А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кардіомагніл (Sardiomagnyl)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкоюбілого кольору, у формі стилізованого серця;

склад: 1 таблетка містить 75 мг ацетилсаліцилової кислоти і 15,2 мг магніюгідроксиду; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна,стеарат магнію, крохмаль картопляний, метилгідроксипропілцелюлоза 15, тальк,поліетиленгліколь.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби.Код АТС В01АС06

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Шляхом реакціїацетилювання ацетилсаліцилова кислота необоротно інгібує ферментциклооксигеназу і селективно знижує синтез тромбоксану А2, який має агрегаційнівластивості. В більш високих дозах ацетилсаліцилова кислота має аналгезуючий тажарознижуючий ефект.Гідроксид магнію, який входить до складу Кардіомагнілу, захищає слизовуоболонку шлунково-кишкового тракту від безпосереднього подразливого впливуацетилсаліцилової кислоти.Фармакокінетика. Всмоктуваність. Після прийому препарату внутрішньоацетилсаліцилова кислота(АСК) всмоктується із ШКТ практично повністю. Періоднапіввиведення АСК становить близько 15 хвилин, тому що АСК за участі естеразшвидко гідролізує у саліцилову кислоту (СК) у кишечнику, печінці та плазмі.Період напіввиведення СК становить близько 3 годин але він може значнозбільшуватися при одночасному введенні доз АСК (більше 3,0 г) у результатінасичення ферментних систем. Біодоступність АСК становить близько 70%, але цявеличина значно коливається, оскільки АСК проходить пресистемний гідроліз(слизова оболонка шлунково-кишкового тракту, печінка) у саліцилову кислоту піддією естераз. Біодоступність саліцилової кислоти становить 80-100%.Дози магнію гідроксиду, що використовуються, не впливають набіодоступність ацетилсаліцилової кислоти.

Показання для застосування. Профілактика захворювань, якісупроводжуються підвищеною агрегацією тромбоцитів: тромбози, емболії, інфарктміокарда, нестабільна стенокардія, мігрень, ішемічний інсульт, порушеннямозкового кровообігу, операції (післяопераційний період) на судинах (аортокоронарне шунтування,черезшкірна транслюмінальна коронарна ангіопластика).

Спосіб застосування та дози. Таблетки ковтати цілими, за необхідностізапиваючи водою. За бажанням таблетку можна розломити навпіл, розжувати абопопередньо розтерти.Таблетки слід приймати безпосередньо після їди.Дози для дорослих такі: в перший день – 2 таблетки на добу, а далі – по1 таблетці на добу на один прийом.Курс лікування визначає лікар індивідуально, залежно від показань ітяжкості захворювання.

Побічна дія. Алергічні реакції, головний біль, нудота, блювання, діарея, рідко -ерозії, виразки шлунково-кишкового тракту, шлунково-кишкові кровотечі.

Протипоказання.Нещодавна шлунково-кишкова кровотеча, нещодавній крововилив у мозок,знижений вміст тромбоцитів або схильність до кровотеч, гемофілія, геморагічнийдіатез, гіпотромбінемія, бронхіальна астма або алергія, що спричиненаацетилсаліциловою кислотою або саліцилатами, ерозивно-виразкове ушкодженняшлунково-кишкового тракту (у фазі загострення), ниркова недостатність,вагітність (I та III триместри), період лактації, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази еритроцитів, дитячий вік.

Передозування.Небезпечною дозою для дорослих є 150 мг/ кг маси тіла.Симптомами передозування є шум у вухах, зниження гостроти слуху,запаморочення, пітливість, неспокій, біль у животі, нудота, блювання (інколи зпрожилками крові), тахіпное або збільшення часу кровотечі. Іноді припередозуванні може спостерігатися порушення роботи серця і дуже рідко можерозвинутися набряк легенів. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування.Ацетилсаліцилова кислота зменшує виведення сечової кислоти, що можепризвести до загострення подагри.При тривалому застосуванні необхідний контроль рівня гемоглобіну вкрові.З обережністю препарат слід призначати хворим на виразку шлунка та12-палої кишки, із захворюваннями печінки, нирок, із серцевою недостатністю. Не виявлено впливу Кардіомагнілу на здатність керувати автомобілем абоіншими механізмами. Вагітність і лактація. Не слід під час вагітності та грудноговигодовування призначати даний препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рідко у великих дозах Кардіомагніл посилює дію пероральнихантикоагулянтів і інгібує урикозуричну дію пробенециду, пероральнихгіпоглікемічних засобів. Кардіомагніл посилює дію метотрексату, хлорпропаміду,антиагрегантів і фібринолітичних засобів та пригнічує дію спіронолактону деякихдіуретинів, гіпотензивних засобів. Антациди і холестирамін знижуютьвсмоктування препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та вологи,недоступному для дітей місці, при температурі 15-30 °С. Термін придатності – 2роки
Переглядів: 3405 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я