А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Капреоміцин (Capreomycin)

міжнародна та хімічна назви: capreomycin; суміш капреоміцину ІB іневеликої кількості капреоміцину IIA і IIB (і у вигляді гідрохлориду абосульфату);

основні фізико-хімічні властивості: аморфний порошок білого або майже білогокольору;

склад: 1 флакон містить 1 г капреоміцину (у вигляді капреоміцину сульфату);

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби. Антибіотики. Код АТСJ04AВ30.

Фармакологічні властивості. Інгібує синтез білка у бактеріальнійклітині, виявляє бактеріостатичну дію. Вибірково активний відносно мікобактерійтуберкульозу, що локалізуються поза- і усередині клітини. При монотерапіїшвидко спричинює появу резистентних штамів, характеризується наявністюперехресної стійкості до канаміцину. Виявляє тератогенну дію (аномалії кістяка)під час експериментів на пацюках.Фармакокінетика. Погано (менше 1%) усмоктується з шлунково-кишковоготракту. При в/м введенні в дозі 1 г Сmax у плазмі (20-47 мг/л)досягається через 1-2 год. Після в/в одногодинної інфузії у дозі 1 г Сmaxскладає 30 мг/л. AUC при в/в і в/м введенні однакова. Не проходить крізьгемотоенцефалічний бар’єр, проникає через плацентарний бар’єр. Неметаболізуєтся, екскретується нирками (протягом 12 год - 50-60% дози) шляхомклубочковой фільтрації у незміненому активному вигляді і у високихконцентраціях (у невеликих кількостях - з жовчю). Концентрація у сечі протягом6 год після введення у дозі 1 г складає у середньому 1,68 мг/мл. Т1/2 складає3-6 год. Не кумулює при щоденному введенні у дозі 1 г протягом 30 днів. Припорушенні функції нирок Т1/2 збільшується і виявляється тенденція до кумуляції.

Показання для застосування. Комбіноване лікування туберкульозу легень, ут.ч. у випадку неефективності або непереносимості препаратів І ряду.

Спосіб застосування та дози. Тільки парентерально: в/м (переважно) абов/в; 1 г попередньо розчиняють у 2 мл 0,9% розчину натрію хлориду абостерильної води для ін’єкцій (в/м уводять глибоко у м’яз), для в/в інфузіїдодатково розводять у 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду (вводять протягом 60хв). Дорослим - 1 г 1 раз на добу, щодня протягом 60-120 днів, потім 2-3 рази втиждень протягом 12-24 міс, у комбінації з іншими протитуберкульознимипрепаратами.Максимальна добова доза - не більше 20 мг/кг. На фоні порушення функціїнирок: при кліренсі креатиніну менше 110, 100, 80 і 60 мл/хв - по 13,9; 12,7;10,4 і 8,16 мг/кг відповідно кожні 24 год; при кліренсі креатиніну менше 50 і40 мл/хв - по 7,01 і 5,87 мг/кг кожні 24 год або по 14,0 і 11,7 мг/кг кожні 48ч відповідно; при кліренсі креатиніну менше 30, 20 і 10 мл/хв - по 4,72; 3,58 і2,43 мг/кг кожні 24 год або по 9,45; 7,16 і 4,87 мг/кг кожні 48 год, або по14,2; 10,7 і 7,3 мг/кг кожні 72 год відповідно; при кліренсі креатиніну,рівному 0 - по 1,29 мг/кг кожні 24 год або 2,58 мг/кг кожні 48 год, або 3,87мг/кг кожні 72 год.

