А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зо-міктм (Iso-mik)

міжнародна назва: ізосорбіду динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина із спиртовимзапахом;

склад: 1 флакон містить ізосорбіду динітрату водного (уперерахуванні на 100% ізосорбіду динітрату) 0,375 г (1 доза спрею міститьізосорбіду динітрату 1,25 мг);допоміжні речовини: поліетиленоксид-400 г; спиртетиловий.

Форма випуску. Спрей дозований під’язиковий.

Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилятатори, якізастосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС С01D А08.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ізо-Міктм - периферичнийвазодилятатор з переважним впливом на венозні судини. Дія препарату пов’язаназі зниженням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження(розширення периферичних вен і зменшення припливу крові до правого передсердя)і післянавантаження (зменшення загального периферичного опору судин (ЗПОС)), атакож з безпосереднім коронаророзширюючим ефектом. Сприяє перерозподілукоронарного кровотоку в ділянках із зниженим кровопостачанням. При застосуванніпрепарату відмічається підвишення толерантності до фізичних навантажень ухворих на стенокардію. При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженнюміокарда за рахунок зменшення переднавантаження. Знижує тиск в малому колікровообігу; при застосуванні Ізо-Мікутм напади стенокардіїкупіруються протягом 2 - 3 хв, ефект триває близько 1 год.Фармакокінетика. При розбризкуванні в ротовійпорожнині препарат швидко всмоктується і починає надавати гемодинамічного таантиангінального ефекту через 2-5 хв (тобто купірування нападу стенокардіїспостерігається через 2-5 хв після прийому, що зумовлено особливостямивиробництва сублінгвальної форми препарату). Максимальна концентрація активноїречовини в плазмі досягається через 5-6 хв. Максимальний ефект після вприскуванняпрепарату Ізо-Міктм настає на 10-15-й хв. Тривалість терапевтичноїдії препарату становить 60-120 хв. Ця лікарська форма – короткочасної дії.Ізосорбіду динітрат метаболізується з утворенням активного метаболітуізосорбіду-5-мононітрату, період напіввиведення якого становить 5 год, а такожізосорбіду-2-мононітрату з періодом напіввиведення 2,5 год. Періоднапіввиведення ізосорбіду динітрату при сублінгвальному застосуванні препаратустановить 1 год. Період напіввиведення може подовжуватися при курсовомузастосуванні препарату. Від 80 до 100 % введеної разової дози виводиться ізсечею протягом 24 год, переважно у формі метаболітів. Особливе значення має цяформа у хворих з малою системною біодоступністю таблеток ізосорбіду динітратупри прийомі внутрішньо.

Показання для застосування. Купірування та профілактика нападівстенокардії, хронічна серцева недостатність, синдром легеневої гіпертензії.Для запобігання нападам стенокардії препаратзастосовують перед можливим фізичним або емоційним навантаженням.

Спосіб застосування та дози. В одній дозі препарату об’ємом 0,05 млміститься 1,25 мг ізосорбіду динітрату. Препарат вприскують під язик, невдихаючи спрей. За відсутності індивідуальних рекомендацій для купіруваннянападів стенокардії або перед фізичним чи емоційним навантаженням, які можутьспричинити напад, треба вприснути спрей 1 – 2 рази з інтервалом 30 секунд,дихаючи в цей час через ніс. При гострому інфаркті міокарда і гострій серцевійнедостатності починають з 1 - 3 вприскувань. За відсутності ефекту протягом 5хвилин під контролем лікаря вприскування можна повторити. Якщо покращання ненастало в наступні 10 хвилин, можна повторити вприскування під суворимконтролем артеріального тиску. Для профілактики нападів стенокардії препаратзвичайно призначають по 1-2 вприскування 3-4 рази на добу. Тривалість лікуваннявизначається індивідуально. За більш високої необхідності у нітратахрекомендується використовувати таблетки Ізо-Мік™10 або 20 мг.

Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: можливі запаморочення,головний біль (при постійному лікуванні звичайно зникає через 1-2 тижні відпочатку терапії), кволість, рефлекторна тахікардія, короткочасна гіпереміяобличчя, відчуття жару, артеріальна гіпотензія; в окремих випадках – частішаннянападів стенокардії (синдром обкрадання). З боку травної системи: можливінудота, блювання, поява відчуття легкого печіння язика, сухість у роті. З бокуцентральної нервової системи: можливі сонливість, нечіткість зору, рідко -ішемія мозку та колапс. Алергічні реакції: можливий шкірний висип. Можливовиникнення толерантності до ізосорбіду динітрату або перехресної толерантностідо інших нітратів.

