А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зо-міктм10 мг (Iso-mik 10 mg)

міжнародна та хімічна назви: ізосорбіду динітрат;1,4:3,6-діангідросорбітол-2,5-динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватимвідтінком кольору, з плоскою поверхнею, фаскою;

склад: 1 таблетка містить ізосорбіду динітрату 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, стеараткальцію, цукор - достатня кількість для отримання таблетки масою 100 мг.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології.Органічні нітрати. СО1D А 08.Фармакологічні властивості.ІЗО-МІКТМ 10 мг - периферичний вазодилататор з переважним впливом навенозні судини. Антиангінальний засіб. Механізм дії пов’язаний з вивільненнямактивної речовини оксиду азоту. У гладких м’язах судин оксид азоту чиннитьактивацію гуанілатциклази та підвищує рівень циклічного 3’,5’-гуанозинмонофосфату,що зрештою приводить до розслаблення гладких м’язів. Під впливом ІЗО-МІКТМ10 мг артеріоли та прекапілярні сфінктери розслабляються меншою мірою, ніжвеликі артерії і вени. Це частково зумовлено рефлекторними реакціями, а такожменш інтенсивним утворенням оксиду азоту з молекул активної речовини в стінкахартеріол. Дія ІЗО-МІКТМ 10 мг пов’язана головним чином із зменшеннямпотреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження (розширенняпериферичних вен і зменшення припливу крові до правого передсердя) тапіслянавантаження (зменшення загального периферичного судинного опору), а такожз безпосередньою коронаророзширювальною дією. ІЗО-МІКТМ 10 мг сприяєперерозподілу коронарного кровотоку в ділянці зі зниженим кровозабезпеченням.Підвищує толерантність до фізичних навантажень у пацієнтів з ішемічною хворобоюсерця, стенокардією. При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженнюміокарда за рахунок зменшення переднавантаження, знижує тиск у малому колікровообігу.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо післявсмоктування зі шлунково-кішкового тракту ізосорбіду динітрат зазнає ефекту“першого проходження” через печінку. Максимальна концентрація в плазмі кровідосягається через 2 год. Тривалість терапевтичної дії препарату становить 4-5год. Середня біодоступність при пероральномузастосуванні становить відповідно 22 %. ІЗО-МІКТМ10 мг метаболізується з утворенням активного метаболітуізосорбіду-5-мононітрату, період напіввиведення якого становить5 год, а також ізосорбіду-2-мононітрату з періодомнапіввиведення 2,5 год. Період напіввиведення ІЗО-МІКТМ 10 мг приоднократному прийомі препарату становить 1 год. Період напіввиведення можезростати при курсовому застосуванні препарату. Від 80 до 100 % введеноїперорально разової дози виводиться із сечею протягом 24 год, переважно у форміметаболітів.

Показання для застосування. Ішемічна хвороба серця, профілактиканападів стенокардії, хронічна серцева недостатність, синдром легеневоїгіпертензії.

Спосіб застосування та дози. При прийомі внутрішньо разова доза становить10-20 мг або визначається лікарем індивідуально. Звичайно призначають по 1таблетці 2-3 рази на добу. При необхідності на короткий термін добова доза можебути підвищена до 40-50 мг (по 1 таблетці 4-5 разів на добу).

Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: можливізапаморочення, головний біль, кволість, рефлекторна тахікардія, скороминущагіперемія обличчя, відчуття жару, артеріальна гіпотензія; в окремих випадках –частішання нападів стенокардії (синдром обкрадання). З боку травної системи:можливі нудота, блювання, поява відчуття легкого печіння язика, сухість у роті.З боку центральної нервової системи: можливі сонливість, нечіткість зору, рідко- ішемія мозку та колапс. Алергічні реакції: можливий шкірний висип. Можливовиникнення толерантності до ІЗО-МІКТМ 10 мг або перехресноїтолерантності до інших нітратів.

