А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Камірен xl (Kamiren xl)

міжнародна назва: doxazosin;1-(4-аміно-6,7-диметокси-2-хіназолініл)-4-(1,4-бензодіоксан-2-ілкарбоніл)піперазин;

основніфізико-хімічні властивості:білі круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою;склад: 1таблетка містить 4 мг доксазозину у вигляді доксазозину мезилату;допоміжні речовини

: гіпромелоза, кальцію гідрофосфат безводний,лактози моногідрат, магнію стеарат, титану діоксид (Е171), макрогол 400.

Формавипуску. Таблетки, вкритіоболонкою, з модифікованим вивільненням.

Фармакотерапевтичнагрупа. Селективнийантагоніст α1-адренорецепторів. КодАТС С02С А 04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Доксазозин є селективнимантагоністом α1-адренорецепторів тривалої дії. Він знижуєкров’яний тиск за рахунок попередження скорочення гладких м’язів стінокпериферичних судин, завдяки чому відбувається зменшення загальногопериферичного опору. Резистентність до доксазозину не розвивається навіть після тривалоголікування. Доксазозин знижує рівень загального холестерину, холестеринуліпопротеїнів низької щільності, тригліцеридів і стимулює підвищення рівняхолестерину ліпопротеїнів високої щільності. Доксазозин може призначатисяхворим на інсулінзалежний діабет, оскільки він справляє нейтральну або навітьпозитивну дію на метаболізм глюкози крові та чутливість до інсуліну. Доксазозиндещо пригнічує агрегацію тромбоцитів. При довготривалому лікуванні доксазозинзменшує масу лівого шлуночка. Доксазазин є безпечним для пацієнтів з нирковоюнедостатністю, хронічними обструктивними захворюваннями легенів, хворих напериферичну артеріальну ангіопатію та подагру.Після прийому разової дози доксазозину ефект триває 24 години.Стабільний ефект зниження кров’яного тиску спостерігається через кілька тижніврегулярного прийому. Доксазозин попереджує скорочення гладких м’язів верхньої частини уретриі м’язів простати, які оточують і стискають уретру. Внаслідок розслабленням’язів полегшується сечовипускання, що сприяє усуненню неприємних симптомів,які спостерігаються при доброякісній гіперплазії простати. Усунення симптомівспостерігається вже після двох тижнів лікування, при подальшому лікуванніпрояви захворювання значно зменшуються. Порівняно із звичайними таблеткамидоксазозину таблетки з модифікованим вивільненням мають краще співвідношенняефективності та безпеки.Препарат майже не впливає на нормальний артеріальний тиск.При лікуванні може зменшуватися сексуальна дисфункція.Фармакокінетика. Камірен XL, таблетки з модифікованим вивільненням,добре всмоктуються. Максимальна концентрація доксазозину в плазмі кровіпоступово досягається через 8–9 годин після перорального застосування. У кровідоксазозин майже повністю зв’язується з білками плазми. Його метаболічнийрозпад відбувається у печінці, а виводиться він разом з калом в основному увигляді метаболітів. Менше 5% від введеної дози виводиться із сечею унезміненому вигляді. Період напіввиведення становить 22 години. У людейпохилого віку та хворих з нирковою недостатністю фармакокінетичні властивостідоксазозину майже не відрізняються від властивостей в організмі молодих людей знормальною функцією нирок.У хворих з печінковою недостатністю уповільнюється виведеннядоксазозину і значно підвищується концентрація в плазмі та величина AUC (площапід кривою залежності концентрації від часу).

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія, гіперплазія передміхурової залози.

Спосіб застосування та дози. Камірен XL, таблетки з модифікованим вивільненням,необхідно ковтати цілими, запиваючи деякою кількістю рідини. Препарат можнавживати до, під час або після їди.Гіпертензія та доброякісна гіперплазія простати Починати лікування слід з Камірену звичайного, початкова доза становить1 мг на добу з поступовим збільшенням дози препарату через 1 – 2 тижні, іпереходити на застосування Камірену XL, таблеток з модифікованим вивільненням.Звичайною дозою Камірену XL є 1 таблетка (4 мг) на добу. Дія препаратувиявляється вже в перший день, але повний ефект досягається через 4 тижнілікування. Добова доза 4 мг є ефективною для більшості пацієнтів. Принеадекватному лікуванні через 4 тижня і за умови нормального перенесенняпрепарату пацієнтом можна призначити більш високу дозу. Максимальна рекомендованадоза - 2 таблетки (8 мг) один раз на добу.Для людей похилого віку і для пацієнтів з нирковою недостатністю непотрібно зменшувати дозу.Якщо пацієнт пропустив прийом дози, то її не треба поповнювати, анаступну таблетку слід прийняти у звичайний час.

