А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальціюлактат (Calciumlactate)

міжнародна та хімічна назви: calcium lactate; кальцію2-гідроксипропіонат пентагідрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору,плоскоциліндричні, з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить кальцію лактату– 0,5 г;допоміжні речовини: натріюгідрокарбонат, крохмаль картопляний, кислота стеаринова, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки.Препарати кальцію. Код АТС А12А А05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат поповнює відноснийі абсолютний дефіцит кальцію в організмі. Іони кальцію беруть участь у передачінервових імпульсів, скороченні скелетної та гладкої мускулатури, міокарда, узгортанні крові, у формуванні кісткової тканини та у багатьох іншихфізіологічних процесах, забезпечуючи нормальне функціонування більшості органіві систем. Препарат знижує патологічно підвищену судинно-тканинну проникність,має гемостатичну, антиалергічну та помірну протизапальну дію.Фармакокінетика. Кальцій всмоктується в іонізованійформі в шлунково-кишковому тракті і розподіляється в тканинах. 50% загальногокальцію сироватки становить іонізований кальцій, 5% знаходиться в складіаніонних комплексів, 45% зв’язано з білками. Приблизно 20% кальцію виводитьсяіз сечею, 80% - з фекаліями.

Показання до застосування. Гіпокальціємія,гіпопаратиреоз, посилене виділення кальцію з організму, алергічні захворюваннята алергічні ускладнення медикаментозної терапії; підвищена проникність судинпри різноманітних захворюваннях, нефрит, еклампсія, гіперкаліємічна формапароксизмальної міоплегії, шкірні захворювання, кровотечі, як антидот приотруєннях солями магнію, щавлевої та фтористої кислот.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо передїжею, запиваючи невеликою кількістю рідини. Дорослим та дітям віком від 3 роківпрепарат призначають по 1–2 таблетки (0,5–1 г) 2–3 рази на добу. Дітям віком до3 років призначають по 1–2 таблетки (0,5–1 г) 1 раз на добу, подрібнюючи ірозчиняючи таблетку в невеликій кількості води, молока або фруктового соку.Курс лікування 2–4 тижні, при необхідності можна повторити.

Побічна дія. З боку травної системи:рідко – слабковиражені нудота, печія, діарея, запор, біль в животі. З бокусерцево-судинної системи: брадикардія. З боку обміну речовин: гіперкальціємія,гіперкальциурія. При тривалому застосуванні препарату можливе виникнення запорівіноді розвиваються обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утвореннямкальцієвих каменів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, гіперкальціємія, в тому числі обумовлена саркоїдозом, кістковимиметастазами при неопластичних процесах, виражена гіперкальциурія, тромбоз,виражений атеросклероз, підвищена зсілість крові, важка ниркова недостатність.

Передозування. Симптоми: гіперкальціємія,порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Лікування: припинення прийомупрепарату, симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Препарат не рекомендуєтьсязапивати молоком. При застосуванні у пацієнтів, які одержують серцеві глікозидиі/або діуретики, а також при тривалому лікуванні слід контролювати концентраціюкальцію та креатиніну в крові. У випадку підвищення їх концентрації слідзменшити дозу препарату або тимчасово припинити його прийом. У зв’язку з тим,що вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію з шлунково-кишковоготракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходженнявітаміну D3 та кальцію з інших джерел.Всмоктування кальцію ізшлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному прийомі деякихпродуктів, наприклад шпинату, ревеню, висівків і зернових.Кальцій виділяється з грудниммолоком, тому перед застосуванням препарату в період лактації бажановідкорегувати дієту.Кальцію лактат не впливає на здатність керувати транспортними засобамита механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Присумісному застосуванні препарати кальцію можуть підсилювати терапевтичні татоксичні ефекти серцевих глікозидів, підвищувати абсорбцію тетрациклінів ізнижувати абсорбцію бісфосфонатів із шлунково-кишкового тракту.Глюкокортикостероїди зменшують абсорбцію кальцію. Одночасне застосування зтіазидними діуретиками або кальційвмісними препаратами підвищує ризик розвиткугіперкальціємії. Петльові діуретики, навпаки, збільшують виведення кальціюнирками. Кальцію лактат при одночасному застосуванні зменшує дію кальцієвих блокаторів.Препарати кальцію підвищують токсичність хінідину.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурівід 15 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності4 роки
Переглядів: 680 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я