А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальціюгліцерофосфат (Calciumglycerophosphate)

міжнародна і хімічна назви:сalciumglycerophosphate; суміш кальцію (RS)-2,3-дигідроксипропілфосфату і кальцію2-гідрокси-1-(гідроксиметил)-етилфосфату змінного складу, полігідрат;

основні фізико-хімічнівластивості:таблетки плоскоциліндричні, білого кольору, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить: кальціюгліцерофосфату 0,2 г;допоміжні речовини:крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки.Препарати кальцію. Код АТС А12А А08.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Засіб, що поповнює дефіциткальцію і стимулює анаболічні процеси. Іони кальцію приймають участь у передачінервових імпульсів, скороченні гладких і поперечносмугастих м’язів,функціонуванні міокарду, згортанні крові; необхідні у формуванні кістковоїтканини, підтримки електролітної рівноваги та функціонування інших систем іорганів. Нормалізує обмін кальцію і фосфору в організмі, виявляєзагальзміцнювальну дію.Фармакокінетика. Кальцій всмоктується у іонізованійформі в шлунково-кишковому тракті і розподіляється в тканинах. 50% загальногокальцію сироватки крові становить іонізований кальцій, 5% знаходиться у складіаніонних комплексів, 45% зв’язано з білками. Близько 20% кальцію виводиться ізсечею, 80% - через кишечник.

Показання до застосування. Гіпокальціємія. Зниженнязагальної опірності, перевтома, виснаження нервової системи, гіпотрофія, рахіт(як загальнозміцнювальний засіб).

Спосіб застосування і дози. Призначають внутрішньопісля їди дорослим по 1-2 таблетки (0,2-0,4 г) 2-3 рази на добу, дітям,включаючи новонароджених – по 1 таблетці (0,2 г) 1-3 рази на день. Дітям вікомдо 1 року таблетки подрібнюють і розчиняють у невеликій кількості води, молокаабо фруктового соку.Курс лікування 2-4 тижні, при необхідності можна повторити.

Побічна дія. З боку травної системи:слабко виражені нудота, діарея, запор, болі в животі. З боку обмінуречовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, тромбоз, вираженийатеросклероз, підвищена зсілість крові, важка ниркова недостатність.

Передозування. Симптоми: гіперкальціємія,порушення з боку шлунково-кишкового тракту (виражені нудота, діарея, запор,болі в животі). Лікування: припинити прийом препарату. В якості антидотазастосовують кальцитонін, який вводять внутрішньовенно із розрахунку 5,0-10,0МО на 1 кг маси тіла на добу.

Особливості застосування. Рекомендується поєднуватиз препаратами заліза. При застосуванні у пацієнтів, які одержують серцевіглікозиди і/або діуретики, а також при тривалому лікуванні слід контролюватиконцентрацію кальцію та креатиніну в крові. У випадку підвищення їхконцентрації, слід зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його прийом.У зв’язку з тим, що вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію зшлунково-кишкового тракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідновраховувати надходження вітаміну D3 та кальцію з інших джерел.Всмоктування кальцію ізшлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному прийомі деякихпродуктів, наприклад, шпинату, ревеню, висівків і зернових.Кальцій виділяється із грудним молоком, що слід враховувати припризначенні жінкам в період лактації. Якщо дитина приймає препарати кальцію абовітамін D3, то прийом Кальцію гліцерофосфату жінці слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Присумісному застосуванні препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні татоксичні ефекти серцевих глікозидів, підвищувати абсорбцію тетрациклінів і знижуватиабсорбцію бісфосфонатів із шлунково-кишкового тракту. Глюкокортикостероїдизменшують абсорбцію кальцію. Одночасне застосування з тіазидними діуретикамиабо кальційвміщуючими препаратами підвищує ризик розвитку гіперкальціємії.Петльові діуретикі, навпаки, збільшують виведення кальцію нирками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей місці. Зберігати при температурі від 15 0С до 25 0С.Термін придатності 5 років
Переглядів: 1484 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я