Протипоказання. Виражена артеріальна гіпотонія (систолічнийартеріальний тиск менше 90 мм рт. ст., діастолічний артеріальний тиск менше 60мм рт. ст.), колапс, шок, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія,констриктивний перикардит, тампонада серця, токсичний набряк легенів, стани, щосупроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску (в тому числігеморагічний інсульт, черепномозкова травма), закритокутова глаукома. Підвищеначутливість до нітратів. Застосування препарату ІЗО-МІКТМ 10 мг в періодивагітності та лактації можливе тільки тоді, коли передбачувана користь дляматері перевищує потенційний ризик для плоду та дитини. При терапії нітратаминеможливе вживання силденафілу.

Передозування. Внаслідок передозування, як і при застосуванні всіхорганічних нітратів, може виникати ортостатична гіпотензія та рефлекторнатахікардія. У зв’язку з цим можна чекати появи головного болю, нападівкволості, запаморочення, серцебиття, нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії.Можливе утворення метгемоглобінемії. Терапевтичні заходи потрібно насампередспрямовувати на підвищення кров’яного тиску. В легких випадках досить укластипацієнта, підвести йому ноги. У більш серйозних випадках, при колаптоїдномустані, необхідно провести заходи щодо боротьби з шоком. Потрібно відновитиоб’єм циркулюючої крові (інфузія кровозамісних рідин або фізіологічногорозчину); у тяжких випадках можна провести інфузію норадреналіну або допаміну.При утворенні метгемоглобіну, залежно від тяжкості стану, лікар може призначатитакі антидоти для лікування метгемоглобінемії, як вітамін С - 1 г перорально;метиленовий синій - до 50 мл 1% розчину внутрішньовенно; толуїдиновий синій -спочатку 2-4 мг/кг маси тіла внутрішньовенно; оксигенотерапія, гемодіаліз,трансфузійна терапія.

Особливості застосування. Препарат приймається перорально і непризначений для купірування нападів стенокардії. Препарат з обережністюзастосовують у лікуванні пацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, заортальним і/або мітральним стенозом; пацієнтів, схильних до ортостатичноїгіпотензії; пацієнтів похилого віку. У період лікування, особливо у разіпоступового збільшення дози, необхідний контроль артеріального тиску та частотисерцевих скорочень. Частий прийом високих доз може призводити до виникнення “нітратної”толерантності. Для подолання толерантності до препарату рекомендуєтьсяутриматися від його прийому на 36-72 год, замінивши його на цей час іншимиантиангінальними засобами, і потім продовжити лікування у вигляді монотерапії узвичайних дозах або в поєднанні з та іншими препаратами. Виникнення“нітратного” головного болю на початку лікування можна попередити поступовимпідвищенням дози або призначенням валідолу та ненаркотичних аналгетиків(кислота ацетилсаліцилова, парацетамол, анальгін, каптоприл). Під час лікуванняпрепаратом слід утриматися від вживання алкоголю. У період лікування нерекомендується керувати транспортними засобами та займатись іншими потенційнонебезпечними видами діяльності, оскільки при регулярному застосуванніізосорбіду динітрату знижується здатність до концентрації уваги та швидкістьпсихомоторних реакцій.Дослідження що до використання препарату упедіатрічній практиці не проводились.Препарат приймають, запиваючи невеликою кількістюводи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування вазодилататорів,блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, трициклічнихантидепресантів, алкоголю може посилити гіпотензивну дію ІЗО-МІКТМ10 мг. При одночасному застосуванні симпатоміметичних засобів (адреналін,ефедрин, норадреналін, нафтизин, мезатон, ізадрин) можливе зниженняантиангінального ефекту ІЗО-МІКТМ 10 мг.Неможливе одночасне застосування ІЗО-МІКТМ10 мг та силденафілу (Віагра), який призначають при еректильній дисфункції,внаслідок посилення антигіпертензивної дії таблеток ІЗО-МІКТМ 10 мг.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, прохолодному, захищеномувід світла та недоступному для дітей місці, подалі від вогню.Термін зберігання – 3 роки
Переглядів: 659 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я