А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Камптотекан (Camptotecan)

міжнародна та хімічна назви:Irinotecan;7-етил-10-[4-(піперидино)-1-піперидино]карбонілоксикамптотецингідрохлорид тригідрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин світло-жовтого кольору,вільний від механічних включень;

склад: 1 мл розчину містить іринотекану гідрохлориду (увигляді тригідрату) 20 мг;допоміжні речовини: сорбітол, кислота молочна, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Протипухлинні засоби. Код АТС: L01X X19.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Іринотекан являє собою напівсинтетичне похіднекамптотецину і є специфічним інгібітором клітинного фермента топоізомерази I. У тканинах препарат метаболізується з утворенням активного метаболітуSN-38, який за своєю активністю переважає іринотекан.Іринотекан і метаболіт SN-38 стабілізують комплекс топоізомерази І зДНК, що заважає реплікації ДНК. Цитотоксичнаактивність є специфічною для S-фази мітотичного циклу.Фармакокінетика. Іринотекан метаболізується, головним чином, піддією печінкового ферменту карбоксіестерази до метаболіту SN-38. Період напіввиведення іринотекану становить6 год, метаболіту SN-38 – 10 год. Зв’язування з білками плазми крові(альбуміном) для іринотекану становить 40-50%, для його активного метаболіта –95%. Механізм виведення препарату до кінця повністю не вивчений. Доведено, що зсечею виводиться 11-20% незміненого іринотекану і 1-3% увигляді SN-38, з жовчю виводиться близько 30% препарату, як унезміненому вигляді, так і у вигляді метаболіту SN-38 глюкуроніду.

Показання для застосування. Місцевопоширений або метастазуючий рактовстої і прямої кишки при неефективності попереднього лікування фторурацилом.

Спосіб застосування та дози. Камптотекан вводять внутрішньовенно увигляді 30-90-хвилинної інфузії.Середня одноразова доза Камптотекану в режимі монотерапії становить 350мг/м2 поверхні тіла кожні 3 тижні. Якщо після першої інфузіїпрепарату відзначається виражена нейтропенія (кількість нейтрофілів менше 500клітин/мм3) або нейтропенія (кількість нейтрофілів менше 1000клітин/мм3) з підвищенням температури чи інфекційними ускладненнями,або тяжка діарея, наступні дози знижують до 300 мг/м2, а приповторному виникненні зазначених ускладнень – до 250 мг/м2.Введення препарату не слід проводити до тих пір, поки кількістьнейтрофілів в периферичній крові не перевищить 1500 клітин/мм3 іпоки не будуть повністю усунені такі ускладнення, як нудота, блювання і,особливо, діарея.Інструкція щодо приготування розчину для інфузій. Необхідну кількість препарату слід розвестив 5% розчині глюкози або 0,9% розчині натрію хлориду до концентрації0,12-1,1мг/мл і перемішати отриманий розчин шляхом обертання флакона.Перед введенням розчин повинен бути візуально оглянутий на прозорість. У разівиявлення осаду препарат повинен бути знищений.

Побічнадія. Збоку системи кровотворення: нейтропенія спостерігається в середньому в 80% хворих, у томучислі у половини з них спостерігається зниження нейтрофілів до рівня менше 1000клітин/мм3. Анемія різного ступеня тяжкості зустрічається в 60%хворих, тромбоцитопенія спостерігалася в 7% пацієнтів.Збоку шлунково-кишкового тракту: пізня діарея (через 24 год і більше після введенняпрепарату, в середньому через 5 днів) являє собою токсичний прояв, що обмежуєдозу, і спостерігається приблизно в 87% пацієнтів, причому в 38,5% – тяжкогоступеня. Нудота і блювання виникають звичайно у перший день введення або через24 год у 85% пацієнтів. Можливе виникнення болю в животі, стоматит, запори.Гострийхолінергічний синдром спостерігається у 83% хворих протягом перших 24 год післявведення препарату у вигляді діареї, болю в животі, посиленого потовиділення,міозу, сльозотечі, слинотечі, зниження артеріального тиску, запаморочення.Збоку ЦНС:судоми, парестезії, астенія.Алергічніреакції:рідко – шкірні висипи.Інші: задишка, мимовільніскорочення м’язів, алопеція, гарячка, місцеві реакції.

