А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зосорбіду динітрат (Isosorbididinitras)

хімічна назва: 1.4.3.6 – діангідро-D-глюкітолу - 2.5- динітрату – С6Н8N2O8;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 доза лікарського засобу містить у середньому 1,25 мг ізосорбідудинітрату;допоміжні речовини: поліетиленоксид 400, спирт етиловий, хладон 12.

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій, дозований.

Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилататори, органічні нітрати.АСТ С01D A 08.

Фармакологічні властивості. Має виражену антиангінальну дію, щопов’язана із зменшенням потреби міокарда у кисні за рахунок зменшення перед- тапостнавантаження на серце, а також із безпосереднім коронаророзширювальнимефектом. Сприяє перерозподілу коронарного кровотоку переважно для ділянок іззниженим кровопостачанням.Фармакокінетика. При розбризкуванні у ротовій порожнині швидковсмоктується, і протягом 5-6 хвилин концентрація Ізосорбіду динітрату у кровідосягає максимального рівня.

Показання для застосування. Купірування та профілактика нападівстенокардії; гострий інфаркт міокарда та гостра лівошлуночкова недостатність(як засіб швидкої допомоги); профілактика та купірування коронароспазму приінвазивних дослідженнях коронарних судин; для підвищення толерантності доішемії при проведенні черезшкірної транслюмінальної коронароангіопластики.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням Ізосорбіду динітрату збалона зняти запобіжний ковпачок і на шток клапана надіти розпилювач, потімнатиснути декілька разів на розпилювач до появи перших краплин розчину. Післяцього аерозоль готовий до застосування. Якщо аерозоль не використовувавсябільше одного дня, необхідно провести пробний натиск на розпилювач, щоб переконатись угомогенності та повноцінності наступної дози. Для профілактики та купірування нападів стенокардії, при гостромуінфаркті міокарда та гострій серцевій недостатності 1-3 дози розпиляють уротовій порожнині або під язик на фоні затримки дихання з інтервалом близько 30секунд. Якщо через 5 хвилин не настає покращання, уприскування можна повторитиза умови постійного контролю артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.Для профілактики коронарного спазму у випадку катетеризації слід застосовувати1-2 дози препарату безпосередньо перед процедурою.

Побічна дія. Головний біль (на початку лікування), гіпотензія,ортостатичні реакції, тахікардія, запаморочення, загальмованість і відчуттяслабкості, іноді - нудота, минуча гіперемія шкіри, шкірноалергічна реакція, вокремих випадках – ексфоліативний дерматит. Можлива поява відчуття легкої печіїязика.

Протипоказання. Підвищена чутливість до нітратів; гостра судиннанедостатність (шок, колапс); виражена артеріальна гіпотонія (систолічний тискнижче 90 мм рт. ст., діастолічний тиск нижче 60 мм рт. ст), гіпертрофічнаобструктивна кардіоміопатія; констриктивний перикардит і тампонада перикарда;кардіогенний шок (якщо неможлива корекція кінцевого діастолічного тиску лівогошлуночка за допомогою внутрішньоаортальної контрапульсації або введенняпрепаратів із позитивною іонотропною дією); гострий інфаркт міокарда з низькимтиском наповнення; токсичний набряк легенів; геморагічний інсульт;черепномозкова травма; закритокутова глаукома. Протипоказане одночасне призначення із сілденофілом (віагрою).

Передозування. Основні симптоми передозування – зниженняартеріального тиску, колапс, головний біль, тахікардія. Введення великих дозможе спричинити минуче утворення метгемоглобіну, ціаноз і тахіпное.Рекомендується введення вазопресорних агентів (допаміна та адренергічнихпрепаратів). При метгемоглобінемії внутрішньовенно вводять метиленовий синій (1% розчин) для відновлення метгемоглобіну, при необхідності проводять обмінніпереливання крові, штучну вентиляцію легенів та оксигенотерапію.

Особливості застосування. З обережністю препарат призначають в гострій стадіїінфаркту міокарда з гіпотензією (слід уникати зниження систолічногоартеріального тиску нижче 90 мм рт. ст.), при аортальному та/або мітральномустенозі, при ортостатичних реакціях, хворим з порушенням мозкового кровообігу,з підвищеним внутрішньочерепним тиском. Застосування препарату в період вагітності та лактації проводитьсятільки за призначенням лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення гіпотензивної діїІзосорбіду динітратупри одночасному застосуванні з іншимивазодилататорами, b-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів,нейролептиками, трициклічними антидепресантами. Одночасне застосуванняІзосорбіду динітрату з дигідроерготаміном може призвести до збільшенняконцентрації дигідроерготаміну в крові та спричинити посилення його дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С,в недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 1 рік
Переглядів: 1531 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я