Побічна дія. З боку сечостатевої системи: нефротоксичність -токсичний нефрит, ушкодження нирок з некрозом канальців, дизурія(збільшення/зменшення частоти сечовипускання або кількості сечі), ниркованедостатність, підвищення рівня азоту сечовини в крові більше 20-30 мг/100 мл(46%) і креатиніну в сироватці крові, поява в сечі аномального осаду абоформених елементів крові.З боку нервової системи й органів чуття: незвична утома або слабкість,сонливість; ототоксичність - зниження слуху (субклінічне - 11%, клінічновиражене - 3%), у т.ч. необоротне, шум, дзенькіт, гудіння або відчуття“закладання” у вухах; вестибулотоксичність - порушення координації рухів,нестійкість ходи, запаморочення; нервово-м’язова блокада.З боку органів ШКТ: нудота, блювання, анорексія, спрага,гепатотоксичність з порушенням функціональних показників печінки (особливо нафоні захворювань печінки в анамнезі).Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри, набряки.З боку серцево-судинної системи і крові (кровотворення, гемостаз):лейкоцитоз, лейкопенія, еозинофілія, тромбоцитопенія.Інші: порушення електролітного балансу, у т.ч. гіпокаліємія; міалгія,утруднення дихання (унаслідок зниження тонусу дихальних м’язів); підвищеннятемператури тіла (відмічалось при комплексній терапії); інфільтрація, розвитокстерильних абсцесів або посилена кровоточивість у місці введення.

Протипоказання. Гіперчутливість, вагітність, годування груддю,дитячий вік до 12 років (безпека й ефективність застосування не визначені).

Передозування. Симптоми: порушення функції нирок, аж до гострогонеркозу канальців (ризик підвищується у хворих похилого віку, на фоні вихідноїдисфункції нирок, зневоднення), ушкодження слухового і вестибулярного відділівVІІІ пари черепно-мозкових нервів, нервово-м’язова блокада, аж до зупинкидихання (особливо при швидкому в/в уведенні ), електролітний дисбаланс(гіпокаліємія, гіпокальціємія, гіпомагніємія).Лікування: призначення активованого вугілля, промивання шлунку,симптоматична терапія: підтримка дихання і кровообігу, гідратація, щозабезпечує відтік сечі на рівні 3-5 мл/кг/год (при нормальній функції нирок);для купірування нервово-м’язової блокади, у т.ч. пригнічення дихання й апное -введення антихолінестеразних засобів, препаратів кальцію, проведеннягемодіалізу (особливо у пацієнтів з важкими порушеннями функції нирок);необхідний моніторинг водно-електролітного балансу і кліренсу креатиніну.

Особливості застосування. До і під час лікування необхідно періодичнопроводити аудіометрію (1-2 рази на тиждень) для діагностики порушення слуху нависоких частотах, визначення показників функції вестибулярного апарату, нирок(щотижня) і печінки, рівня калію в сироватці крові (щомісяця). Під час і після хірургічного втручання з обережністю використовують нафоні засобів, що викликають нервово-м’язову блокаду (особливо при високійімовірності неповного припинення нервово-м’язової блокади у післяопераційномуперіоді). Під час лікування варто постійно контролювати режим і схеми дозування,правильність і регулярність виконання призначень. У випадку пропусканняін’єкції, вводять якомога швидше, тільки якщо не наступив час уведеннянаступної дози; не подвоюють дози. Призначення Капреоміцину можливе післявизначення чутливості штаму.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Призначення Капреоміцину одночасно зполимиксину сульфатом А, колістином, амікацином, гентаміцином, тобраміцином,ванкоміцином, ріфампицином, канаміцином і неоміцином варто починати з великоюобережністю через можливий сумації нефро- і ототоксических ефектів. Не слідзастосовувати Капреоміцин одночасно зі стрептоміцином і ванкоміцином. Несумісний з препаратами, що виявляють ототоксичну (аміноглікозиди,поліміксини, фуросемід, етакринова кислота) і нефротоксичну (аміноглікозиди,поліміксини, метоксифлуран) дію і препаратами, що викликають нервово-м’язовублокаду (аміноглікозиди, поліміксини, діетиловий ефір і галогенованівуглеводороди для інгаляційного наркозу, цитратні консерванти крові).Нервово-м’язово блокада може блокуватися неостигміном.Несумісний з еритроміцином, ампіциліном, дифенілгідантоїном,барбітуратами, амінофіліном, кальцію глюконатом і магнію сульфатом. Нерекомендується одночасне застосування з розчинами, що містять комплексвітамінів групи B. Одночасне призначення з антидіарейними препаратами збільшуєризик розвитку псевдомембранозного коліту.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С узахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Після розведення розчин зберігають не більше 48 год при кімнатнійтемпературі і 14 днів у холодильнику.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1264 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я