А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Капотіазид (Capotiazide)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майжебілого кольору, круглої форми з плоскою поверхнею, з однією або двома рискамита фаскою;

склад: 1 таблетка містить каптоприлу вперерахуванні на 100% речовину -0,05 г (50 мг), гідрохлортіазиду вперерахуванні на 100% речовину - 0,0125 г (12,5 мг);допоміжні речовини: полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, гранулак-70, кальцію стеарат, крохмалькартопляний, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препаратиінгібіторів АПФ. Каптоприл і діуретики. Код АТС С09В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований антигіпертензивнийпрепарат. Каптоприл, що входить до складу препарату, інгібіторангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), пригнічує утворення ангіотензину II,перешкоджає його судинозвужувальній дії та стимулюючому впливу на секреціюальдостерону в надниркових залозах. Знижує загальний периферичний судиннийопір, артеріальний тиск, зменшує перед- та післянавантаження на міокард, знижуєтиск у правому передсерді та в малому колі кровообігу.Гідрохлортіазид спричиняє помірно вираженийдіуретичний ефект, збільшуючи виведення з організму іонів натрію, хлору, каліюта води. Зменшує вміст іонів натрію у судинній стінці, знижуючи її чутливістьдо вазоконстрикторних впливів і посилюючи тим самим антигіпертензивний ефекткаптоприлу.Фармакокінетика.Після перорального прийомукаптоприл швидко всмоктується. Максимальна концентрація у крові досягаєтьсяприблизно через 1 год. Мінімальне всмоктування - приблизно 70 %. Наявність їжі у травному тракті знижує всмоктуванняприблизно на 30 - 40 %. З білками плазми крові зв’язується 25 - 30 % препарату.Період напіввиведення з плазми крові становить менше 3 год.Понад 95 % прийнятої дози препарату виводиться зорганізму з сечею. Порушення функції нирок може призвести до накопиченняпрепарату в організмі. Антигіпертензивний ефект спостерігається через 30 -60 хв і зберігається 4 - 8 год. Гідрохлортіазид після прийому внутрішньовсмоктується приблизно на 60 - 80 %. Час досягнення максимальної концентрації -1,5 - 3 год. Гідрохлортіазид накопичується в еритроцитах, де його концентраціяв 3 - 9 разів більша, ніж у плазмі. З білками плазми зв’язується 40 - 70 %,метаболізується в дуже малому ступені. Виведення з плазми двофазове: періоднапіввиведення початкової фази становить 2 год, кінцевої фази (через 10 - 12год після прийому) - приблизно 10 год. У пацієнтів з нормальною функцією нироквиведення здійснюється майже винятково нирками. Загалом 50 - 75 % прийнятоївнутрішньо дози виводиться з сечею у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Лікування різних формартеріальної гіпертензії, в тому числі резистентних до інших антигіпертензивнихпрепаратів.

Спосіб застосування та дози. Доросліприймаютьвнутрішньоза 1 год до їди. Дози (у перерахуванні на каптоприл) встановлюютьіндивідуально відповідно до тяжкості захворювання. Початкова доза становить 25мг (1/2 таблетки) 1 раз на добу. При недостатньому антигіпертензивному ефектідобову дозу слід збільшити до 50 мг (1 таблетка) 1 раз на добу в один прийом.Тривалість терапії визначається індивідуально.

