А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зіртек (Zyrtec)

міжнародна назва: cetirizine;

основні фізико-хімічні властивості: білий, прозорий розчин .

склад:1 мл розчину містить 10 мг цетиризину дигідрохлорид;допоміжні речовини: гліцерол, пропіленгліколь,натрію сахаринат, метилпарабензол, пропілпарабензол, натрію ацетат, кислотаоцтова льодяна, вода очищена.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системногозастосування. Похідні піперазину.Код АТС: R06A E07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Зіртек® є протиалергічним засобом. Зіртек® –антигістамінний препарат, селективний антагоніст Н1 -рецепторів і немає помітної антихолінергічної та антисеротонінової дії. Зіртек® не проникаєкрізь гематоенцефалічний бар’єр. Зіртек® гальмує ранню фазу алергічної реакції,а також зменшує міграцію клітин запалення, таких як еозинофіли; пригнічуєвиділення медіаторів, які буруть участь у пізній алергічній реакції.Зіртек® значно знижує гіперактивність бронхіальногодерева, що виникає у відповідь на вивільнення гістаміну у хворих на бронхіальнуастму. Ці ефекти препарату не супроводжуються центральною дією, що підтвердженопсихометричними тестами і даними ЕКГ.Фармакокінетика.Максимальна концентрація препарату в плазмі крові (0,3 мкг/мл)досягається між тридцятою і шістидесятою хвилинами після прийому Зіртеку® удозі 10 мг. У дорослих період напіввиведення з плазми становить приблизно 10годин, у дітей від 6 до 12 років – 6 годин, від 2 до 5 років – 5 годин. Припорушенні функції нирок загальний кліренс Зіртеку® зменшується. Дві третиниприйнятої дози препарату екскретується в незміненому вигляді із сечею. Зіртек®практично не метаболізується в печінці. Рівень препарату в плазмі лінійнопов’язаний з прийнятою дозою. Зіртек® значною мірою зв’язується з білкамиплазми крові.

Показання для застосування.Симптоматична терапія сезонного і хронічногоалергічних ринітів, алергічних кон’юнктивітів.Алергічні реакції, такі як свербіж різних типів і кропив’янка,включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку, набряк Квінке.

Спосіб застосування та дози.Застосовується внутрішньо.Діти від 2 до 6 років: 2,5 мг (5 крапель) 2 рази на деньабо 5 мг (10 крапель) 1 раз на день.Діти від 6 до 12 років: добова доза – 10 мг (20крапель) одноразово чи по 10 крапель уранці і ввечері. Можна починати з дози 5мг один раз на день, якщо це дає задовільний результат.Дорослим і підліткам старше 12 років: звичайнадобова доза - 10 мг (20 крапель), бажано на ніч.Хворим похилого віку (за умови нормальної функціїнирок) знижувати дозу не треба. Хворим з помірним або тяжким порушенням функціїнирок рекомендується знижувати дозу вдвічі.Термін лікування – 7 днів.

Побічна дія.Рідко – сонливість, головний біль, сухість у роті.Іноді – анорексія, затримка сечовіпускання, гастрит, тремор. Реакціїгіперчутливості у вигляді шкірної реакції чи судинного набряку - поодинокі.Об’єктивні тести показали, що застосування рекомендованої дози не впливає назвичайну денну активність.При об’єктивній кількісній оцінці здатності керуватиавтомобілем і працювати з механізмами достовірно не виявлено небажаних явищ призастосуванні рекомендованої дози 10 мг, але слід дотримуватись обережності.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату, атакож до гідроксизину. Дитячий вік до 2 років.

Передозування.У випадку передозування можливо виникнення станусонливості. У разі масивного передозування проводиться промивання шлунка.Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування.Не рекомендується застосування Зіртеку® вагітним.Оскільки Зіртек® проникає в грудне молоко, він не призначається жінкам, якігодують груддю. Необхідно дотримуватись обережності при керуванніавтотранспортом і роботі з механізмамі, так як препарат може викликатисонливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Даних про можливу взаємодію Зіртеку® з іншимипрепаратами не відмічено. Згідно з проведеними дослідами, ні діазепам, ніциметидин не взаємодіяли із Зіртеком®. Як і при прийомі інших антигістаміннихпрепаратів, слід уникати вживання алкоголю.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі нижче 25°С в сухому місці. Зберігати в недоступномудля дітей місці. Термін придатності - 5 років
Переглядів: 974 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я