А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Канаміцин-кмп (Kanamycin-kmp)

міжнародна назва: kanamycin;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або майже білого кольору,гігроскопічний, допускається прилипання препарату до стінок флакону;

склад: 1 флакон містить канаміцину сульфату кислого стерильного в перерахункуна канаміцин1,0 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Аміноглікозиди. Код АТС J01G B04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Канаміцин - антибіотик широкогоспектру дії. Виявляє бактерицидну дію на більшість грампозитивних таграмнегативних мікроорганізмів, а також на кислотостійкі бактерії. Діє на штамимікобактерій туберкульозу, в тому числі на стійкі до стрептоміцину, ПАСК,ізоніазиду. Зв’язуючись з 30S субодиницею рибосомальної мембрани, порушуєсинтез білка в мікробній клітині.Ефективний, як правило, відносно мікроорганізмів, стійких до тетрацикліну,еритроміцину, левоміцетину.Не діє на анаеробні мікроорганізми, дріжджі, віруси та більшістьнайпростіших.Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому введенні швидко надходить укров, терапевтична концентрація зберігається протягом 8 - 12 годин. Проникає вплевральну порожнину, синовіальну рідину, бронхіальний секрет, жовч, крізьплацентарний бар’єр. У нормі канаміцин не проходить крізь гематоенцефалічнийбар’єр, однак при запаленні мозкових оболонок концентрація його успинномозковій рідині досягає 30 - 60 % від такої у плазмі крові.Виводиться нирками за 24 - 48 годин.

Показання для застосування. Канаміцин-КМП застосовують для лікуваннятяжкихгнійно-септичних захворювань (сепсис, менінгіт, перитоніт, септичнийендокардит), інфекційно-запальних захворювань органів дихання (пневмонія,емпієма плеври, абсцес легенів), інфекцій нирок та сечовивідних шляхів, гнійнихускладнень у післяопераційному періоді, інфікованих опіків, туберкульозу (увипадку стійкості мікобактерій до стрептоміцину та фтивазиду) та інших захворювань, що викликаніпереважно грамнегативними мікроорганізмами, чутливими до канаміцину.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням Канаміцину-КМП слідвизначити чутливість до нього збудника захворювання.Канаміцин-КМП призначають тільки внутрішньом’язово. Дітям при інфекціях нетуберкульозної етіології до 1 року (у винятковихвипадках) препарат призначають у середній добовій дозі 0,1 г; з 1 року до 5років - 0,1 - 0,3 г; старшим 5 років - 0,3 - 0,5 г; максимальна добова доза -15 мг/кг, кратність введення - 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування -5 - 7 днів.Для дорослих разова доза при лікуванні інфекцій нетуберкульозноїетіології становить 0,5 г кожні 8 - 12 годин, добова доза становить 1 - 1,5 г;максимальна разова доза - 1,0 г з інтервалом між введеннями 12 годин,максимальна добова доза - 2 г. Тривалість лікування - 5 - 7 днів.Розчин для внутрішньом’язового введення готують ex tempore, додаючи довмісту флакону (1,0 г) 4 мл стерильної води для ін’єкцій або 0,25 - 0,5 %розчин новокаїну, вводять глибокоу верхнійзовнішній квадрант сідниці не більше 2 - 3 разів надобу.Для лікування туберкульозу призначають дорослим по 1,0 г 1 раз на добу,дітям - 15 мг/кг 1 раз на добу. Лікування триває 1 місяць та більше (вводятьпротягом 6 днів щоденно, на 7 день - перерва).

Побічна дія. Нудота, блювання, діарея, алергічні реакції,нейром’язова блокада, парестезії, дисбактеріоз; можливе подразнення на місцівведення. При тривалому застосуванні можливий розвиток невриту слухового нерва,нефротоксичні реакції (мікрогематурія, альбумінурія, циліндрурія).

Протипоказання. Гіперчутливість, неврит слухового нерва, порушенняфункції печінки та нирок, непрохідність кишечнику, період новонародженності,недоношені діти.

Передозування. При передозуванні можливі токсичні реакції. Припарентеральному введенні слід ураховувати імовірність нервово-м’язової блокади(курареподібна дія).Лікування: при токсичних реакціях - перитонеальний діаліз абогемодіаліз. А у випадку виникнення блокади та пригнічення дихання вводятьпрозерин з атропіном; за необхідністю показана штучна вентиляція легенів.

Особливості застосування. Перед застосуванням препаратунеобхіднозвернути увагу на стан нирок.Лікування слід проводити під аудіометричним контролем та періодичнимконтролем функціонального стану нирок.У період вагітності, лактації, а також у дітей першого року життязастосування препарату допускається тільки за життєвими показаннями.Людям похилого віку Канаміцин-КМП слід призначати тільки принеможливості застосування менш токсичних антибіотиків. У випадку застосуванняпрепарату не слід перевищувати дози, що рекомендуються, і під час лікуваннянеобхідно ретельно слідкувати за функцією нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендуєтьсяодночаснезастосування Канаміцину-КМП зі стрептоміцином, мономіцином, неоміцином,гентаміцином, флориміцином та іншими ото- та нефротоксичними препаратами. Неслід поєднувати Канаміцин-КМП з фуросемідом та іншими діуретиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці, притемпературі не вище + 20 оС. Термін придатності - 3 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 859 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я