Побічна дія. При вірномупідборідозКапотіазид майже завжди добре переноситься. При підвищенійчутливості до препарату або при застосуванні великих доз можуть спостерігатись:з бокусерцево-судинної системи: артеріальнагіпотензія (у тому числі ортостатична), відчуття серцебиття, описані випадкивиникнення аритмії, нападів стенокардії, інфаркту міокарда, порушень мозковогокровообігу за ішемічним типом;з боку дихальної системи: бронхіти, зрідка -синусити, риніти, бронхоспазм, ларингіти;з боку нирок: зрідка - протеїнурія, описані випадки гостроїниркової недостатності;з боку електролітного та інших видів обміну:гіпомагніємія, гіпонатріємія, гіперкальціємія; гіперурикемія, гіперглікемія,гіперхолестеринемія;з боку травного тракту та печінки: нудота, відчуттядискомфорту в епігастрії, диспепсичні явища; зрідка - блювання, запори, діарея,втрата апетиту, сухість у роті, порушення смаку, зрідка - підвищення активностіпечінкових трансаміназ, холестатична жовтяниця, гепатит, панкреатит, кишкованепрохідність;з боку ЦНС: сонливість, головні болі; зрідка - депресія,порушення сну, судоми, запаморочення, шум у вухах, порушення зору;з боку системи кровотворення: зрідка - анемія, лейкопенія,тромбоцитопенія, еозинофілія; в окремих випадках - панцитопенія, агранулоцитоз;алергічні та імунотоксичні реакції: шкірнівисипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема,ексфоліативний дерматит, токсичний епідермальний некроліз, підвищеннятемператури тіла, міалгії та артралгії, еозинофілія; описані випадки виникнення“вовчакового” синдрому, фотосенсибілізації;інші: алопеція, оніхоліз.

Протипоказання. Капотіазид не повинензастосовуватись при таких станах:підвищена чутливість до компонентів препарату;схильність до розвитку ангіоневротичного набряку притерапії інгібіторами АПФ, що проводилася раніше;значне порушення функції нирок (кліренс креатинінуменше 30 мл/хв), а також при гострих запальних процесах у нирках; стеноз ниркових артерій (двобічний або однобічний уразі наявності єдиної нирки), при станах після пересадки нирки;стеноз аортального або мітрального клапана;порушення функції печінки;колагенози;первиннийгіперальдостеронізм;вагітність;годування груддю;гіпокаліємія, гіпонатріємія, особливо в поєднанні згіповолемією;гіперкальціємія;- подагра.

Передозування. Можливе посилення проявівописаних побічних дій.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. Препарат можназастосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення користі застосуванняпрепарату з потенційним ризиком та за умови регулярного контролю відповіднихклінічних та лабораторних показників при таких станах:при функціональних порушеннях нирок із значеннямкліренсу креатиніну 30 - 60 мл/хв;при підвищенні виділення білка з сечею понад 1г/добу;при порушеннях імунітету;при одночасному лікуванні імунодепресантами,алопуринолом, прокаїнамідом, препаратами літію.Зобережністю, в умовах ретельного контролю артеріального тиску, функції нирок тастану водно-електролітного обміну призначають препарат хворим з вираженимипорушеннями серцевої діяльності, з порушеннями функції нирок, при цукровомудіабеті, нирковій гіпертензії, а також пацієнтам літнього віку (старше 65років).Терапіядіуретиками повинна бути припинена за 2 - 3 дні до призначення препарату.На початку лікування показаний регулярний контрольконцентрації калію в плазмі, в ході лікування - вміст сечовини та креатиніну вплазмі, картини периферичної крові.З обережністю призначають препарат пацієнтам, якізаймаються потенційно небезпечними видами діяльності, що потребуютьконцентрації уваги та швидких психічних та рухових реакцій.Під час прийому препарату показана дієта з низькимвмістом натрію.Даних про застосування цього препарату у дітейнемає.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні Капотіазиду з нітратами, судинорозширювальнимипрепаратами, снодійними, транквілізаторами, трициклічними антидепресантами таалкоголем антигіпертензивна дія препарату може посилюватися;антигіпертензивні та інші, додатково призначені,сечогінні засоби посилюють антигіпертензивну дію препарату;нестероїдні протизапальні засоби послабляютьантигіпертензивну дію препарату;при одночасному призначенні препаратів калію,калійзберігаючих діуретиків або гепарину можлива гіперкаліємія;при одночасному призначенні з препаратами літію можепідвищуватися концентрація літію у плазмі крові та відповідно посилюватисяризик виникнення побічних та токсичних його ефектів;при одночасному призначенні препарату зімунодепресантами, цитостатиками, глюкокортикоїдами, алопуринолом підвищуєтьсяризик пригнічуючого впливу на кровотворення;препарат може послабляти дію пероральнихантидіабетичних засобів;вираженість та тривалість дії міорелаксантів може зростатипри одночасному призначенні з препаратом.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15оС до 25оС. Термін придатності - 2 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 741 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я