Протипоказання.-Підвищеначутливість до іринотекану або інших компонентів препарату.-Неспецифічнийвиразковий коліт та/або порушення кишкової прохідності.-Вираженепригнічення кровотворення в кістковому мозку.-Рівеньбілірубіну в сироватці крові перевищує більше, ніж в 1,5 рази, верхню межунорми.-Загальний станхворого, оцінений за шкалою Карновського, менше 50%.-Вагітність ілактація.

Передозування. Специфічногоантидоту до Камптотекану не відомо. У разі передозування хворого слідгоспіталізувати і пильно контролювати функцію життєво важливих органів. Основніочікувані прояви передозування включають нейтропенію і діарею. Лікуваннясимптоматичне.

Особливостізастосування.Заходи безпеки. Лікування Камптотеканом слідпроводити під наглядом лікаря, який має досвід роботи з протипухлиннимипрепаратами.Ухворих, що одержують Камптотекан, необхідно щотижня робити розгорнутийклінічний аналіз крові та контролювати функцію печінки.Препаратслід з обережністю призначати пацієнтам, які раніше одержували променевутерапію на область черевної порожнини або таза, а також пацієнтам, у яких раніше відзначавсягіперлейкоцитоз; у цих випадках підвищується ризиквиникнення діареї.Діарея,що виникає внаслідок цитотоксичної дії препарату, звичайно відзначаєтьсяне раніше, ніж через 24 год після введення Камптотекану (у більшостіхворих в середньому через 5 днів). При появі першого епізоду рідких випорожненьнеобхідно призначити введення великої кількості рідини з вмістом електролітів інегайно проводитипротидіарейну терапію,що включає прийом лопераміду по 2 мг кожні 2 год. Цю терапію продовжують ще протягом 12 год після останнього епізоду рідких випорожнень, але не більше 48год. Якщо діарея розцінюється, як тяжка (більше 6 епізодів рідких випорожнень протягом доби або виражені тенезми), а також якщо вона супроводжуєтьсяблюванням чи гарячкою, хворий повинен бути негайно госпіталізований увідділення інтенсивної терапії для проведення комплексного лікування, якевключає введення антибіотиків широкого спектра дії. Припомірній або м'якій діареї (менше 6 епізодів рідких випорожнень протягом добита помірні тенезми), яка не купірується протягом перших 48 год,необхідно розпочати прийом антибіотиків широкого спектра дії внутрішньо. При одночасному виникненні діареї та нейтропенії одразу ж призначаютьвнутрішньо антибіотики широкого спектра дії.Лоперамідне слід призначати зпрофілактичною метою навіть хворим, уяких під час попереднього введення Камптотекану відзначалася діарея.Гострийхолінергічний синдром, що звичайно виникає під час введення препарату або вперші 24 год після введення, швидко й ефективно усуваєтьсяпідшкірним введенням 0,25 мг атропіну.Підчас застосування препарату і щонайменше протягом 3-х місяцівпісля припинення терапії хворі репродуктивного віку повинні застосовуватипротизаплідні засоби.Хворіз порушенням функції печінки. Прирівні білірубіну в сироватці крові, що перевищує верню межу норми не більше,ніж у 1,5 рази, слід пильноконтролювати показники крові хворого узв'язку з підвищеним ризиком розвитку вираженої нейтропенії. При підвищеннірівня білірубіну більше, ніж у 1,5 рази, лікування Камптотеканом слід припинити.Хворі з порушенням функції нирок. Лікування Камптотеканом проводитине рекомендується, оскільки дані щодо застосування Камптотекану у цієїкатегорії пацієнтів відсутні.Хворі похилого віку. Спеціальних інструкцій щодозастосування Камптотекану у людей похилого віку немає. Дозу препарату в кожномуконкретному випадку слід підбирати з обережністю.Діти. Безпека та ефективністьКамптотекану у дітей не вивчалася.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки Камптотекан має антихолінестеразнуактивність, можливе збільшення тривалості нервово-м’язової блокади у відповідьна застосування суксаметонію та антагоністична дія відносно нервово-м’язовоїблокади при поєднанні з недеполяризуючими міорелаксантами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-30°С, у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності препарату – 2 роки. Термін придатності приготовленого розчину для інфузій становить 24 годпри кімнатній температурі
Переглядів: 712 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я