Протипоказання. Шок, колапс, артеріальна гіпотензія (систолічнийартеріальний тиск нижче 100 м рт.ст., діастолічний артеріальний тиск нижче 60мм рт.ст.), гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення лівогошлуночка, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, підвищеннявнутрішньочерепного тиску ( у тому числі при геморагічному інсульті, післяперенесеної травми голови), закритокутова глаукома з високим внутрішньо очнимтиском, підвищена чутливість до нітратів, одночасне застосування з віагрою(силденафілом), токсичний набряк легенів.

Передозування. Внаслідок передозування, як і при застосуванні всіхорганічних нітратів, можуть виникати ортостатичні порушення регуляції тарефлекторна тахікардія. У зв’язку з цим можна чекати появи головного болю,нападів кволості, запаморочення, прискореного серцебиття, нудоти, блювання,артеріальної гіпотензії та стану заклякання. Можливе й утворенняметгемоглобіну, що супроводжується тахіпное, відчуттям тривоги, втратоюсвідомості, зупинкою серця. Терапевтичні заходи потрібно насампередспрямовувати на підвищення кров’яного тиску, причому в легких випадках доситьукласти пацієнта, підвести йому ноги. У більш серйозних випадках, приколаптоїдному стані, необхідно провести заходи щодо боротьби з шоком. Потрібновідновити об’єм циркулюючої крові (інфузія кровозамісних рідин абофізіологічного розчину); у тяжких випадках можна провести інфузію норадреналінуабо допаміну. При утворенні метгемоглобіну, залежно від тяжкості стану, лікарможе призначати такі антидоти для лікування метгемоглобінемії, як вітамін С - 1г перорально, метиленовий синій - до 50 мл 1% розчину внутрішньовенно; толуїдиновийсиній - спочатку 2-4 мг/кг маси тіла лише внутрішньовенно; оксигенотерапія (занеобхідності), гемодіаліз.

Особливості застосування. З обережністю застосовують у лікуванніпацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, з аортальним і/або мітральнимстенозом; пацієнтів, схильних до ортостатичної гіпотензії; хворих із симптомамиішемії в різних судинних руслах, які виникають на фоні зниження артеріальноготиску. У період лікування, особливо у разі поступового збільшення дози,необхідний контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Частийприйом високих доз може призводити до виникнення “нітратної” толерантності. Дляподолання толерантності до ізосорбіду динітрату (при можливості відмінинітратів) рекомендується не збільшувати кратність прийому або дозу препарату, аутриматися від його прийому на 24-36 год, замінивши його на цей час іншимиантиангінальними засобами, і потім продовжити лікування у вигляді монотерапії взвичайних дозах або в поєднанні з іншими препаратами. (Перерви при регулярномуприйомі препарату рекомендується робити через 4-6 тижнів.) Виникнення“нітратного” головного болю на початку лікування можна попередити поступовимпідвищенням дози або призначенням валідолу та ненаркотичних аналгетиків(кислоти ацетилсаліцилової, парацетамолу, анальгіну, каптоприлу). Під часлікування препаратом слід утриматися від вживання алкоголю. У період лікуванняне рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншимипотенційно небезпечними видами діяльності, оскільки при регулярному застосуванніізосорбіду динітрату знижується здатність концентрувати увагу та швидкістьпсихомоторних реакцій.Застосування Нітро-Мікутм вперіоди вагітністі та лактації можливе лише у разі, коли очікуванакористь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Досвіду застосуванняпрепарату у педіатричній практиці немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування вазодилататорів,блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, трициклічнихантидепресантів, вживання алкоголю може посилити гіпотензивну дію ізосорбідудинітрату. При одночасному застосувані симпатоміметичних засобів (адреналіну,ефедрину, норадреналіну, нафтизину, мезатону, ізадрину) можливе зниженняантиангінального ефекту ізосорбіду динітрату. Неможливе одночасне застосуванняізосорбіду динітрату та силденафілу, який призначають при еректильнійдисфункції, внаслідок посилення антигіпертензивної дії препарату Ізо-Міктм.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місціпри температурівід + 30С до + 35 0С.Термін придатності - 4 роки
Переглядів: 682 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я