А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Канестен (Canesten)

міжнародна та хімічна назва: клотримазол, 1-[(2-хлорфеніл)дифенілметіл]-1 Н – імидазол;основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або світло-жовтийпрозорий розчин;склад: 100 мл розчину містять: клотримазол – 1 г;допоміжні речовини: ізопропілміристат, макрогол 400, 2-пропанол.

Форма випуску. Спрей для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевого застосування.Код АТС D01А С01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Клотримазол (похідне імідазолу) належить до групипротигрибкових засобів широкого спектра дії. Здійснює вплив на дерматофіти(Epidermophyton floccosum, Microspporum spp., Trichophyton spp.), дріжджові таплісняві гриби (Candida spp., Torulopsis spp., Prodoturola spp., Criptococcusneoformans, Asppergillus spp., Cladospporium spp., Madurella spp.), диморфнігриби (Blastomyces dermatitidis, Coccidiodes immitis, Histoplasma capsulatum)та актиноміцети роду Nokardia.В експериментальних дослідженнях мінімальні концентрації, які стримуютьрозвиток грибків, дорівнювали 0,062–8 мг/л. Препарат здійснює фунгістатичний, авідносно дерматофітів та грибів роду Candida – фунгіцидний ефект (приконцентрації клотримазолу не нижче 10–20 мг/л).Серед грибків, чутливих до клотримазолу, первинно резистентні штамизустрічаються вкрай рідко.Окрім того, у дослідах in vitro клотримазол виявляє антибактеріальнівластивості відносно деяких грампозитивних коків (наприклад, Staphylococcusspp.) та коринебактерій (Corynebacterium minutissimus) при показникахмінімальної пригнічуючої концентрації від 0,5 до 10 мг/л, а в концентрації 100мг/л чинить трихомонацидну дію відносно Trichomonas vaginalis.Механізм дії клотримазолу полягає в блокуванні синтезу нуклеїновихкислот, протеїнів та ергостеролу в клітинах грибків, результатом чого єушкодження клітинної оболонки та загибель грибкових клітин.Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження після нашкірногозастосування показали, що клотримазол практично не абсорбується в кров знепошкодженої або запаленої шкіри. В результаті максимальні концентраціїклотримазолу в сироватці були нижчі за межі визначення 0,001 мкг/мл,відображуючи той факт, що клотримазол при місцевому нашкірному застосуванні неприводить до виміряних системних ефектів або побічних ефектів.

Показання для застосування. · Грибкові захворювання шкіри і слизової оболонки, спричиненізбудниками, чутливими до клотримазолу.· Різнобарвний лишай, еритразма.

Спосіб застосування та дози. Дорослі застосовують Канестен® спрей 2 разина добу до зникнення симптомів захворювання. Зникнення симптомів очікуєтьсяпісля проведеного курсу лікування протягом такого періоду:- дерматомікози – 3–4 тижні;- еритразма – 2–4 тижні;- різнобарвний лишай – 1–3 тижні.Після зникнення суб’єктивних симптомів, для забезпечення ефективностілікування, залежно від захворювання, необхідно продовжити застосуванняКанестену® спрею ще на 2 тижні.

Побічна дія. У поодиноких випадках можуть виникнути місцевіреакції (свербіж, висип, печіння, алергічні реакції, подразнення, набряк).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при встановленій підвищенійчутливості до клотримазолу або до інших компонентів препарату.

Передозування. Передозування при місцевому застосуваннімалоймовірне. Повідомлень щодо випадкового передозування не надходило.

Особливості застосування.Вагітність та лактація.Епідеміологічні дослідження вказують на те, що шкідливий вплив наздоров’я матері та дитини не очікується при застосуванні Канестену® спрею підчас вагітності. Проте у першому триместрі вагітності Канестен® спрей може бутизастосований тільки у тому випадку, коли користь від лікування препаратомперевищує потенційний ризик для плода.Досвід застосування препарату для лікування дітей відсутній.Застосування Канестену® в ділянці геніталій (зовнішністатеві органи і промежина у жінок, або головка статевого члена і крайня плотьу чоловіків) може знижувати ефективність та безпеку застосування латекснихвиробів, таких як презерватив та діафрагма. Вказаний ефект є тимчасовим і можевиникати тільки під час лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клотримазол може знижувати ефект іншихмісцевих протигрибкових препаратів, зокрема, таких полієнових антибіотиків, якністатин і амфотерицин В.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці!Зберігати при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1139 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я