А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальціюглюконат (Calciumgluconate)

міжнародна і хімічна назви: calcium gluconate; кальціюглюконат;

основні фізико-хімічні властивості: таблеткиплоскоциліндричні, білого кольору, з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить кальціюглюконату 0,5 г;допоміжні речовини: крохмалькартопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки.Препарати кальцію. Код АТС А12А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препаратпоповнює відносний або абсолютний дефіцит кальцію в організмі. Іони кальціюберуть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні скелетної та гладкоїмускулатури, міокарда, у згортанні крові, у формуванні кісткової тканини і в багатьохінших фізіологічних процесах, забезпечуючи нормальне функціонування більшостіорганів та систем. Препарат знижує патологічно підвищену судинно-тканиннупроникність, виявляє гемостатичну, антиалергічну та помірну протизапальну дію.Фармакокінетика. Після внутрішнього застосуванняпрепарат частково всмоктується, головним чином, у тонкому кишечнику; часткововиводиться з організму у незміненому вигляді. Максимальна концентрація в плазмікрові досягається через 1,2–1,3 год після внутрішнього застосування препарату.Рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах. У крові перебуває увільному (іонізованому) та зв’язаному стані. 50% загального кальцію сироваткикрові становить іонізований кальцій, 5% перебуває у складі аніонних комплексів,45% зв’язано з білками. Фізіологічною активністю володіє іонізований кальцій.Його депо –кісткова тканина. Період напіввиведення іонізованого кальцію зплазми крові становить 6–7 год. Препарат проникає крізь плацентарний бар’єр,потрапляє в грудне молоко. Близько 20% кальцію виводиться із сечею, 80%–кишечником.

Показання для застосування. Гіпопаратиреоз,гіпокальціємія (у т. ч. при тривалій іммобілізації або тривалому зневодненні);алергічні захворювання і алергічні ускладнення медикаментозної терапії;підвищена проникність судин при різноманітних захворюваннях (ексудативна фазазапального процесу, геморагічний васкуліт, променева хвороба); паренхіматознийгепатит, токсичні ураження печінки; нефрит, еклампсія; гіперкаліємія,гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії; шкірні захворювання (свербіжшкіри, екзема, псоріаз); кровотечі; як антидот при отруєннях солями магнію,щавлевої та фтористої кислот.

Спосіб застосування і дози. Призначають внутрішньо,перед прийомом їди. Препарат перед вживанням подрібнюють (таблетку необхіднорозжувати перед проковтуванням).Дорослим препарат призначають по 2–6 таблеток (1–3г) 2–3 рази на добу. Дітям віком до 1 року призначають по 1 таблетці (0,5г) 1 раз на добу, подрібнюючи і розчиняючи таблетку в невеликій кількості води,молока або фруктового соку.Дітям від 2 до 4 років призначають по 2 таблетки (1г), від 5 до 6 років – по 2–3 таблетки (1–1,5 г), від 7 до 9 років – по3–4 таблетки (1,5–2 г), від 10 до 14 років – по 4–6 таблеток (2–3 г) на добу в2–3 прийоми.Курс лікування визначається лікарем і в середньомустановить від 10 днів до 1 місяця. При необхідності можна повторити.

Побічна дія. З боку системи травленняї:нудота, блювання, діарея, болі в животі. З боку серцево-судинної системи:брадикардія. зазначені явища звичайно швидко проходять самостійно. З бокуобміну речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія. При тривалому застосуванніпрепарату можливо виникнення запорів, іноді розвиваються обструктивні процеси укишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентівпрепарату, гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, тромбоз, вираженийатеросклероз, підвищена зсілість крові, тяжка ниркова недостатність.

Передозування. Симптоми: можливі диспепсичніявища. Розвиток гіперкальціємії та інших токсичних проявів при гостромупередозуванні малоймовірні. Лікування: припинити прийом препарату. зазначеніявища звичайно швидко проходять самостійно після припинення застосуванняпрепарату. Як антидот можливо застосовувати кальцитонін, який вводятьвнутрішньовенно із розрахунку 5,0–10,0 МО на 1 кг маси тіла на добу.

Особливості застосування. При застосуванні упацієнтів, які одержують серцеві глікозиди і/або діуретики, а також притривалому лікуванні слід контролювати концентрацію кальцію та креатиніну вкрові. У випадку підвищення їх концентрації слід зменшити дозу препарату аботимчасово припинити його застосування. У зв’язку з тим, що вітамін D3 підвищуєабсорбцію кальцію зі шлунково-кишкового тракту, щоб уникнути передозуваннякальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну D3 та кальцію зінших джерел.Всмоктування кальцію зішлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному застосуванні деякихпродуктів, наприклад, шпинату, ревеню, висівок і зернових.Кальцій виділяється з грудним молоком, що слід враховувати припризначенні жінкам у період лактації. Якщо дитина приймає препарати кальцію абовітамін D3, то прийом Кальцію глюконату жінці слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Присумісному застосуванні препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні татоксичні ефекти серцевих глікозидів, підвищувати абсорбцію тетрациклінів,токсичність хінідину і знижувати абсорбцію бісфосфонатів зі шлунково-кишковоготракту. Глюкокортикостероїди зменшують абсорбцію кальцію. Одночаснезастосування з тіазидними діуретиками або кальційвміщуючими препаратамипідвищує ризик розвитку гіперкальціємії. Петльові діуретикі, навпаки,збільшують виведення кальцію нирками. Кальцію глюконат при одночасному застосуваннізменшує дію кальцієвих блокаторів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 150Сдо 250С. Термін придатності – 5 років.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 704 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я