А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Л а н з а (L a n z a)

міжнародна та хімічна назва: lansoprazolum;2-[[[3-метил-4-(2,2,2-трифторетокси)-2-піридил] метил] сульфініл] бензимідазол;

основні фізико-хімічні властивості: капсули із твердого желатину, з білим тіломта білою кришечкою, наповнені білими гранулами;

склад: 1 капсула містить лансопразолу – 30 мг

;допоміжні речовини: манітол, цукор очищений, кальціюкарбоксиметилцелюлоза, магнію карбонат легкий, натрію гідроортофосфатдвозаміщений, полісорбат-80, гідроксипропілметилцелюлозa.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки ігастроезофагальної рефлюксної хвороби. Інгібітори “протонного насоса”.Лансопразол. Код АТС А02В С 03.

Фармакологічні властивості. Ланза – противиразковий препарат, інгібіторН+ - К+ - АТФ-ази (“протонного насоса”). Фармакодинаміка. Лансопразол контролює шлункову кислотність незалежновід стимулів. Препарат пригнічує як базальну, так і стимульовану секреціюхлористоводневої кислоти. Пригнічення секреції соляної кислоти дозозалежне,лансопразол у дозі 30 мг через 1 – 3 години пригнічує утворення соляної кислотина 80 – 97%. Відновлення активності Н+

- К+ -АТФ-ази відбувається з напівперіодом 30 – 48 годин. Середньодобове значення рНшлункового соку підвищується до 2,9. Після припинення приймання рівень кислотизалишається нижче 50% базального протягом 39 годин, рикошетного збільшеннясекреції не відбувається. У хворих на синдром Золлінгера-Еллісона діє більштривалий час. Лансопразол також гальмує утворення пепсину (підвищується рівеньпепсиногену в сироватці крові), виявляє цитопротекторну дію, підвищує оксигенаціюслизової оболонки шлунка і секрецію бікарбонатів. Лансопразол маєантихелікобактерну активність, яка in vitro в 4 рази перевищує таку омепразолу.Лансопразол сприяє загоєнню пептичних виразок і ерозивних езофагітів у хворихна синдром Золлінгера-Еллісона. Пригнічує ріст Helicobacter pylori. Зменшуєкровообіг в антральному відділі, пілорусі шлунка і цибулині 12-палої кишки всередньому на 17%, гальмує моторно-евакуаторну функцію шлунка.Фармакокінетика. Лансопразол майже повністю всмоктується в тонкомукишечнику і надходить у системний кровотік. При нирковій недостатностіабсорбція практично не змінюється. При цирозі печінки всмоктуванняуповільнюється. Біодоступність 80%. Абсорбція і біодоступність лансопразолузменшується після прийому їжі. Антисекреторний ефект залишається однаковим до іпісля їди. Після прийому внутрішньо 30 мг лансопразолу максимальна концентраціяв крові (0,75 – 1,15 мг/л) визначається через 1,5 – 2,2 години (у середньому1,7 години). При прийомі вранці максимальна концентрація лансопразолу в кровідосягається швидше, ніж при прийомі ввечері. Зв’язування з білками 97 – 99%(при концентраціях 0,05 – 5 мкг/л). Добре проникає в тканини, зокрема вобкладочні клітини шлунка. Метаболізується в печінці при участі ферментноїсистеми цитохрому Р450 з утворенням сульфініл-, сульфон- іоксипохідних. Лансопразол виводиться з організму з жовчю (2/3) і з сечею. Задобу з сечею виводиться близько 14 – 23% лансопразолу у вигляді метаболітів.Період напіввиведення становить 1,3 – 1,7 години. Виведення уповільнюється ухворих на ниркову недостатність і в пацієнтів похилого віку (старше 69 років).

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки (втому числі в комплексних схемах для ерадикації Helicobacter pylori), гастроезофагеальнарефлюксна хвороба (ГЕРХ), синдром Золлінгера-Еллісона, хронічний гастрит зпідвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення, невиразковадиспепсія.

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньо. Капсулислід ковтати не розжовуючи. Прийом їжі не впливає на ефективність препарату.Пептичні виразки дванадцятипалої кишки – 30 мг (1капсула) 2 рази на добу (вранці та ввечері) протягом 2 – 4 тижнів. Пептичні виразки шлунка – 30 мг 2 рази на добупротягом 2-6 тижнів. Синдром Золлінгера-Еллісона – доза Ланзи підбираєтьсяіндивідуально до досягнення рівня базальної кислотної продукції менше 10ммоль/год. Доза 90 мг і більша повинна ділитися на два прийоми.Лікування інфекції Helicobacter pylori – застосовуютьрізні схеми терапії. При проведенні потрійної терапії Ланзу приймають по 30 мг2 рази на добу разом з метронідазолом (500 мг 2 рази на добу) або тинідазолом(500 мг 2 рази на добу) плюс кларитроміцин (500 мг 2 рази на добу); абозастосовують Ланзу разом з амоксициліном (1000 мг 2 рази на добу) плюскларитроміцин (500 мг 2 рази на добу). Тривалість курсу терапії становить 1тиждень.При проведенні “квадро-терапії” Ланзу призначають по30 мг 2 рази на добу з препаратами вісмуту (вісмуту субцитрат колоїдний,вісмуту галат або вісмуту субсаліцилат) по 120 мг 4 рази на добу (доза вперерахунку на оксид вісмуту) разом з тетрацикліном (500 мг 4 рази на добу)плюс метронідазол (500 мг 3 рази на добу) або тинідазол (500 мг 3 рази надобу). Терапію проводять протягом 1 тижня.Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – 30 мг 2рази на добу протягом 4-8 тижнів, підтримуюча терапія при ГЕРХ – 30 мг 1 раз надобу до 12 місяців.Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючоюфункцією шлунка у стадії загострення – 1-2 капсули на добу протягом 2-3 тижнів.Невиразкова диспепсія – 1-2 капсули на добу протягом2-3 тижнів.

Побічна дія. При тривалому застосуванні можливі: діарея, біль уживоті; зрідка – запори, головний біль, запаморочення, сонливість; дуже рідко –депресії, міалгії.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату,жінки в період вагітності та годування груддю, діти до 14 років.

Передозування. При передозуванні можлива діареяабо запор. Необхідно промивати шлунок. Симптоматична і підтримуюча терапія.Гемодіаліз не ефективний.

Особливості застосування. Капсулу не розжовувати і нерозламувати. На початку та після закінчення лікування необхідно проводитиендоскопічні дослідження, щоб виключити наявність злоякісних новоутвореньшлунка, тому що Ланза може замаскувати симптоматику і, таким чином, відстрочитиправильну діагностику.З пересторогою призначають препарат хворим на нирковунедостатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ланза можегальмуватидію діазепаму, фенітоїну, пропранололу, варфарину, преднізолону. Антациди, щомістять алюмінію гідроксид і магній (маалокс, гастал), зменшують адсорбціюлансопразолу, тому їх слід приймати через 2 години після прийому Ланзи. Ланзагальмує всмоктування ампіциліну, дигоксину, кетоконазолу, ціанокобаламіну,солей заліза.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 °С усухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 1,5 роки
Переглядів: 1447 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я