скорочувальної функції серця.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного з інгредієнтівпрепарату; тяжка брадикардія; невдала попередня катетеризація.

Передозування.Основний чинник симптомів передозування препарату -лідокаїн. Симптоми інтоксикації лідокаїном при концентрації у крові > 5мг/мл проявляються нервозністю, запамороченням, слабкістю, у тяжких випадках -втратою свідомості, судомами, порушенням дихання та зупинкою серця. Рідшевиникають нудота, порушення зору і слуху. Комплексне лікування ускладненьвнаслідок передозування препарату проводиться залежно від вираженості клінічноїсимптоматики, в тому числі проводять інгаляції кисню, вводять протисудомні таседативні препарати. У разі виникнення тяжкої брадикардії чи зупинки серцянеобхідно провести реанімаційні заходи.

Особливості застосування.Застосування при вагітності та лактації.КАТЕДЖЕЛЬ з лідокаїном можна застосовувати під часвагітності та лактації.Лідокаїн проникає через плаценту і в грудне молоко в дуже незначнихкількостях, тому немає ризику для плода чи немовляти при застосуванні препаратув терапевтичних дозах.Вплив на здатність керувати автомобілем імеханізмами.Препарат не впливає на здатність керувати автомобілемабо іншими механічними засобами. Не впливає на психофізичний стан і не викликаєсонливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.У зв’язку з вмістом лідокаїну, препарат слід з обережністюпризначати пацієнтам, які отримують протиаритмічні засоби,бета-адреноблокатори, антагоністи кальцію із-за можливості пригніченняпровідності і скорочувальної функції серця.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі не вище 25о С. Термінпридатності – 5 років
Переглядів: 1162 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я