Побічна дія. На початку лікування при підвищенні дози у деякихпацієнтів можливі ортостатичні реакції, що виявляються у зниженні артеріальноготиску, запамороченні та навіть непритомності при зміні положення тіла. Ціефекти носять тимчасовий характер. Камірен XL у вигляді таблеток змодифікованим вивільненням діючої речовини забезпечує рівномірну концентраціюдоксазозину в плазмі крові без вираженого піку, тому ризик появи ортостатичноїгіпотонії або деяких інших побічних ефектів нижче порівняно з ризиком призастосування звичайних таблеток. Ці явища, як правило, зникають спонтанно, алепри появі тривалих або сильних побічних ефектів рекомендується зменшити дозуабо відмінити препарат.До побічних ефектів доксазозину (> 1 %) належать нижченаведені:Вегетативна нервова система: сухість у роті.Організм у цілому: астенія, біль у спині, біль угрудях, симптоми, що нагадують грип.Серцево-судинна система: периферичний набряк, ортостатична гіпотензія,артеріальна гіпотензія, тахікардія, пульсація.Центральна і периферична нервова система: запаморочення, головний біль.Шлунково-кишковий тракт: біль у животі, нудота, диспепсія.Кістки і м’язи: міалгія.Психіатричні розлади: сонливість. Система дихання: бронхіт, кашель, інфекції дихальних шляхів, риніт.Шкіра: свербіж.Сечовивідні шляхи: інфекції сечовивідних шляхів, нетримання сечі.У поодиноких випадках відмічались нижченаведені побічні ефекти.Організм у цілому: реакції підвищеної чутливості, припливи крові дообличчя, збільшення маси тіла.Серцево-судинна система: гіпотензія, непритомність, брадикардія,стенокардія, інфаркт міокарда, цереброваскулярний інсульт, аритмія.Центральна і периферична нервова система: гіпостезія, парестезія,тремор.Ендокринні залози: гінекомастія.Шлунково-кишковий тракт: запор, діарея, диспепсія, метеоризм, блювання.Гематопоетична система: лейкопенія, тромбоцитопенія, пурпура.Печінка і жовчний міхур: патологічні показники функції печінки,холестаз, гепатит, жовтяниця.Кістки і м’язи: біль у суглобах, м’язові судоми, слабкість м’язів.Психіатричні розлади: збуджений стан, депресія, надмірна напруженість,безсоння, анорексія.Система дихання: погіршання бронхоспазму, диспное, кашель, носовакровотеча.Шкіра: випадання волосся, шкірний висип.Сенсорні органи: нечіткість зору, дзвін у вухах.Сечовивідні шляхи: гематурія, розлади сечовипускання (дизурія, частісечовипускання, ноктурія), імпотенція, пріапізм.

Протипоказання. Препарат не слід застосовувати при підвищеній чутливостідо доксазозину або інших похідних хіназоліну чи до будь-якої речовини, щовходить до складу цього препарату.

Передозування. Передозування доксазозину може спричинити, в першучергу, гіпотензію, запаморочення та непритомність. Для більшості пацієнтівдостатнім є зменшення дози препарату або тимчасове припинення лікування ним.Після прийому надто великої дози може спостерігатися гіпотензія.Пацієнта необхідно перевести у горизонтальне положення, головуопустити, а ноги дещо підняти. Викликати блювання не рекомендується. Необхідновжити інших заходів для виведення із шлунково-кишкового тракту препарату, що невсмоктався (промивання шлунка, застосування активованого вугілля, проносногозасобу). Лікування є симптоматичним з можливим застосуванням a-адреноміметиків,наприклад норадреналіну.Гемодіаліз є неефективним, тому що доксазозин майже повністюзв’язується з білками плазми.

Особливості застосування. Може виникати ортостатична гіпотензія, особливо на початку лікування. Пацієнтаслід попередити про можливість такої ортостатичної гіпотензії тапорекомендувати обережно підніматись після положення сидячи або лежачи. Напочатку лікування пацієнт повинен уникати ситуацій, коли може виникнути травмавнаслідок запаморочення або нудоти. Особливо це важливо для людей похилого вікуі пацієнтів, які приймають інші гіпотензивні засоби або діуретики.Порушення функції печінки. У пацієнтів з порушенням функції печінкивідбувається уповільнення метаболізму доксазозину, і тому при його застосуванніпотрібна обережність.Пацієнти повинні ковтати таблетку цілою: не розжовувати її, розламуватиабо подрібнювати.Камірен XL не рекомендується призначати дітям, оскільки безпека таефективність цього препарату у педіатричній практиці не вивчались. Вагітність і лактація. Вагітним слід приймати препатрат тільки увипадках, коли можлива користь для матері перевищує потенційний ризик дляплода. Під час лікування доксазозином годування груддю не рекомендується.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.На початку лікування та при підвищенні дози може значно знижуватисьартеріальний тиск з подальшим запамороченням запамороченням. Тому в цей періодне рекомендується керувати автомобілем або іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Доксазозин зв’язується з білками плазми крові. У дослідженнях in vitroпоказано, що доксазозин не впливає на зв’язування дигоксину, фенітоїну абоіндометацину з білками плазми. У пацієнтів, які приймали доксазозин разом зтіазидними діуретиками, фуросемідом, антагоністами бета-рецепторів,нестероїдними протизапальними засобами, антибіотиками, пероральнимигіпоглікемічними засобами, урикозуричними засобами або антикоагулянтами, неспостерігались ознаки несприятливої взаємодії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25° С. Зберігатив недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1406 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я